100 днів Зеленського

Що встиг зробити новий президент без підтримки парламенту.

Перші 100 днів Зеленський був змушений працювати практично один — оскільки Верховна Рада восьмого скликання його просто ігнорувала. Однак президент не сидів без діла, і тепер, 27 серпня, можна підбити підсумки за 100 днів.

Розпуск парламенту

Прямо під час інавгурації 20 травня Зеленський зажадав від влади піти у відставку — це стосується і парламенту, і Кабміну. Він призначив дострокові вибори і відстояв своє рішення у Конституційному суді.

У результаті Україна отримала новий парламент, який офіційно почне працювати вже післязавтра, 29 серпня. У найближчі дні також будуть призначені нові очільники міністерств.

Офіс президента та Богдан

Зеленський перейменував Адміністрацію президента на Офіс. Повідомлялось, що це потрібно для того, аби зробити відомство менш консервативним і відкритішим. Проте є думка, що зміна назви була необхідна для призначення головою старого відомства з новою назвою Андрія Богдана. Згідно закону про люстрацію він не міг бути головою Адміністрації президента. Але в разі зміни назви можна уникнути цієї заборони.

Андрія Богдана вже прозвали “зеленим кардиналом” — він перебуває поруч із Зеленським майже всюди і завжди.

Поїздки та зустрічі в регіонах

Важлива частина образу нового президента — це поїздки Україною та формат спілкування з чиновниками на місцях. За перші сто днів Зеленський здійснив 20 поїздок усередині України — по областях. Найбыльше уваги президента припало на Львівську область — там він був уже тричі.

Зеленський вельми зацікавлений станом об’єктів інфраструктури в регіонах. А ще знімає та призначає голів адміністрацій та інших чиновників — іноді за один день свої місця втрачали до 15 високопосадовців.

Манера спілкування Зеленського нестандартна:

  • бере на “слабо” чи заключає “парі”, тим самим даючи останній шанс;
  • пропонує депутатам самостійно вирішити місцеві проблеми (так він “повісив” проблему у 175 млн грн на Іванчука — детальніше);
  • наполегливо просить “безнадійних” чиновників звільнити крісла.

Багато хто вже порівнює його з Лукашенком, проте Зеленський поводиться в цілому коректно, не погрожує, не переходить на хамство. Однак звертає увагу на дорогі аксесуари та не афішовані можливості “скаржників”. До того ж в умовах внутрішньої політичної ізоляції в українського президента немає інших способів здійснювати кадрові перестановки.

Міжнародна політика

Поки що Зеленський з усіма “знайомиться” — в нього було 77 контактів із представниками інших країн і міжнародних організацій. Здебільшого це Германія, США та Єврокомісія. Також український президент встиг здійснити 5 закордонних візитів — Брюсель, Париж, Берлін, Канада, Турція. Тепер Нетаньяху запрошує його до Ізраїлю.

“Ляпи” Зеленського

Традиційно відомі люди, особливо в політиці, запам’ятовуються не стільки справами, скільки невдалими висловами. Затьмарити славу Кличка Зеленському навряд чи вдасться, але деякі його промови були вкрай неоднозначно сприйняті суспільством:

  • Київ із запахом шаурми — мало хто з киян вважає шаурму символом української столиці;
  • жінки як “туристичний бренд” — імовірно, Зеленський натякав на красу українок виключно як візуальну складову України, але багато хто назвав це натяком на секс-туризм і навіть запустили флешмоб #я_не_бренд;
  • то я кий прапор? – у своєму зверненні до Дня прапора президент увесь час каже про жовто-синій, хоча правильно називати наш прапор синьо-жовтим, і таке “легковажне” ставлення до державного символу не всім сподобалось.

Підсумки

Підписав 302 накази, видав 217 приписів. Намагався щось подавати на розгляд парламенту — але там на нього не звертали уваги.

Школярів і їх батьків потішив скасуванням шкільної форми, але поки що невідомо, як відреагують на цю постанову адміністрації шкіл.

Важливим підсумком 100-денного періоду став День Незалежності. Зеленський скасував парад із військовою технікою заради економії — аби віддати ці гроші в якості премій військовослужбовцям. Зробив Ходу Гідності. Ті, хто жадав саме військового параду, — пішли на Марш Захисників. І вже ходять чутки, ніби цей День Незалежності може виявитись дорожчим за попередні.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Перша прес-конференція мовного омбудсмена
27 листопада Тетяна Монахова була призначена урядом уповноваженою із захисту державної мови. Згідно закону, повноваження вона отримає тільки наприкінці весни…
Детальніше
Пенсії-2020: як зміняться вимоги до стажу і розмір виплат
В Україні триває пенсійна реформа, що припускає, зокрема, поступове збільшення стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, і пенсійного віку для…
Детальніше
Пістолет і 300 тис дол. — обшук у дружини Труханова
Тетяна Колтунова формально давно вже колишня дружина мера Одеси Генадія Труханова, але багато хто вважає, що він і досі продовжує…
Детальніше
Сьогодні в Парижі відбудеться зустріч "нормандської четвірки"
А також мітинг учасників АТО — біля Єлисейського палацу Через три роки "нормандський формат" відновлюється — сьогодні будуть проведені переговори,…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери