Група осіб займалася розкраданням бюджетних коштів Харкова. Кошти були передбачені на ремонт доріг, постачання паливно-мастильних матеріалів, запчастин та ремонт техніки комунальних підприємств.

Про це повідомили в прес-службі Національної поліції Харківської області. 

Що сталося?

Посадові особи одного з комунальних підприємств Харкова вступили в змову з кількома недержавними підприємствами. І таким чином розкрадали бюджетні кошти в 2020-2021 роках.

Корупційна схема

Для отримання грошей завищували ціни на товари та послуги, оплачували роботи, які фактично не виконувалися або були виконані не в тому обсязі. Також проводили списання, хоча матеріали і товари були в наявності.

Збитки

Загальна сума бюджетних коштів, перерахована в 2020 році становить близько 590 млн гривень. Тільки за одним договором сума збитків орієнтовно становить 400 000 гривень. Що стосується інших договорів-загальна сума збитку встановлюється.

Були проведені обшуки та вилучені документи та електронні носії інформації, що мають докази злочину.

Що загрожує зловмисникам?

Зловмисникам загрожує покарання, передбачене ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) – позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3-х років та з конфіскацією майна.

#stoppolitcor