Брифінг РНБО щодо коронавірусу

Сьогодні відбувається засідання Ради національної безпеки та оборони, присвячене проблемі епідемії коронавірусу. Під час перерви до журналістів вийшли Данілов та Ляшко – оголосити основну інформацію та відповісти на деякі питання.

Поки що в Україні три випадки зараження коронавірусу. І також маємо перший випадок смерті від коронавірусу в країні – це жінка похилого віку в Житомирській області. Саме люди старшого віку, як відомо, найбільш уразливі.

Профілактичні заходи – через 48 годин відбудеться закриття кордонів для в’їзду громадян інших країн – на 2 тижні поки що. Наші громадяни можуть повернутися будь-коли. Але якщо вони їдуть з пандемних країн, то вони пройдуть через карантин. Хоча на брифінгу й нагадали про близько сотні українців, які застрягли на кордоні Словенії – вони поверталися з Італії. Поки що незрозуміло, як вирішиться ця ситуація.

Нашим громадянам також не заборонено покидати територію Україну, але є прохання відмовитися від поїздок на деякий час.

Інший інструмент РНБО – надання всіх засобів для якісної й ефективної діагностики всім медичним закладам. Зокрема, це скринінгові тести. 10 млн хірургічних масок уже доставили по лікарнях.

На засіданні РНБО були присутні виробники медичної продукції – їх попередили про необхідність доступності засобів для населення. На жаль, аптечні мережі не підпорядковуються владі. Тож можна тільки просити виробників про лояльність, а також заборонити експорт продукції, яка необхідна для захисту від інфікування.

Є доручення антимонопольному комітету – щодо завищених цін на засоби індивідуального медичного захисту, зокрема масок. Також мають бути контрольні перевірки тих, хто надає послуги з діагностики коронавірусу – аби виявити шахраїв.

Що стосується того, що не всі органи місцевого самоврядування виконують всеукраїнський карантин, – вони юридично мають на це право.

Влада звертається до всіх роботодавців із проханням за можливості перевести працівників на дистанційну форму роботи – тимчасово. Адже пересування транспортом у години «пік» є найбільшим ризиком для інфікування.

Важливо, що карантин потрібен не тільки для того, щоб зупинити поширення коронавірусу. Це ще й механізм скорочення розповсюдження всіх інших захворювань – аби максимально знизити зараз навантаження на лікарні. Вилікувати і виписати тих, хто перебуває на стаціонарному лікуванні, – це дозволить прийняти більше хворих у випадку спалаху епідемії в Україні та надати якісне медичне обслуговування.

Журналісти питали, як можна діагностуватися за власним бажанням. Перевіритися на коронавірус «просто так» – такого зараз не передбачено. Неможна прийти до лікарні і попросити про тест. Але якщо є конкретні підозри – звісно, треба телефонувати у «Швидку», й тоді будуть проведені необхідні заходи.

І, звісно ж, представники РНБО наголосили на тому, що не слід створювати паніку, все під контролем, епідемії в Україні немає – лише поодинокі випадки.

#stoppolitcor

Читайте також
У Міноборони назвали причину катастрофи літака
Катастрофа військового літака Ан-26 на Харківщині сталася через технічну несправність, ймовірно, машина зачепилася крилом за землю і після цього впала.…
Детальніше
Порушення виборчого законодавства
Кандидати займаються підкупом виборців у Тростянці Сумської області Політична партія «Наш край» під час передвиборчої кампанії організовує безкоштовні огляди у…
Детальніше
«Вимагали 4 тисячі доларів». Мера одного з міст Волині затримали на хабарі, - Нацполіція
Мера одного з міст Волинської області поліцейські затримали на хабарі. Він та його спільники вимагали 4 тисячі доларів США від…
Детальніше
Нардеп Юрченко вийшов з СІЗО під заставу
Народний депутат Олександр Юрченко вийшов зі слідчого ізолятора під заставу в 3,1 мільйона гривень. На нього наділи електронний браслет. Про це джерелу…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери