Брифінг РНБО щодо коронавірусу

Сьогодні відбувається засідання Ради національної безпеки та оборони, присвячене проблемі епідемії коронавірусу. Під час перерви до журналістів вийшли Данілов та Ляшко – оголосити основну інформацію та відповісти на деякі питання.

Поки що в Україні три випадки зараження коронавірусу. І також маємо перший випадок смерті від коронавірусу в країні – це жінка похилого віку в Житомирській області. Саме люди старшого віку, як відомо, найбільш уразливі.

Профілактичні заходи – через 48 годин відбудеться закриття кордонів для в’їзду громадян інших країн – на 2 тижні поки що. Наші громадяни можуть повернутися будь-коли. Але якщо вони їдуть з пандемних країн, то вони пройдуть через карантин. Хоча на брифінгу й нагадали про близько сотні українців, які застрягли на кордоні Словенії – вони поверталися з Італії. Поки що незрозуміло, як вирішиться ця ситуація.

Нашим громадянам також не заборонено покидати територію Україну, але є прохання відмовитися від поїздок на деякий час.

Інший інструмент РНБО – надання всіх засобів для якісної й ефективної діагностики всім медичним закладам. Зокрема, це скринінгові тести. 10 млн хірургічних масок уже доставили по лікарнях.

На засіданні РНБО були присутні виробники медичної продукції – їх попередили про необхідність доступності засобів для населення. На жаль, аптечні мережі не підпорядковуються владі. Тож можна тільки просити виробників про лояльність, а також заборонити експорт продукції, яка необхідна для захисту від інфікування.

Є доручення антимонопольному комітету – щодо завищених цін на засоби індивідуального медичного захисту, зокрема масок. Також мають бути контрольні перевірки тих, хто надає послуги з діагностики коронавірусу – аби виявити шахраїв.

Що стосується того, що не всі органи місцевого самоврядування виконують всеукраїнський карантин, – вони юридично мають на це право.

Влада звертається до всіх роботодавців із проханням за можливості перевести працівників на дистанційну форму роботи – тимчасово. Адже пересування транспортом у години «пік» є найбільшим ризиком для інфікування.

Важливо, що карантин потрібен не тільки для того, щоб зупинити поширення коронавірусу. Це ще й механізм скорочення розповсюдження всіх інших захворювань – аби максимально знизити зараз навантаження на лікарні. Вилікувати і виписати тих, хто перебуває на стаціонарному лікуванні, – це дозволить прийняти більше хворих у випадку спалаху епідемії в Україні та надати якісне медичне обслуговування.

Журналісти питали, як можна діагностуватися за власним бажанням. Перевіритися на коронавірус «просто так» – такого зараз не передбачено. Неможна прийти до лікарні і попросити про тест. Але якщо є конкретні підозри – звісно, треба телефонувати у «Швидку», й тоді будуть проведені необхідні заходи.

І, звісно ж, представники РНБО наголосили на тому, що не слід створювати паніку, все під контролем, епідемії в Україні немає – лише поодинокі випадки.

#stoppolitcor

Читайте також
У МВС розповіли, чому почали штрафувати "євробляхерів"
Наразі грошове покарання становить 8,5 та 17 тисяч грн. Власників автомобілів на європейській реєстрації від недавнього часу Поліція отримала доступ…
Детальніше
Щоб не платити податки: судді і прокурори роками живуть в не введених в експлуатацію житлі
Миколаївські судді і прокурори порушують законодавство, проживаючи в розкішних будинках, що не введені в експлуатацію. Це допомагає їм оминути сплати…
Детальніше
Кабмін підвищить зарплати бюджетникам: скільки будуть платити
З 1 січня оклади зростуть на 20%, а з 1 грудня - ще на 8,3% Кабінет міністрів планує підвищити зарплати…
Детальніше
У Кабміні задумали створити "контролера інтернету"
В даному напрямку українці вже працюють з Британією, Австралією і Німеччиною. У Мінціфрі заговорили про створення регулятора безпеки в мережі,…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери