Чорний лісоруб Харківщини

Два тижні тому Зеленський відвідав Харківську область і розбирався у проблемах, пов’язаних зі знищенням природних ресурсів у регіоні. Одна з явних проблем — Віктор Сиса або “чорний лісоруб” Харківщини, за сумісництвом директор ДП “Гутянське лісове господарство”. Хоча сам Сиса проблем не вбачає зовсім, лише дрібні неприємності, котрі легко усуваються за допомогою хабарів. 5 000 000 $ вистачить?

Чим відомий Сиса

Віктор Сиса директор лише рік — до цього він був заступником директора цього ж підприємства. Але й на посаді заступника рубав і ліс, і бабки – ще 5 січня 2018 року правоохоронці відкрили на Сису кримінальне провадження.

Ставши директором, Сиса украї розгулявся — дозволяє собі не допускати до перевірок у лісогосподарствах активістів. Однак навіть ті порушення, що вдалося виявити, вражають своїми масштабами. Приблизні підрахунки збитків від незаконної вирубки лісів у Харківській області:

  • 200 мільйонів гривень збитків в Жовтневому лісогосподарстві;
  • близько мільярда гривень збитків по всій області.

Зеленський уже в курсі

Під час зустрічі з президентом висловлювався в.о. Держекоінспекції Ігор Яковлєв:

“У жодній цивілізованій країні світу немає такої монополії на розпорядження лісами. Доки ліси були у Мінекології, до них ставились як до природного багатства. Коли перейшли в МінАПК, ліси стали дровами, кубами, гектарами. Я вже не кажу про охорону диких тварин, оскільки Лісагентство видає дозволи на відстріл і само себе перевіряє. Є тут завдання для нової ВР і для нас. Потрібно збільшити штрафи та посилити кримінальну відповідальність. Тому що ліси ми повинні повернути нашим дітям й онукам”.

Найактивнішим захисником лісу виступив директор одного з лісництв Руслан Чагаровський:

“Голова Гутянського лісгоспу Віктор Сиса — найвеличніший чорний лісоруб у Харківській області. Його фірма Профіль-торг заборгувала за договорами 6 мільйонів гривень. Йому не мають права відпускати деревину. Я написав у правоохоронні органи, щоб його притягли до кримінальної відповідальності”.

Зеленський звернув увагу на проблему і прокоментував ситуацію:

“Прізвища — Сиса, Санін, Антипенко. Дуже прошу звернути особливу увагу й розібратися з цим питанням, зупинити вирубку лісу на Харківщині. Якщо ви цього зробити не зможете, то на ваших місцях з’являться нові люди”.

Також президент доручив відновити “забуту” справу Сиси.

Чи є результати?

Чагаровський відзначає, що після приїзду президента у лісгоспах Харківщини нічого не змінилось: “Сьогодні знову екологи кажуть, що їх не пускають у ті ж ліси, куди не пускали й раніше”.

А що ж із поновленою справою на Сису? 25 та 26 липня правоохоронці провели масштабні перевірки державних лісництв Харківської області. У Золочевському, Чугуєвському та Червоноградському районах вони затримали шість вантажівок, які перевозили більше ніж 75 куб. м. високоякісної деревини дубу.

Коли в одному з районів слідчий оглядав місце події, люди, що приїхали з Сисою, який і сам прибув на місце, намагалися блокувати працівникам поліції підходи до транспорту із деревиною. Наступного дня, за узгодженням Золочівського відділу прокуратури, до місцевого суду було спрямовано клопотання щодо накладання арешту на два автомобілі “КамАЗ” та на 45 стовбурів дерев твердих порід. Але в результаті суддя відмовив у задоволенні клопотання. Це означає, що машини та зрубані дерева правоохоронці повинні повернути Сисі та його сестрі, яка керує однією з лісопилок. Згідно достовірній інформації, відмова була підкріплена гонораром, яким “лісоруб” винагородив працівників суду.

Пояснити настільки лояльне ставлення до підозрюваного у скоєнні кримінального злочину можна доволі просто: усі свої проблеми він звик вирішувати за допомогою грошей, які виручені від продажу незаконно вирубаних дерев. І якщо збитки від діяльності Сиси були підраховані тільки в Жовтневому лісгоспі, то які ж масштаби незаконної вирубки в усіх дев’яти лісгоспах Харківщини? Щедро використовуючи грошові знаки, Віктор Сиса заручився підтримкою та дружбою у багатьох владних і правоохоронних органах.

Як повідомили джерела, під час обшуків, які проводили працівники Генеральної прокуратури та Державного бюро розслідувань у рамках досудового слідства, вони вилучили у Сиси 10 мільйонів доларів, половина з яких послугували відкупними, тобто 5 мільйонів доларів незаконно зароблених коштів йому повернули.

А от Руслан Чагаровський, який вступив у відкрите протистояння з цим беззаконням, може втратити роботу. Керівник Державного агентства лісових ресурсів України вже ініціював дострокове розірвання з ним контракту. Цілком очевидно, що і в цю структуру Сиса сплачує регулярно, а позиція Чагаровського дуже сильно заважає інтересам “лісової мафії”, яка заробляє на незаконних вирубках сотні мільйонів гривень і зовсім не готова зупинитися навіть після того, як на цю проблему звернув увагу сам Президент.

Сподіватимемось, що й на цих лісових розбійників знайдеться управа, і харківські ліси отримають шанс на життя.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Кадрові рішення Кабміну
Сьогодні у КМУ були призначення, звільнення, узгодження та оголошення конкурсів на посади. Призначення: голова правління НАК "Надра України" — Тарас…
Детальніше
"Слуги народу" зареєстрували у раді законопроект про особливий статус Донбасу
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який пропонує зміни до статті 1 закону України "   Жодної федералізації, контроль над кордоном…
Детальніше
Перша прес-конференція мовного омбудсмена
27 листопада Тетяна Монахова була призначена урядом уповноваженою із захисту державної мови. Згідно закону, повноваження вона отримає тільки наприкінці весни…
Детальніше
Пенсії-2020: як зміняться вимоги до стажу і розмір виплат
В Україні триває пенсійна реформа, що припускає, зокрема, поступове збільшення стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, і пенсійного віку для…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери