Що буде з недоторканністю

Оптимістичні 363 голоси “за” — це ще не остаточний вирок депутатській недоторканності. Попереду друге голосування і рішення Конституційного суду.

Ідея не нова, але ж її і досі не втілили в життя. Окрім небажання самих нардепів опинитися під прицілом закону без особливих церемоній, є й об’єктивні нюанси:

  • регламент прийняття рішень щодо внесення змін до Конституції;
  • вердикт Венеціанської комісії — “повне скасування депутатського імунітету в країнах із вразливою демократією, якою є Україна, може бути небезпечною для функціонування й автономії парламенту”;
  • висновок Конституційного суду по цьому проєкту.

За основу взято законопроєкт команди Порошенка, і він передбачає повне скасування недоторканності не раніше, ніж у 2020 році, тобто БПП умисно підготували собі відстрочку.

Можливо, зауваження Венеціанської комісії і не перекреслять цієї ініціативи, а от порушення регламенту — серйозний момент. Навіть якщо не дивитися у текст документу, до якого і досі є питання, сама процедура не передбачає поспіху. Повинен бути висновок комітету, 2 тижні на внесення поправок, а потім виходити на голосування. В іншому випадку — це порушення регламенту. Якщо цього не зробити — КС може скасувати закон, навіть не заглядаючи в нього.

Та й велике питання, чи набереться потрібна кількість голосів при повторному голосуванні — їх потрібно 300. На фоні перших 363 голосів задача виглядає цілком реальною, але все може виявитися не так просто. Навіть усередині “Слуги народу” знайдеться дюжина противників, що вже казати про інші політичні сили. І не секрет, що до Ради пройшли ті, на кого вже зараз лежать папки справ.

Тим не менш, у планах влади проголосувати повторно 3 вересня й остаточно вирішити це питання — у нардепів більше не буде недоторканності. Тобто не потрібно буде збирати якісь особливі комісії, щоб позбавити одного окремого депутата недоторканності і тільки після цього вручити підозру. Все має стати простіше і прозоріше, але багато хто боїться, що це може стати інструментом гонінь політично неугодних, “замовлень” на нардепів.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
НАЗК: Медведчук не задекларував майна на 73 млн
Нардеп від фракції "ОПЗЖ" Віктор Медведчук не задекларував низку нерухомості та автівок на загальну суму понад 73 млн грн, що…
Детальніше
“Слуга” Негулевський нецензурно вилаявся на трибуні Ради: “Бл@ть еб^на, шановні колеги”
Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Негулевський нецензурно вилаявся під час виступу на трибуні Верховної Ради. Ймовірно нардеп не знав,…
Детальніше
Справа “вагнерівців”: Єрмак дав свідчення ДБР
Керівника Офісу Президента Андрій Єрмак відвідав ДБР. У Державному бюро розслідувань Єрмак дав свідчення у справі "вагнерівців".  30 листопада Андрій…
Детальніше
За участь у державному перевороті платять 1 тисячу гривень, — Корнієнко
Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розказав, що має інформацію про те, що на 1 грудня плануються "підзвози" людей у…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери