Що буде з владою в Києві і коли?

Про презентацію проекту, вибори та найближчі перспективи міста.

Чого хочуть

У Софії Київській нардепи від “Слуги Народу” Олександр Ткаченко та Дмитро Гурін провели презентацію законопроєкта “Про Київ — столицю України”.

Депутати кажуть, що основне завдання проєкту — відновити самоврядування в Києві. У місті багато громадських ініціатив та організацій, які мають стати голосом столиці. Для цього треба створити відповідну платформу.

Але більшої уваги привертає до себе ідея розмежування посад голови Київдержадміністрації та Київського міського голови. Міськраду буде очолювати не мер, а київський депутат, обраний радою. Вибори до міськради мають проводитися з відкритими списками та за пропорційною системою.

Прогнози

Якщо законопроєкт приймуть, то вибори в Києві відбудуться 8 грудня. Проте вибори мера проходять в два тури, потім бюрократичні й організаційні моменти, тож до роботи київська влада візьметься не раніше березня 2020 року.

Так, імовірно, що склад Київради оновиться приблизно на 70%. Але є сумніви щодо своєчасості такого оновлення. Адже перезавантаження заморозить бюджет міста. Кілька місяців учителі, медики, комунальники не отримуватимуть надбавок.

Тож боротьба за владу в Києві може стати усього-навсього політичною грою, і зовсім не факт, що в ній хоч якось виграють самі кияни.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Екс-нардепу Пашинському вручили обвинувальний акт
Екс-нардепу від Народного фронту Сергію Пашинському вручили обвинувальний акт у справі в нападі із застосуванням зброї. Про це повідомив сам…
Детальніше
Як міністр Максим Степанов наживається на пандемії: всі грошові потоки йдуть через МОЗ
Кабмін змінив процедуру закупівель ліків: тепер всі грошові потоки і закупівлі проходять виключно через МОЗ. Всі закупівлі через міністра. Ніколи…
Детальніше
Шмигаль заявив, що вже сформовано шорт-лист кандидатів на голову НБУ
Президент України Володимир Зеленський проводить консультації з претендентами на посаду голови Національного банку України. У найближчі дні така кандидатура буде обрана.…
Детальніше
Рада відправила Смолія у відставку
Верховна рада України відправила у відставку главу Національного банку України Якова Смолія. Нардепи підтримали проект постанови, яку вніс до ВР президент Володимир…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери