Що буде з владою в Києві і коли?

Про презентацію проекту, вибори та найближчі перспективи міста.

Чого хочуть

У Софії Київській нардепи від “Слуги Народу” Олександр Ткаченко та Дмитро Гурін провели презентацію законопроєкта “Про Київ — столицю України”.

Депутати кажуть, що основне завдання проєкту — відновити самоврядування в Києві. У місті багато громадських ініціатив та організацій, які мають стати голосом столиці. Для цього треба створити відповідну платформу.

Але більшої уваги привертає до себе ідея розмежування посад голови Київдержадміністрації та Київського міського голови. Міськраду буде очолювати не мер, а київський депутат, обраний радою. Вибори до міськради мають проводитися з відкритими списками та за пропорційною системою.

Прогнози

Якщо законопроєкт приймуть, то вибори в Києві відбудуться 8 грудня. Проте вибори мера проходять в два тури, потім бюрократичні й організаційні моменти, тож до роботи київська влада візьметься не раніше березня 2020 року.

Так, імовірно, що склад Київради оновиться приблизно на 70%. Але є сумніви щодо своєчасості такого оновлення. Адже перезавантаження заморозить бюджет міста. Кілька місяців учителі, медики, комунальники не отримуватимуть надбавок.

Тож боротьба за владу в Києві може стати усього-навсього політичною грою, і зовсім не факт, що в ній хоч якось виграють самі кияни.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Протести проти "капітуляції" та роз'яснення дипломата
Кілька сотен мітингувальників зібрались цієї ночі в Києві на Майдані та Банковій. Причина невдоволення: формула Штанмайєра. Вимоги: відставка Зеленського. Також…
Детальніше
Конференція з приводу залишення Славоміром Новаком посади
1 жовтня — день офіційного звільнення Новака. Підсумки майже трирічного правління в "Укравтодорі", що стало рекордом для цього відомства, сьогодні…
Детальніше
Кличко подав до суду на Богдана та Гончарука
В ОАСК передано по позову на кожного. Чим завинили перед київським мером голова ОП та прем'єр? Богдан, на думку, Кличка,…
Детальніше
Гральний бізнес хочуть легалізувати, але прибрати з вулиць
Приблизно 2—2,5 млрд грн надійдуть до бюджету від легалізації грального бізнесу — такий прогноз премєр-міністра Олексія Гончарука. Формально зараз у…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери