Що буде з владою в Києві і коли?

Про презентацію проекту, вибори та найближчі перспективи міста.

Чого хочуть

У Софії Київській нардепи від “Слуги Народу” Олександр Ткаченко та Дмитро Гурін провели презентацію законопроєкта “Про Київ — столицю України”.

Депутати кажуть, що основне завдання проєкту — відновити самоврядування в Києві. У місті багато громадських ініціатив та організацій, які мають стати голосом столиці. Для цього треба створити відповідну платформу.

Але більшої уваги привертає до себе ідея розмежування посад голови Київдержадміністрації та Київського міського голови. Міськраду буде очолювати не мер, а київський депутат, обраний радою. Вибори до міськради мають проводитися з відкритими списками та за пропорційною системою.

Прогнози

Якщо законопроєкт приймуть, то вибори в Києві відбудуться 8 грудня. Проте вибори мера проходять в два тури, потім бюрократичні й організаційні моменти, тож до роботи київська влада візьметься не раніше березня 2020 року.

Так, імовірно, що склад Київради оновиться приблизно на 70%. Але є сумніви щодо своєчасості такого оновлення. Адже перезавантаження заморозить бюджет міста. Кілька місяців учителі, медики, комунальники не отримуватимуть надбавок.

Тож боротьба за владу в Києві може стати усього-навсього політичною грою, і зовсім не факт, що в ній хоч якось виграють самі кияни.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Хабарі та розтрата коштів на «Великому будівництві»
Уже майже рік в Україні триває «Велике будівництво». І як будь-який інфраструктурний проєкт він неминуче тягне за собою кримінальні справи…
Детальніше
Очільник ДФС анонсував участь у конкурсі на голову Бюро економічної безпеки
Вадим Мельник розповів, що не зважаючи на його участь у конкурсі, Державна фіскальна служба продовжить реорганізацію, адже нещодавно відбулася зміна…
Детальніше
Україна поверне більшу частину коштів в справі "Приватбанку", - Венедиктова
Україні вдасться повернути велику частину коштів в справі державного "Приватбанку". Про це заявила генеральний прокурор України Ірина Венедиктова. "Може, це…
Детальніше
В Україні нарахували понад 30 корупційних схем із землею
Національне агентство з попередження корупції (НАПКА) виявило понад 30 корупційних схем у земельній сфері. Про це йдеться в повідомленні відомства.…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери