Дефіцит загального фонду держбюджету України в червні зріс до 18,5 млрд грн, від початку року до 49,8 млрд грн – Мінфін

Дефіцит загального фонду державного бюджету України в червні 2021 року зріс до 18,5 млрд грн, а від початку року – до 49,8 млрд грн, повідомило Міністерство фінансів.

“За січень-червень 2021 року державний бюджет виконано з дефіцитом у розмірі 50,4 млрд грн, у тому числі загальний фонд – із дефіцитом у сумі 49,8 млрд грн, при розписі загального фонду звітного періоду у сумі 118,9 млрд грн”, – зазначено в релізі на сайті Мінфіну в п’ятницю з посиланням на оперативні дані Державної казначейської служби (ДКСУ).

Згідно з ними, у червні загальний фонд держбюджету отримав 84,9 млрд грн доходів, що на 6,9% вище від розпису, а за підсумками першого півріччя до держбюджету надійшло 505,9 млрд грн доходів, що на 4,9% більше від розпису. При цьому видатки за шість місяців становили 558,4 млрд грн, або 92,6% від розпису за цей період.

“Фінансування соціальних видатків, видатків на оборону, на обслуговування боргу та субвенції й дотації місцевим бюджетам здійснювалось у повному обсязі відповідно до розпису на підставі платіжних доручень”, – наголосив Мінфін у релізі.

За даними міністерства, фактичні запозичення до загального фонду держбюджету за шість місяців становили 257,8 млрд грн, або на 23,4% менше за план. Від розміщення ОВДП на фінансування держбюджету залучено 211,4 млрд грн, зокрема в іноземній валюті – 59,7 млрд грн ($1,7 млрд та EUR409,9 млн).

Із зовнішніх джерел Мінфін залучив за зазначений період 46,7 млрд грн, зокрема 34,7 млрд грн ($1,25 млрд) – через розміщення восьмирічних облігацій зовнішньої державної позики (ОВДП) під 6,875% річних, 9,6 млрд грн – надходження коштів позики МБРР для проекту “Перша позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення”, а також 1,1 млрд грн ($40 млн) – позика від МБРР за програмою “Додаткове фінансування проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

“При цьому платежі з погашення державного боргу за січень-червень 2021 року становили 231 млрд грн (100% плану), платежі з обслуговування – 74 млрд грн (94,5% плану)”, – зазначило міністерство.

Як повідомлялося, доходи держбюджету в 2021 році визначені в розмірі 1,084 трлн грн, зокрема 959,854 млрд грн за загальним фондом, видатки – 1,32 трлн грн і 1,183 трлн грн відповідно.

#stoppolicor

 

 

 

Читайте також
Товари на десятки мільйонів гривень: ДБР ліквідувало канал контрабанди на Київській митниці
Потужний канал контрабанди товарів широкого вжитку і підакцизних товарів ліквадували на Київській митниці. Контрабанду провозили через столичні аеропорти. Про це…
Детальніше
Організатора "тітушок" Крисіна звільнили від відповідальності за трьома статтями
Дарницький районний суд Києва звільнив організатора "тітушок" на Майдані Юрія Крисіна від кримінальної відповідальності за трьома статтями. Зокрема, за звинуваченнями…
Детальніше
Зеленський провів кадрові зміни в СБУ: хто втратив крісло
Президент Володимир Зеленський провів кадрові зміни в Службі безпеки України. Глава держави змінив перших заступників голови СБУ і звільнив начальника…
Детальніше
Чотирьох поліцейських судитимуть за викрадення людини та автомобіля
Київська міська прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо злочинної групи у складі п'яти осіб, з яких четверо - працівники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери