Дефіцит загального фонду держбюджету України в червні зріс до 18,5 млрд грн, від початку року до 49,8 млрд грн – Мінфін

Дефіцит загального фонду державного бюджету України в червні 2021 року зріс до 18,5 млрд грн, а від початку року – до 49,8 млрд грн, повідомило Міністерство фінансів.

“За січень-червень 2021 року державний бюджет виконано з дефіцитом у розмірі 50,4 млрд грн, у тому числі загальний фонд – із дефіцитом у сумі 49,8 млрд грн, при розписі загального фонду звітного періоду у сумі 118,9 млрд грн”, – зазначено в релізі на сайті Мінфіну в п’ятницю з посиланням на оперативні дані Державної казначейської служби (ДКСУ).

Згідно з ними, у червні загальний фонд держбюджету отримав 84,9 млрд грн доходів, що на 6,9% вище від розпису, а за підсумками першого півріччя до держбюджету надійшло 505,9 млрд грн доходів, що на 4,9% більше від розпису. При цьому видатки за шість місяців становили 558,4 млрд грн, або 92,6% від розпису за цей період.

“Фінансування соціальних видатків, видатків на оборону, на обслуговування боргу та субвенції й дотації місцевим бюджетам здійснювалось у повному обсязі відповідно до розпису на підставі платіжних доручень”, – наголосив Мінфін у релізі.

За даними міністерства, фактичні запозичення до загального фонду держбюджету за шість місяців становили 257,8 млрд грн, або на 23,4% менше за план. Від розміщення ОВДП на фінансування держбюджету залучено 211,4 млрд грн, зокрема в іноземній валюті – 59,7 млрд грн ($1,7 млрд та EUR409,9 млн).

Із зовнішніх джерел Мінфін залучив за зазначений період 46,7 млрд грн, зокрема 34,7 млрд грн ($1,25 млрд) – через розміщення восьмирічних облігацій зовнішньої державної позики (ОВДП) під 6,875% річних, 9,6 млрд грн – надходження коштів позики МБРР для проекту “Перша позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення”, а також 1,1 млрд грн ($40 млн) – позика від МБРР за програмою “Додаткове фінансування проекту “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей”.

“При цьому платежі з погашення державного боргу за січень-червень 2021 року становили 231 млрд грн (100% плану), платежі з обслуговування – 74 млрд грн (94,5% плану)”, – зазначило міністерство.

Як повідомлялося, доходи держбюджету в 2021 році визначені в розмірі 1,084 трлн грн, зокрема 959,854 млрд грн за загальним фондом, видатки – 1,32 трлн грн і 1,183 трлн грн відповідно.

#stoppolicor

 

 

 

Читайте також
На Київщині копи жорстоко побили ногами водія
Детективи ДБР та поліцейські розслідують кримінальне провадження щодо перевищення влади патрульними у Білій Церкві, що на Київщині. Зловмисникам загрожує до…
Детальніше
У Зеленського з’ясовують, чому до списку “злодіїв у законі” почали вносити інших людей
В Офісі президента почали встановлювати обставини помилкового внесення до списку санкцій понад ста осіб. Зазначається, що під час підготовки переліку…
Детальніше
У КМДА ВВАЖАЮТЬ ОГОЛОШЕНУ ПІДОЗРУ КЕРІВНИЦТВУ ДЕПАРТАМЕНТУ КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ТИСКОМ НА МІСЬКУ ВЛАДУ
Прокуратура оприлюднила інформацію про оголошення підозри директору Департаменту комунальної власності, його першому заступнику, а також директору КП «Київкінофільм» в службовій…
Детальніше
Укрпошта дивує: співробітник компанії хоче отримати 1 мільярд євро за примусову вакцинацію
Співробітник вітчизняної Укрпошти написав лист гендиректору компанії Ігорю Смілянському в якому закликав, не примушувати його до вакцинації. Але головним в…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери