ДТЕК Ахметова виграла суд щодо виплати за передачу електроенергії при експорті

Холдинг ДТЕК перестав платити тариф на передачу електроенергії при експорті, посилаючись на практику ЄС.

Шостий апеляційний адміністративний суд відмовився задовольнити апеляційні скарги НЕК “Укренерго” і Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), залишивши без змін рішення, яким був задоволений позов ДТЕК Західенерго і скасована низка положень постанови НКРЕКП, якими конкретизовано обов’язки експортерів електроенергії платити тариф за передачу електроенергії.

Холдинг ДТЕК Ріната Ахметова, який є найбільшим експортером електроенергії, перестав платити тариф на передачу електроенергії при її експорті, посилаючись на те, що експортери в країнах ЄС не платять тариф на передачу, а Україна взяла на себе зобов’язання із синхронізації свого законодавства з ЄС. При цьому ДТЕК через суди намагається отримати право не платити держкомпанії борг.

Тариф Укренерго на передачу електроенергії повинен покривати нестачу коштів ДП ​​”Гарантований покупець” для виплат за “зеленим” тарифом.

Укренерго завершила перше півріччя зі збитками розміром 18 млрд грн. Компанія пояснює збиток покладеними спеціальними обов’язками (ПСО) із компенсації дефіциту ДП “Гарантований покупець” для виплат виробникам електроенергії за “зеленим” тарифом.

З 1 серпня 2020 року тариф Укренерго на передачу електроенергії збільшиться на 54,6%. У вересні Господарський суд Львівської області відмовив Укренерго в задоволенні позову до ДТЕК Західенерго про стягнення 425 млн грн за послуги з передачі електроенергії.

Гарантований покупець продовжує накопичувати борги перед “зеленими” інвесторами. Винні тариф і курс євро.

#stoppolitcor

 

Читайте також
У Чернівцях розпочалося голосування в 2-му турі виборів мера
О 08:00 неділі, 29 листопада, в Чернівцях, де раніше вибори були під загрозою зриву, почалося голосування у другому турі виборів мера.…
Детальніше
У Зеленського заявили, що Ситник не має права очолювати НАБУ
Офісі президента прокоментували проект закону, яким пропонується дозволити Ситнику тимчасово виконувати обов'язки директора Бюро. Артем Ситник не може очолювати Національне…
Детальніше
Лерос: $3 млрд, яких не вистачає в бюджеті - "саме та сума, яка йде в тіньову економіку і в кишеню Банкової"
Виключений із фракції СН народний депутат Гео Лерос стверджує, що в бюджеті не вистачає до кінця року саме ту суму,…
Детальніше
Рішення КСУ щодо декларування: топ-6 кримінальних проваджень, які закриють
Конституційний суд визнав неконституційною відповідальність за недостовірне декларування. У НАБУ повідомили, що станом на цю дату в їхній роботі було 110…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери