ДТП з мажором у Харкові: якби не безкарність 2 роки тому, трагедії могло не статися

Микола Харківський та смертельна ДТП: якби 2 роки тому батьків «харківського мажора» покарали великим штрафом, цьогорічної трагедії могло й не бути. Таку заяву зробив адвокат Володимир Рисенко.

Ідеться про злочин, який 14-річний Микола Харківський вчинив 2 роки тому. Як розповідає адвокат, хлопець листувався у соцмережах із дівчиною – своєю ровесницею. Листування було образливим з боку хлопця і це побачила мати дівчинки.

«Коля викликав 39-річну матір на “зустріч” (точніше писати “стрілку”). На зустріч у ТРЦ матір прийшла з 19-річним старшим братом дівчинки. Підліток дістав пневматичний пістолет і спокійно зробив 4 постріли в обличчя (саме в обличчя) матері та сина. Пістолет викинув», – пише адвокат.

Результат – у жінки прострілена щока, прострілена гайморова пазуха, в якій застрягла металева кулька з пневмата. Жінці зробили операцію зі встановленням титанової пластини в гайморову пазуху.

Потерпілі заявили цивільний позов із відшкодування матеріальних витрат на лікування та моральної шкоди в розмірі 250 000 гривень.

Микола Харківський, розстріл людей та вирок суду

За умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження Миколі дають 2 роки позбавлення волі з випробувальним строком на 1 рік. Тобто, умовний термін.

Далі суд постановляє стягнути матеріальний збиток – витрати на лікування в розмірі 7 965,00 гривень, оскільки «саме така сума документально підтверджена наданими чеками».

«Факт спричинення потерпілій ОСОБА_1 матеріального збитку у вигляді витрат на придбання титанової пластини та проведення операції у сумі 18 000,00 гривень не знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, потерпілою не доведено обставин, на які вона посилалась в обґрунтування позову», – йшлося в рішенні.

Крім того суд дійшов висновку, що потерпіла особа зазнала моральної шкоди. Утім, сума відшкодування – мізерна.

«Потерпіла ОСОБА_1 зазнала моральної шкоди, яка полягає у фізичному болі та почутті образи, яких вона зазнала від неправомірних дій обвинуваченого ОСОБА_3, а тому суд вважає, що розмір моральної шкоди у 15 000,00 гривень потерпілій буде відповідати засадам розумності, виваженості та справедливості».

Суддя Червонозаводського районного суду м.Харкова, що винесла таке рішення – Тетяна Янцовська.

«15 липня 2021 року ця суддя отримала заробітну плату в розмірі 168 965,00 грн. Вона вважає, що на користь потерпілої, яка все життя буде ходити з титановою пластиною в носі (якщо не буде інших ускладнень), достатньо стягнути зі злочинця 15 000,00 (п’ятнадцять тисяч) гривень із заявлених 250 000 грн.

І це буде “буде відповідати засадам розумності, виваженості та справедливості”.

А тепер найголовніше. Про “профілактику злочинності”, безкарність злочинців і відповідальність судової системи.

Уже 16-річний підліток Микола Харківський виходить із зали судового засідання, сідає за кермо тачки, пише коменти, що може від всього відкупитися, а копи коштують всього 100-200 баксів, та викладає в інсті відео, як порушує правила та посилає копів», – наголосив адвокат.

26 жовтня ввечері в Харкові 16-річний підліток Микола на швидкості за 100 км/год улюбленим «Інфініті» просто розірвав іншу машину. 58-річний водій загинув на місці. Пасажири Миколи Харківського в лікарні. У нього – подряпина на голові.

«Питання студентам і всім нам, дуже м’яке питання, – якби суддя стягнула з батьків Колі 250 000 гривень, то вони дали б 16-річному підлітку ключі від “Інфініті”? Чи відповідає вирок суду “засадам розумності, виваженості та справедливості”?» – наголошує адвокат Рисенко.

Він також наводить коментар батька, який захищає сина.

«Ви хочете зайнятися чорним піаром? Зрозумійте мене просто як батька. Я зараз не хочу говорити, бо все вийде проти мого сина. Вся інформація, яка викладена в інформаційному середовищі, спрямована на те, щоб зробити з Колі злочинця. У машині було ще троє людей, і одна з цих людей була за кермом. Мій син із місця події нікуди не подівся. Можливо, і Микола, а може, і не Микола був за кермом. Зараз мене переповнюють емоції, я жодною мірою не виправдовую нікого, скоєно страшний злочин, немає людини. Чому нічого не було викладено доброго, нічого доброго про людину не сказали, а сказали лише одне погане? Нічого не наводить на думку, що це все спланована акція? У нього пробито голову, в якій жахлива дірка, і я намагався залишити його у «швидкій», у мене нічого абсолютно не вийшло».

#stoppolitcor

Читайте також
На Одещині незаконно передали землі вартістю понад 870 млн грн – ДБР
Слідчі ДБР розслідують факт незаконного відчуження 1,5 тисячі гектарів земель Національної академії аграрних наук України посадовими особами Головного управління Держгеокадастру…
Детальніше
Посвідчення ОБСЄ за 45 тис. грн: в Україні викрили крупну шахрайську схему
У Києві викрили шахраїв, які продавали громадянам фейкові посвідчення ОБСЄ (Організація з безпеки та співробітництва в Європі). Підробку можна було придбати за 1,5…
Детальніше
Черкаському полісмену вручили підозру за отримання хабаря
Начальнику сектору дізнання одного з районних управлінь поліції області повідомили про підозру за фактом одержання хабаря в розмірі 300 доларів…
Детальніше
Хто кришує незаконну вирубку лісів на Волині
Журналісти програми  провели розслідування незаконної вирубки лісів на Волині і виявили, хто кришує цю діяльність. Під час зйомок програми представники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери