Головний митник пояснив, як на кордонах України працюватимуть пункти пропуску на час карантину

Про це він написав у своєму Facebook.

“Уряд заявив про намір закрити частину пунктів пропуску (ПП) на кордоні, щоб убезпечити життя і здоров’я громадян через поширення коронавірусу Covid-19. Які пункти пропуску тимчасово припинять свою роботу на період карантину – поки обговорюється. Як тільки з’явиться офіційне розпорядження Уряду – ми невідкладно поінформуємо.

Разом з тим, Державна митна служба спільно з Державною прикордонною службою надали Кабміну перелік ПП, продовження роботи яких є критично важливим для економіки країни. При формуванні цього переліку ми врахували інтереси найбільших імпортерів і експортерів, а також транспортних операторів, які прямують транзитом через територію України.

Важливо: пункти пропуску, через які проходять найбільші потоки товарів, працюватимуть і далі.

Уже зараз Держмитслужба радить перевізникам вибирати для перетину кордону ті пункти пропуску, які є основними пунктами зв’язку України з іншими державами.

Крім того, звертаємо увагу транспортних операторів на те, що пункти пропуску можуть закриватися не тільки українською стороною. Інші держави також можуть припинити рух через певні ділянки кордону. Тому доцільно відстежувати діяльність, яка здійснюється іншими країнами в запобіганні поширення інфекції. Це допоможе виключити ситуації, коли вантаж успішно перетнув кордон України, але не зміг пройти митний контроль сусідньої країни, опинившись на нейтральній смузі на невизначений час. Зі свого боку, ми будемо оперативно інформувати про відповідні рішення, прийнятих країнами-сусідами.

Перевізникам вантажів, які вже знаходяться в дорозі, важливо відстежувати ситуацію на пунктах пропуску і свідомо йти на головні ПП в межах однієї митниці.

Закриття частини пунктів пропуску не вплине на порядок оформлення митних декларацій. Імпортери та експортери, як і раніше, зможуть пройти митний контроль на одному з ПП в межах однієї митниці, зазначеної в декларації. Наприклад, вантаж, який прямував на ПП “Шегині”, зможе заїхати / виїхати через ПП “Краковець” Галицької митниці “, – написав Нефедов.

#stoppolitcor

 

Читайте також
ДПС викрила масштабну оборудку на реалізації автомобілей
Пресслужба Державної податкової служби України повідомила про викриття схеми реалізації автомобілів без їх фактичного постачання.  Загальна сума операцій склала понад…
Детальніше
YouTube заблокував трансляцію телеканалу "112 Україна"
Трансляцію телеканалу "112 Україна", проти якого 2 лютого були введені санкції РНБО, заблокував і сервіс YouTube. Про це йдеться в повідомленні телеканалу "Newsone" в Telegram-каналі. "Сервіс…
Детальніше
США запроваджують санкції проти олігарха Коломойського та членів його сім'ї
США запроваджують санкції проти олігарха Ігоря Коломойського, якого звинувачують в корупції. Про це повідомляє Державний департамент США . «Я оголошую…
Детальніше
Порошенко витратив за перші дні березня майже 4 млн гривень
Колишній Президент (2014-2019 роки), депутат Верховної Ради (фракція "Європейська солідарність") Петро Порошенко задекларував витрати у вигляді подарунка в грошовій формі на 3,7…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери