Хабарі та розтрата коштів на «Великому будівництві»

Уже майже рік в Україні триває «Велике будівництво». І як будь-який інфраструктурний проєкт він неминуче тягне за собою кримінальні справи за фактами хабарів, «відкатів» або розкрадання бюджетних коштів. У Службі безпеки України повідомили, що ведуть одне об’єднане провадження за фактами заволодіння коштами на «Великому будівництві»: розслідування ведеться за ч. 3 ст. 15 (замах на кримінальний злочин), ч. 5 ст. 191 (розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою), ч. 4 ст. 190 (шахрайство в особливо великих розмірах або організованою групою), ч. 5 ст. 27 (співучасть), ч. 4 ст. 110-2 (фінансування дій, скоєних з метою насильницької зміни влади) Кримінального кодексу. Окремі факти зловживань – на інфографіці.
У листопаді минулого року СБУ викрила кількох чиновників, які вимагали хабарі. Третього листопада в Закарпатській області правоохоронці затримали заступника голови облради і одного з керівників обласного управління Державної архітектурно-будівельної інспекції. Чиновники вимагали гроші у переможця в тендері на будівництво культурного центру в рамках «Великого будівництва». За більш ніж 500 тисяч гривень вони «гарантували» підряднику не створювати штучних перешкод під час проведення робіт.

12 листопада на вимаганні хабаря в розмірі 630 тисяч гривень попався мер міста Остер на Чернігівщині. За ці гроші чиновник обіцяв «вирішити питання» про укладення договору на проведення капітального ремонту спортивного комплексу.

У грудні СБУ затримала керівництво ДАБІ в Тернопільській області. Голова управління й інспектор будівельного нагляду систематично отримували хабарі від представників будівельного бізнесу за надання дозвільних документів.

Наприкінці листопада правоохоронці заявили, що запобігли розтраті 15 млн гривень бюджетних коштів під час ремонту доріг у Кіровоградській області.

У січні цього року від СБУ стало відомо, що в Хмельницькій області під час будівництва та ремонту доріг можливо незаконно видобували корисні копалини. За попередньою оцінкою, з родовища вивезли більше 8,5 тисяч тонн копалин вартістю 5 млн грн.

За всіма цими фактами поки що тільки триває досудове розслідування, до вироків ще справа не дійшла.

#stoppolitcor

Читайте також
НАЗК: Медведчук не задекларував майна на 73 млн
Нардеп від фракції "ОПЗЖ" Віктор Медведчук не задекларував низку нерухомості та автівок на загальну суму понад 73 млн грн, що…
Детальніше
“Слуга” Негулевський нецензурно вилаявся на трибуні Ради: “Бл@ть еб^на, шановні колеги”
Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Негулевський нецензурно вилаявся під час виступу на трибуні Верховної Ради. Ймовірно нардеп не знав,…
Детальніше
Справа “вагнерівців”: Єрмак дав свідчення ДБР
Керівника Офісу Президента Андрій Єрмак відвідав ДБР. У Державному бюро розслідувань Єрмак дав свідчення у справі "вагнерівців".  30 листопада Андрій…
Детальніше
За участь у державному перевороті платять 1 тисячу гривень, — Корнієнко
Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розказав, що має інформацію про те, що на 1 грудня плануються "підзвози" людей у…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери