Хмари навколо Медведчука

“Ця історія погано скінчиться” — такий прогноз дає Зеленський з приводу Медведчука, його каналів та фінансування партії ОПЗЖ. Розбір ситуації.

Позиція Зеленського

На цьому тижні президент заявив, що “є великі питання” щодо джерел фінансування цієї опозиційної партії, й обіцяв, що “ця гучна історія” погано закінчиться для політсили. Зеленський натякнув, що партія насправді може виявитися зовсім не Медведчуковою і навіть не українською. Це дає зрозуміти, що презент бачить в ОПЗЖ замовну структуру, проплачену ззовні.

Позиція Путіна

Російський президент заступився за кума — поки вельми делікатно, у форматі рекомендацій для українського президента. Мовляв, ОПЗЖ має підтримку певної частини народу, діє в межах Конституції, а тому “було б дивно, якби почалось якесь закручування гайок”.

Хто фінансує ОПЗЖ

У фінансовому плані дійсно не все прозоро, але, як виявили журналісти, основні суми надходять від членів партії, що цілком закономірно. Згідно звітів за другий квартал головними спонсорами партії стали:

  • Юлія Льовочкіна, №21 у списку ОПЗЖ — 1,7 млн грн;
  • Нестор Шуфрич, №7 — 1,6 млн грн;
  • Тарас Козак, №9, та його брат Богдан — 1,6 млн грн;
  • Сергій Льовочкін, №5 — 1,5 млн грн;
  • Григорій Суркіс, №17 — 1,5 млн грн;
  • Марина Суркіс (племінниця) — 1,5 млн грн.

До речі, сам Медведчук теж дуже хотів допомогти й навіть виділив на справу партії 1,6 млн грн, однак із них 1,3 млн грн партія йому повернула. Не знадобились, мабуть.

Сьогоднішній суд

У четвер, 5 вересня, Оболонський районний суд у Києві розглядає справу стосовно нардепа Віктора Медведчука. Предмет позову — порушення порядку надання чи отримання внесків.

Переговори з Росією

Формально Медведчук уже не є посередником у переговорах с Росією — принаймні офіційно. Але продовжує активно займатися зовнішньополітичними питаннями. Наскільки це корисно для української сторони — поки судити рано.

Канал Медведчука

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення України прийняв рішення звернутися до суду стосовно ануляції ліцензії телеканалу NewsOne.

“Визнати розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі чи ненависті у висловлюваннях, які були розповсюджені в ефірі ТОВ “Новини 24 години” у період з 6 червня 2019 року по 8 липня 2019 року”.

Книга про Віктора Стуса

Медведчук подає до суду з метою домогтися заборони книги Кіпіані про Стуса. Нардеп вважає, що висловлювання, що дозволив собі автор, не відповідають дійсності та принижують його гідність та честь.

Зі свого боку Кіпіані вважає позов тиском на свободу слова. Більшість епізодів (усього їх дев’ять), щодо яких збирається судитися Медведчук, є оціночними судженнями, тобто особистою думкою автора.

Висновок

Вражає, як одна людина встигає “засвітитися” одночасно в кількох сферах. І дуже цікаво, чи дійсно ця історія погано скінчиться.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
На Кіровоградщині перемогу одержав екс-нардеп Віктор Лозинський, раніше засуджений за вбивство
Екс-нардеп Віктор Лозинський зміг здобути перемогу на місцевих виборах на пост керівника Підвисоцької ОТГ Голованівського району Кіровоградської області. Раніше політик…
Детальніше
ДТЕК Ахметова виграла суд щодо виплати за передачу електроенергії при експорті
Холдинг ДТЕК перестав платити тариф на передачу електроенергії при експорті, посилаючись на практику ЄС. Шостий апеляційний адміністративний суд відмовився задовольнити…
Детальніше
Під Києвом затримали підозрюваного в підкупі виборців
У Василькові Київської області затримали 35-річного чоловіка за підкуп виборців. Чоловікові повідомили про підозру, він знаходиться в слідчому ізоляторі. Про…
Детальніше
"Дочка" російського Сбербанку вимагає стягнути 500 млн грн з оборонного заводу Артем
Господарський суд Києва відкрив провадження за позовом "дочки" російського Сбербанку проти холдингової компанії Артем. Сбербанк вимагає погасить заборгованість по кредитній…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери