КМДА збирає данину зі столичних МАФів

У Київській міськдержадміністрації (КМДА) злочинна схема, за допомогою якої з МАФів збирають мільйони доларів чорної готівки – замість того, щоб законним способом збирати з них кошти в міський бюджет.

Керує цією схемою, за даними ЗМІ, начальник відділу з питань розміщення тимчасових споруд та погодження місць розташування рекламних засобів Департаменту містобудування та архітектури КМДА Олександр Горбач.

“У КМДА Горбач займає не такий вже високий пост начальника відділу з питань розміщення тимчасових споруд (вони ж – МАФи) і погодження місць розташування рекламних засобів Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Пост не високий, але відповідальний, бо займаючи його відповідає за всю документацію, пов’язану з МАФами. Олександр Горбач працює на цій «врожайній ниві» вже п’ять років. Мало того – він же є секретарем профільної комісії КМДА з питань розміщення тимчасових споруд, яка приймає рішення щодо МАФів на підставі підготовлених Горбачем документів. Тобто, по суті, він контролює сам себе “, – повідомляє джерело.

Також існує ще одна фігурантка схеми, глава громадських організацій “Київський міський комітет порятунку бізнесу” і “Асоціація власників МАФ” Тетяна Петренко – дружина Олександра Горбача. “Власне, вже на цьому можна було б поставити крапку і писати заяву в прокуратуру, бо тут є явний конфлікт інтересів. Але якщо копнути глибше, виявляється, що ніякого конфлікту немає – а є злагоджений “сімейний підряд” по розграбуванню міського бюджету, який надає підприємцем цілий спектр корупційних послуг “, – відзначає джерело.

За словами джерела, реалізація схеми в даний момент призупинена через майбутні місцеві вибори.

“До діяльності сімейства почали з’являтися питання, в тому числі, у вигляді депутатських запитів. І щоб не псувати рейтинги мера, який планує переобратися, Горбача вирішили “злити”. Але, звичайно, тільки для людського ока … Схему вирішили не згортати, а тимчасово законсервувати. Для чого в КМДА почали псевдорозслідуванння “, – повідомляє джерело, додаючи, що керівництво КМДА навіть розповіло підприємцям про намір звільнити Горбача з посади секретаря комісії КМДА з питань розміщення тимчасових споруд. Олександр Горбач був в курсі справи і своєчасно пішов на лікарняний.

“Але ось що цікаво. Спочатку, згідно “сценарію”, чиновник повинен був просидіти на лікарняному півроку, перечекати місцеві вибори, і переможно повернутися на колишнє місце. Однак все пішло не так, Горбач вже вийшов з лікарняного і … спокійно повернувся на роботу, незважаючи на обіцянки про звільнення. Нагадаємо, ще 13 грудня 2014 року мер пообіцяв презентувати комплексну схему розміщення МАФів у столиці. Однак він так і не виконав свої обіцянки, і тепер стає остаточно зрозуміло, чому.

Причина проста: виборча кампанія, як з’ясувалося, очікується дуже гаряча, грошей буде потрібно багато, і тіньовий прибуток від МАФів нинішній владі буде дуже потрібен. Тому і про схему розміщення МАФів, яка зробила б їх роботу прозорою, забули, з незадоволеними діяльністю Горбача мирно “порішали”. І він по-тихому повернувся на колишні схеми. Які і далі будуть приносити десятки мільйонів чорної готівки “, – підкреслило джерело.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Мінекономіки прогнозує зростання тарифів на опалення і гарячу воду: скільки доведеться платити
Також прогнозується зростання цін на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Міністерство економіки очікує, що цього року тарифи для населення…
Детальніше
СБУ проводить слідчі дії по справі Медведчука
Служба безпеки України проводить слідчі дії по справі народного депутата Віктора Медведчука. Політика підозрюють у державній зраді. Про це повідомили у…
Детальніше
Спадщина Кернеса. Хто готується до битви за посаду мера Харкова
Через чотири місяці в Харкові обиратимуть нового мера. Про своє бажання зайняти цю посаду вже заявили два кандидати, які мають…
Детальніше
Державна фіскальна служба наскочила з обшуками у "Київпастранс"
Державна фіскальна служба провела обшуки у "Київпастрансі". Обшуки проводились за фактами ухилення від сплати податків та привласнені бюджетних коштів шляхом зловживання службовим…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери