КМДА збирає данину зі столичних МАФів

У Київській міськдержадміністрації (КМДА) злочинна схема, за допомогою якої з МАФів збирають мільйони доларів чорної готівки – замість того, щоб законним способом збирати з них кошти в міський бюджет.

Керує цією схемою, за даними ЗМІ, начальник відділу з питань розміщення тимчасових споруд та погодження місць розташування рекламних засобів Департаменту містобудування та архітектури КМДА Олександр Горбач.

“У КМДА Горбач займає не такий вже високий пост начальника відділу з питань розміщення тимчасових споруд (вони ж – МАФи) і погодження місць розташування рекламних засобів Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Пост не високий, але відповідальний, бо займаючи його відповідає за всю документацію, пов’язану з МАФами. Олександр Горбач працює на цій «врожайній ниві» вже п’ять років. Мало того – він же є секретарем профільної комісії КМДА з питань розміщення тимчасових споруд, яка приймає рішення щодо МАФів на підставі підготовлених Горбачем документів. Тобто, по суті, він контролює сам себе “, – повідомляє джерело.

Також існує ще одна фігурантка схеми, глава громадських організацій “Київський міський комітет порятунку бізнесу” і “Асоціація власників МАФ” Тетяна Петренко – дружина Олександра Горбача. “Власне, вже на цьому можна було б поставити крапку і писати заяву в прокуратуру, бо тут є явний конфлікт інтересів. Але якщо копнути глибше, виявляється, що ніякого конфлікту немає – а є злагоджений “сімейний підряд” по розграбуванню міського бюджету, який надає підприємцем цілий спектр корупційних послуг “, – відзначає джерело.

За словами джерела, реалізація схеми в даний момент призупинена через майбутні місцеві вибори.

“До діяльності сімейства почали з’являтися питання, в тому числі, у вигляді депутатських запитів. І щоб не псувати рейтинги мера, який планує переобратися, Горбача вирішили “злити”. Але, звичайно, тільки для людського ока … Схему вирішили не згортати, а тимчасово законсервувати. Для чого в КМДА почали псевдорозслідуванння “, – повідомляє джерело, додаючи, що керівництво КМДА навіть розповіло підприємцям про намір звільнити Горбача з посади секретаря комісії КМДА з питань розміщення тимчасових споруд. Олександр Горбач був в курсі справи і своєчасно пішов на лікарняний.

“Але ось що цікаво. Спочатку, згідно “сценарію”, чиновник повинен був просидіти на лікарняному півроку, перечекати місцеві вибори, і переможно повернутися на колишнє місце. Однак все пішло не так, Горбач вже вийшов з лікарняного і … спокійно повернувся на роботу, незважаючи на обіцянки про звільнення. Нагадаємо, ще 13 грудня 2014 року мер пообіцяв презентувати комплексну схему розміщення МАФів у столиці. Однак він так і не виконав свої обіцянки, і тепер стає остаточно зрозуміло, чому.

Причина проста: виборча кампанія, як з’ясувалося, очікується дуже гаряча, грошей буде потрібно багато, і тіньовий прибуток від МАФів нинішній владі буде дуже потрібен. Тому і про схему розміщення МАФів, яка зробила б їх роботу прозорою, забули, з незадоволеними діяльністю Горбача мирно “порішали”. І він по-тихому повернувся на колишні схеми. Які і далі будуть приносити десятки мільйонів чорної готівки “, – підкреслило джерело.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Рада повернула відповідальність за брехню у деклараціях
Верховна рада схвалила законопроект про відновлення відповідальності за недостовірне декларування. За відповідний законопроект №4460-д проголосували 289 нардепів. Цей закон вносить зміни до…
Детальніше
ВАКС залишив заарештованими гроші ексголови Кіровоградської ОДА
Вищий антикорупційний суд залишив заарештованими 3,4 млн грн, 145 400 доларів та 17 310 євро, які належать колишньому голові Кіровоградської…
Детальніше
«План Б» чи «локдаун»?
Пережили українці «локдаун вихідного дня» та що далі? На превеликий жаль, з кожним днем все наглядніше стає той факт, що…
Детальніше
«Суддю Майдану» Кицюка призначили суддею довічно
Вища рада правосуддя одноголосно вирішила призначити Віктора Кицюка суддею Печерського райсуду Києва довічно. Під час Революції гідності він незаконно притягував до…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери