Юрій Гримчак та його шурин були затримані 14 серпня за “порєшалово” — обіцяли забезпечити дозвіл від Міністерства культури на забудову в історичному місці. За “дякую” у 1,1 млн дол. Повідомляється, що Гримчак вже отримав частину цієї суми — 500 тис дол.
Хто такий?
Юрій Гримчак — не найзнаменитіша фігура на політичній арені України, але все ж таки доволі скандальна. А ще непослідовна. В 1991 році Гримчак був категоричним противником розвалу Союзу та принциповим лівим. Із часом його позиція ставала все правішою, а в 2014 році він вже носив вишиванку, увесь із себе український патріот і агресивний “антисовок”. Що це було — еволюція політичних поглядів або перевзування під прибуткові тенденції?
Гримчак вкрай некоректно поводиться під час інтерв`ю, телепередач — різкі та навіть нецензурні висловлювання, образи та деструктивні дії — усе це для нього є нормою.
Встиг побути помічником Луценка (2002-2005) і нардепом (2007-2012). З 2016 року — радник, а потім і заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщенних осіб.
Мінкульт не в долі
У Міністерстві культури поспішили відхреститися від Гримчака. Також Мінкульт посилається на те, що 1 січня набрали чинності норми, котрі забороняють міністерству узгоджувати будь-яке будівництво на території історично населенних місць, у тому числі в Києві.
Та й діяльність Гримчака ніяк не пов`язана з його обіцянками “владнати справу” в міністрестві, до якого він ніяк не причетний.
Дехто озвучує версію, що “вирішення питання” стосувалося старої незаконної забудови 2011 року, щодо якої Гримчак нібито обіцяв посприяти у закритті справи. Ймовірно, він міг аргументувати такі свої здібності близьким знайомством із генпрокурором Луценком.
Луценкові соромно
Юрію Луценку зараз проблем вистачає, а тут ще його колишній помічник погорів на хабарі. З іншого боку, Луценко вигадав, як розгорнути це на свою користь, — мовляв, у генпрокуратурі немає “своїх” і “чужих”.
“Соромно за нього. Але це наочно показує, що в ГПУ — закон один для всіх”.
МінТОТ
Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб стверджує, що некоректно їх пов’язувати зі злочином Гримчака. Адже вони не можуть слідкувати за кожними, та й справа взагалі ніяк не перетинається з діяльністю МінТОТ.
З іншого боку, коли мова йдеться про такі суми, Гримчак мав із кимось ділитись. А от із ким саме — питання відкрите. Але для МінТОТ, яке хочуть взагалі розпустити, це удар по репутації.
Альтернативні версії — політика та календарики
Юлія Гримчак переконана, що затримання її чоловіка, а також брата, Ігоря Овдієнка, — це політичне замовлення. Підтвердила інформацію про те, що Гримчака затримали, коли той пішов за кавуном.
“Ми пережили регіоналів, коли в Юрія Миколайовича було дві кримінальні справи, переживемо й клоунів”.
Адвокат Гримчака, Тетяна Матяш, взагалі стверджує, що ніяких грошей у півмільйони не було. Це були календарики. Мовляв, у її підзахисного вилучили лише його власні кошти та ще якісь незначні суми.
Заява вельми дивна, адже в мережі вже є фото затримання. Проте, як відзначають деякі спеціалісти, шанс вийти сухим із води у Гримчака дійсно є. Але “осадочек” у будь-якому разі залишиться.
#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019