Коронавірус та епідемія халатності

В Україні на сьогоднішній день офіційно підтверджено вже 5 випадків зараження COVID-19. Здавалося би, це такі дрібниці й хвилюватися взагалі нема про що… Так, якби не дії нашої влади:

  • Реальну кількість інфікованих не встановлено.
  • Масові діагностичні заходи не тільки не введені, але навіть не розроблені.
  • На карантин пішли далеко не всі регіони.
  • На словах усе під контролем, а насправді – хаос.

Яскравий приклад: у п’ятницю на брифінгу за проміжними підсумками наради РНБО щодо коронавірусу було оголошено, що уряд може сприяти доступності медичних масок для населення шляхом заборони експорту цих виробів. Може, але не сприяє. Сьогодні прем’єр Словаччини, Петер Пеллегріні, був украй розчарований тим, що не отримав від України обіцяні 2 млн медичних масок. Хоча зі свого боку словаки зробили все, що від нього вимагали, – підготували валізи із готівкою (1,2 млн євро) та літак. Але в останній момент з’явився «дилер» із Германій, який заплатив більше.

Тож фактично наша влада нічого не зробили задля того, аби вітчизняні виробники забезпечували громадян України індивідуальними засобами захисту – й компанії просто спекулюють, ще й закордон, для більш зацікавлених і забезпечених. Імовірно, для українського уряду маски – не такий вже й пріоритет.

Так, Шмигаль повідомляв, що особисто перевірив наявність 10 млн масок, які будуть направлені у медзаклади країни. Хочеться вірити, що 2 млн виробів, які відправили німцям, були хоча б не з цього стратегічного запасу.

Зараз до України масово повертаються наші громадяни – і туристи, і заробітчани. Тому що в Європі вже чітко сказали – іноземців ніхто безкоштовно не лікуватиме. Також сьогодні прибув літак із Венеції – з тими, хто не міг повернутися з охопленої епідемією Італії. Так, це правильно – допомагати повернутися своїм громадянам. Може, на цій хвилі в нас навіть суттєво чисельність населення підвищиться, та чи надовго? Що держава може запропонувати українцям для захисту від COVID-19?

Не зроблено нічого для того, щоб підготувати всі придатні для медичних потреб приміщення для прийняття на госпіталізацію хворих. Кількість апаратів ШВЛ (штучної вентиляції легень) не вистачить навіть за незначного зростання захворюваності. Медреформу не стали переносити, тож з 1 квітня лікарні мають не тільки рятувати всіх хворих, але ще й робити це за свій рахунок.

Поки що немає навіть нормальної діагностики – швидкої і підручної. А громадяни не мають можливості перевіритися за власною ініціативою. От захворієте – тоді й обстежать. Та в МОЗ забувають, що тоді обстежувати треба буде гуртом – вишукуючи всіх, із ким потенційно міг контактувати інфікований останніми днями. А це нереальне завдання – принаймні для нашої країни.

В Європі вже говорять, що коронавірус торкнеться кожного – захворіють 70-80% населення. Впоратися можна, але тільки за умов високої відповідальності, злагодженої роботи всіх владних структур, фінансових витрат, продуманих і жорстких (хай і непопулярних) заходів.

І, звісно, потрібна певна свідомість і дисциплінованість серед населення. Проте як народ зрозуміє, що коронавірус – це реальна загроза, якщо держава не бореться з цією загрозою?

#stoppolitcor

 

Читайте також
У Дніпрі відсторонили від посади главу метрополітену
Директор КП Дніпровський метрополітен, діями якого, за даними слідства, державі завдано багатомільйонних збитків, відсторонений від посади. Про це повідомляє прес-служба Дніпропетровської…
Детальніше
У Міноборони назвали причину катастрофи літака
Катастрофа військового літака Ан-26 на Харківщині сталася через технічну несправність, ймовірно, машина зачепилася крилом за землю і після цього впала.…
Детальніше
Порушення виборчого законодавства
Кандидати займаються підкупом виборців у Тростянці Сумської області Політична партія «Наш край» під час передвиборчої кампанії організовує безкоштовні огляди у…
Детальніше
«Вимагали 4 тисячі доларів». Мера одного з міст Волині затримали на хабарі, - Нацполіція
Мера одного з міст Волинської області поліцейські затримали на хабарі. Він та його спільники вимагали 4 тисячі доларів США від…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери