“КОРУПЦІЙНА СХЕМА”: У ХАРКІВІ ЗА $5 МІЛЬЙОНІВ ПРОДАЮТЬ ЕЛІТНУ ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ

В одному з найпопулярніших сервісів оголошень з’явилося повідомлення про продаж земельної ділянки площею понад 11 гектарів неподалік клубу “Арізона”. Про це сьогодні повідомили у Харківському антикорупційному центрі.

Ціна “шматка” землі, розташованої на початку вулиці Букової, між храмом Святої Сімейства та Олексіївським лісопарком, становить 139,6 мільйона гривень. Згідно з кадастровими даними, наразі ділянка належить компанії “Житлово-будівельний кооператив “Відпочинок”. Його директором вважається Георгій Баліков, а засновниками – Ірина Хоменко, Ольга Бойова, Ігор Ковтун, Олена Воронова та Георгій Баликов. За інформацією сайту “Наші Гроші”, наприкінці грудня 2016 року Харківська міська рада безкоштовно передала цій фірмі під забудову земельну ділянку площею 11 гектарів на вулиці Буковій.

Через кілька місяців прокуратура звернулася до суду з вимогою скасувати рішення Харківської міської ради. За інформацією правоохоронців, кооператив отримав у власність землю незаконно, оскільки є не “житлово-будівельним”, а “обслуговуючим”. При цьому кількість його членів не відповідає нормам, встановленим Житловим кодексом.

Незважаючи на доводи прокуратури, суд ухвалив, що після ухвалення у 2003 році парламентом закону “Про кооперацію”, він замість Житлового кодексу часів УРСР визнає правила кооперативів. Також суд уклав, що члени кооперативу не порушили українське законодавство щодо вступу в право власності на землю чи нерухомість і в задоволенні позову прокуратурі відмовив.

За інформацією “Наші Гроші”, Ірина Хоменко є співвласником фірми “Укрдизайн Плюс” разом із Мирославом Балюком. Останній — близький друг депутат Харківської міської ради Ігоря Аріха, який фігурував в історії про виділення землі за кооперативною схемою. Окрім цього, брат Ігоря Ариха та Мирослав Балюк є засновниками кооперативу “Сонячне містечко” та благодійного фонду “Слобожанщина”.

Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура України передала до суду обвинувальний акт проти чиновників харківської мерії, які підозрюються у виділенні землі за “кооперативною схемою”. За даними слідства, колишній віце-мер Харкова Тетяна Овіннікова разом із головним архітектором Сергієм Чечельницьким та його заступником допомогли засновникам восьми обслуговуючих кооперативів заволодіти земельними ділянками. Так, зокрема, троє керівників ЖБК отримали понад 25 гектарів, ніж завдали шкоди міській громаді на суму 131 мільйон гривень.

#stoppolitcor

Читайте також
На Одещині незаконно передали землі вартістю понад 870 млн грн – ДБР
Слідчі ДБР розслідують факт незаконного відчуження 1,5 тисячі гектарів земель Національної академії аграрних наук України посадовими особами Головного управління Держгеокадастру…
Детальніше
Посвідчення ОБСЄ за 45 тис. грн: в Україні викрили крупну шахрайську схему
У Києві викрили шахраїв, які продавали громадянам фейкові посвідчення ОБСЄ (Організація з безпеки та співробітництва в Європі). Підробку можна було придбати за 1,5…
Детальніше
Черкаському полісмену вручили підозру за отримання хабаря
Начальнику сектору дізнання одного з районних управлінь поліції області повідомили про підозру за фактом одержання хабаря в розмірі 300 доларів…
Детальніше
Хто кришує незаконну вирубку лісів на Волині
Журналісти програми  провели розслідування незаконної вирубки лісів на Волині і виявили, хто кришує цю діяльність. Під час зйомок програми представники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери