Ліміт на правки і розгляд законів за особливою процедурою: Рада змінила регламент

Верховна рада України підтримала у другому читанні законопроект №1043 “Про внесення змін до Регламенту Верховної ради України щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури”. За документ проголосували 242 нардепа.

Коли можна застосувати особливу процедуру розгляду проекту

Відповідно до закону, у разі подання до законопроекту, що готується до другого читання (крім проекту кодексу, законопроекту, що розглядається ВР за спеціальною процедурою), пропозицій, поправок у кількості, що у п’ять разів або більше перевищує кількість статей проекту первинного законодавчого акта чи кількість пунктів проекту про внесення змін до первинних законодавчих актів, але не менш як 500 пропозицій, поправок, такий проект може розглядатися за особливою процедурою.

При цьому особлива процедура застосовується за пропозицією, підписаною не менш як однією третиною нардепів від конституційного складу Ради. За цю пропозицію парламентарі мають проголосувати на пленарному засіданні ВР більшістю голосів від конституційного складу парламенту за умови надання депутатам порівняльної таблиці та супровідних документів до неї.

Ліміт на правки

У разі ухваленню Радою рішення про застосування особливої процедури у дводенний строк з дня прийняття такого рішення кожна депутатська фракція (депутатська група) має право визначити не більше 5 пропозицій, поправок, не врахованих головним комітетом, на яких вона наполягає, та надіслати на адресу профільного комітету лист із зазначенням номерів та ініціаторів таких пропозицій, поправок у порівняльній таблиці законопроекту.

Крім того, передбачено, що кожний позафракційний нардеп, пропозиції, поправки якого не враховані головним комітетом, має право визначити не більше однієї своєї неврахованої пропозиції, поправки, на якій він наполягає, та надіслати на адресу головного комітету лист із зазначенням її номера у порівняльній таблиці законопроекту.

Передбачається, що головний комітет у дводенний строк узагальнює пропозиції, поправки, а потім готує уточнену порівняльну таблицю для розгляду законопроекту в другому читанні, до якої включає також усі враховані головним комітетом пропозиції, поправки.

Процедура розгляду закону на пленарному засіданні

На пленарному засіданні розгляд законопроекту у другому читанні за особливою процедурою передбачає виступ голови комітету або представника головного комітету, який триває до 2 хвилин.

Потім відбувається обговорення пропозицій, поправок, включених до уточненої порівняльної таблиці законопроекту, із можливим наступним голосуванням щодо врахування відхилених або щодо підтвердження врахованих головним комітетом пропозицій, поправок, що передбачає право на виступ:

  • ініціатора відхиленої пропозиції, поправки – до 2 хвилин;
  • нардепа, який вимагає поставити на голосування (для її підтвердження) пропозицію, поправку, враховану головним комітетом, – до 1 хвилини;
  • голови або представника головного комітету для обґрунтування рішення комітету щодо кожної обговореної пропозиції, поправки – до 1 хвилини.

Після цього відбувається прийняття рішення за результатами розгляду законопроекту у другому читанні.

Нагадаємо, 10 вересня Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект №1043, за нього проголосували 234 депутати ВР.

Заступник глави фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук заявила, що зміни до регламенту дозволять прийняти закон про банки.

#stoppolitcor

Читайте також
Заступник Степанова купив квартиру в Києві за 4,2 млн гривень
Заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер купив квартиру в Києві за 4,2 млн гривень. Про це стало відомо з його…
Детальніше
Стало відоме рішення суду щодо екс-заступника міністра Немилостивого
Віталія Немилостивого оштрафували та позбавили водійських прав на рік. Немилостивий визнав, що вів себе неналежним чином, порушив Правила дорожнього руху…
Детальніше
Відсторонений голова КС Тупицький подав третій позов до Верховного суду
Відсторонений голова Конституційного суду України (КСУ) Олександр ТупицькийКСУ: Тупицький продовжує працювати, але дистанційно. Зарплату отримує як і раніше подав третій…
Детальніше
ДПС викрила масштабну оборудку на реалізації автомобілей
Пресслужба Державної податкової служби України повідомила про викриття схеми реалізації автомобілів без їх фактичного постачання.  Загальна сума операцій склала понад…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери