Менше міністерств і комітетів

Команда Зеленського хоче скоротити кількість міністерств і комітетів Верховної Ради.

Гуманітарна політика

У планах створення єдиного Міністерства гуманітарної політики, в яке об’єднають нині існуючі міністерства:

  • культури;
  • молоді и спорті;
  • інформаційної політики.

Юрій Костюк, заступник керівника Офісу президента з гуманітарних питань, підтвердив чутки щодо того, що нове міністерство може очолити екскерівник холдингу StarLightMedia та колишній гендиректор телеканалу СТБ Володимир Бородянський. Також Костюк обіцяє, що всі функції усіх відомств будуть збережені.

“До речі, це британська модель. У Британії і культура, і спорт, і медіа об’єднані в одне міністерство. Це також модель Сінгапуру там департамент гуманітарної політики. В них стоять чіткі задачі, наприклад, стосовно кількості громадян, які мають регулярно відвідувати театр”.

Долі інших відомств

Також у Зеленського розглядають можливість розпуску Міністерства аграрної політики та продовольства — приєднати його в якості департаменту до Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

Справжні страсті розгораються навколо Міністерства охорони здоровя. Супрун завоювала народну нелюбов, і Зеленський хоче її замінити. Крісло було запропоновано засновнокові клініки “Борис” Радуцькому, але той відмовився. Каже, не хочу до МОЗ, хочу до ВР. Але порадив придивитися до Олександра Квіташвілі — він уже очолював міністерство з 2014 по 2016 роки.

Що стосується парламентських комітетів, то в оновленій Раді їх буде 23 — замість колишніх 27.

Навіщо це потрібно?

Кожне відомство — це держапарат, який потрібно утримувати. А ще можливість “переводити стрілки”, коли доходить справа до відповідальності чи реальної роботи. Коли всі суміжні сфери регулюються одним міністерством, таких ситуацій виникати не повинно. До того ж деякі сфери взагалі не потребують окремого міністерства.

Проте об’єднати і скоротити — не так просто. Це фінансові витрати та велика правова і паперова робота. Однак у перспективі таке злиття має дати свої плоди.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Кілька квартир і Lexus за 580 тис. грн: що задекларував голова Полтавської ОДА Олег Синегубов
Національне агентство з питань запобігання корупції почало перевіряти, чи відповідає спосіб життя чиновників їхнім зарплатам. Як повідомили в прес-службі НАПКА,…
Детальніше
Суд не зміг обрати запобіжний захід нардепу Юрченко - той пішов на самоізоляцію
У п'ятницю, 18 вересня, Вищий антикорупційний суд повинен був обирати запобіжний захід народному депутату Олександру Юрченко (представляв "Слугу народу"). Про…
Детальніше
У Мінфіні пояснили різке збільшення фінансування Офісу президента
Зростання на 40% фінансування діяльності Офісу глави держави пояснюється диспропорцією зарплат у 500 співробітників. Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що…
Детальніше
Чоловік за 13,2 тис. грн хабаря пропонував прикордоннику на Чернігівщині пропустити громадян України в Росію
На Чернігівщині громадянин України намагався організувати схему пропуску громадян України в Росію. Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби. Громадянин України в…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери