Менше міністерств і комітетів

Команда Зеленського хоче скоротити кількість міністерств і комітетів Верховної Ради.

Гуманітарна політика

У планах створення єдиного Міністерства гуманітарної політики, в яке об’єднають нині існуючі міністерства:

  • культури;
  • молоді и спорті;
  • інформаційної політики.

Юрій Костюк, заступник керівника Офісу президента з гуманітарних питань, підтвердив чутки щодо того, що нове міністерство може очолити екскерівник холдингу StarLightMedia та колишній гендиректор телеканалу СТБ Володимир Бородянський. Також Костюк обіцяє, що всі функції усіх відомств будуть збережені.

“До речі, це британська модель. У Британії і культура, і спорт, і медіа об’єднані в одне міністерство. Це також модель Сінгапуру там департамент гуманітарної політики. В них стоять чіткі задачі, наприклад, стосовно кількості громадян, які мають регулярно відвідувати театр”.

Долі інших відомств

Також у Зеленського розглядають можливість розпуску Міністерства аграрної політики та продовольства — приєднати його в якості департаменту до Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

Справжні страсті розгораються навколо Міністерства охорони здоровя. Супрун завоювала народну нелюбов, і Зеленський хоче її замінити. Крісло було запропоновано засновнокові клініки “Борис” Радуцькому, але той відмовився. Каже, не хочу до МОЗ, хочу до ВР. Але порадив придивитися до Олександра Квіташвілі — він уже очолював міністерство з 2014 по 2016 роки.

Що стосується парламентських комітетів, то в оновленій Раді їх буде 23 — замість колишніх 27.

Навіщо це потрібно?

Кожне відомство — це держапарат, який потрібно утримувати. А ще можливість “переводити стрілки”, коли доходить справа до відповідальності чи реальної роботи. Коли всі суміжні сфери регулюються одним міністерством, таких ситуацій виникати не повинно. До того ж деякі сфери взагалі не потребують окремого міністерства.

Проте об’єднати і скоротити — не так просто. Це фінансові витрати та велика правова і паперова робота. Однак у перспективі таке злиття має дати свої плоди.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Хабарі та розтрата коштів на «Великому будівництві»
Уже майже рік в Україні триває «Велике будівництво». І як будь-який інфраструктурний проєкт він неминуче тягне за собою кримінальні справи…
Детальніше
Очільник ДФС анонсував участь у конкурсі на голову Бюро економічної безпеки
Вадим Мельник розповів, що не зважаючи на його участь у конкурсі, Державна фіскальна служба продовжить реорганізацію, адже нещодавно відбулася зміна…
Детальніше
Україна поверне більшу частину коштів в справі "Приватбанку", - Венедиктова
Україні вдасться повернути велику частину коштів в справі державного "Приватбанку". Про це заявила генеральний прокурор України Ірина Венедиктова. "Може, це…
Детальніше
В Україні нарахували понад 30 корупційних схем із землею
Національне агентство з попередження корупції (НАПКА) виявило понад 30 корупційних схем у земельній сфері. Про це йдеться в повідомленні відомства.…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери