МВФ схвалив програму допомоги Україні

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалив програму Stand-By для України обсягом 5 млрд доларів. Програма розрахована на 18 місяців.

Про це повідомляє прес-служба МВФ.

У фонді зазначили, що пандемія COVID-19 сильно вплине на українську економіку в 2020 році. Нова програма спрямована на те, щоб допомогти Україні впоратися з наслідками кризи шляхом забезпечення платіжного балансу та бюджетної підтримки.

При цьому Україна повинна зберегти досягнення і продовжити проведення ключових структурних реформ, щоб гарантувати готовність повернутися до росту, коли криза закінчиться.

Затвердження програми Stand-By дозволяє негайно виплатити Україні близько 2,1 млрд доларів США. Інша частина буде розділена на чотири транші, які будуть виділятися на підставі звітів фонду про виконання Україною програми.

У МВФ відзначили, що політика нової угоди буде зосереджена на чотирьох пріоритетах:

  • пом’якшенні економічного впливу від кризи, в тому числі шляхом підтримки населення і бізнесу;
  • забезпеченні постійної незалежності Національного банку та гнучкого обмінного курсу;
  • забезпеченні фінансової стабільності при відшкодуванні витрат за рішеннями банку;
  • просуванні ключових заходів у боротьбі з корупцією з метою збереження і зміцнення останніх досягнень.

Нагадаємо, Україна виконала головну умову для відновлення співпраці з МВФ в травні, коли був прийнятий закон, який унеможливить повернення “Приватбанку” колишнім власникам.

При цьому МВФ відмовився від програми трирічної програми розширеного фінансування EFF з Україною, замінивши її 18-місячної в рамках механізму Stand-by. Програма Stand-by передбачає значно менш амбітні реформи.

#stoppolitcor

Читайте також
Держпідприємству "Північна пуща" знадобився елітний автомобіль за 1,7 млн гривень для патрулювання лісу
Державне спеціалізоване підприємство "Північна пуща" оголосило тендер на купівлю автомобіля Toyota Land Cruiser Prado в комплектації "Prestige +" з очікуваною…
Детальніше
Із зарплати Резнікова відняли 15,5 тис. податків: скільки заробив віцепрем'єр-міністр у грудні
Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у грудні отримав 79,2 тис. гривень заробітної плати. Його посадовий оклад склав…
Детальніше
У Житомирі чиновник ОДА вимагав «відкат» за виділення коштів з COVID-фонду
У Житомирі затримали начальника Департаменту охорони здоров'я Житомирської ОДА Миколу Суслика під час отримання хабаря. Про це повідомляє Офіс генпрокурора. За…
Детальніше
СБУ проводить обшуки в головному офісі «Київводоканалу» у справі про хабарництво
У «Київводоканалі» заявили, що в її головному офісі відбуваються обшуки. Слідчі дії проводять співробітники столичного управління СБУ. Про це компанія…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери