НАБУ зловило одеського “короля контрабанди” Альперіна на угодах з поверненням ПДВ

Національне антикорупційне бюро спільно з ГУ ДФС і ГУ ДПС в Одеській області зафіксували факти корупційних схем із завезення товарів і незаконному поверненню ПДВ. Йдеться про суму в 674 млн гривень, повідомляє прес-служба НАБУ.
“Відповідні докази вдалося отримати в результаті 39 обшуків в складських приміщеннях, які провели протягом грудня 2020-го – лютого 2021-го (останній обшук відбувся 16 лютого. – Авт.). Слідство встановило не тільки відсутність на складах товарів, які за документами мали перебувати там на зберіганні, а й взагалі непридатність цих приміщень для зберігання подібних товарів. Тому зафіксовано відсутність підстав для відшкодування компаніям ПДВ”, – говорять в НАБУ.
В угоді було задіяно понад 20 компаній, діяльність яких в Бюро розслідують з 2017 року. Детективи встановили, що ці компанії підконтрольні одній групі осіб.
“Зазначені компанії імпортували і продавали товари в Україні, проте не відображали відповідні відомості в податковому обліку. Як встановило слідство, ці компанії претендували на відшкодування ПДВ, подаючи в податкові органи завідомо недостовірні відомості про те, що товари нібито не продані і знаходяться на зберіганні” , – інформує НАБУ.
Епізод щодо 674 млн грн в НАБУ розслідують із серпня 2020 року на підставі власних напрацювань і звернення голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради.
“Інформація, зібрана Національним бюро в рамках розслідування вказаного епізоду, стала вагомою підставою для відстоювання інтересів держави в судових процесах щодо повернення раніше незаконно відшкодованого ПДВ в розмірі близько 300 млн грн. Після першої хвилі обшуків в кінці 2020 року одна з компаній відмовилася від бюджетного відшкодування на 87 млн ​​грн”, – інформує НАБУ.
У той же час за інформацією політолога Олексія Голобуцького, мова може йти про компанії одеського бізнесмена Вадима Альперіна, якого називають “королем контрабанди” в Україні.

#stoppolitcor

Читайте також
АРМА обрала управителя для трубопроводу Медведчука
Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), обрав переможцем конкурсу на…
Детальніше
Громадянина України Гладиря засудили до 10 років в'язниці в США за кібератаки на компанії
Суд у Вашингтоні засудив громадянина України Федора Гладиря до 10 років позбавлення волі за низку кібератак на американські компанії, які…
Детальніше
Підсанкційний депутат Держдуми РФ Бабаков підсилює готельну імперію в Києві для відкриття гральних закладів
Підсанкційний депутат Держдуми РФ, який голосував за анексію Криму, Олександр Бабаков підсилює свою готельну імперію в Києві. Робить це з…
Детальніше
Лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко позичила майже 112 мільйонів гривень своїй доньці Тимошенко Євгенії
Лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко позичила майже 112 мільйонів гривень своїй доньці Тимошенко Євгенії. У ньому йдеться, що кошти позичені…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери