НАБУ зловило одеського “короля контрабанди” Альперіна на угодах з поверненням ПДВ

Національне антикорупційне бюро спільно з ГУ ДФС і ГУ ДПС в Одеській області зафіксували факти корупційних схем із завезення товарів і незаконному поверненню ПДВ. Йдеться про суму в 674 млн гривень, повідомляє прес-служба НАБУ.
“Відповідні докази вдалося отримати в результаті 39 обшуків в складських приміщеннях, які провели протягом грудня 2020-го – лютого 2021-го (останній обшук відбувся 16 лютого. – Авт.). Слідство встановило не тільки відсутність на складах товарів, які за документами мали перебувати там на зберіганні, а й взагалі непридатність цих приміщень для зберігання подібних товарів. Тому зафіксовано відсутність підстав для відшкодування компаніям ПДВ”, – говорять в НАБУ.
В угоді було задіяно понад 20 компаній, діяльність яких в Бюро розслідують з 2017 року. Детективи встановили, що ці компанії підконтрольні одній групі осіб.
“Зазначені компанії імпортували і продавали товари в Україні, проте не відображали відповідні відомості в податковому обліку. Як встановило слідство, ці компанії претендували на відшкодування ПДВ, подаючи в податкові органи завідомо недостовірні відомості про те, що товари нібито не продані і знаходяться на зберіганні” , – інформує НАБУ.
Епізод щодо 674 млн грн в НАБУ розслідують із серпня 2020 року на підставі власних напрацювань і звернення голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради.
“Інформація, зібрана Національним бюро в рамках розслідування вказаного епізоду, стала вагомою підставою для відстоювання інтересів держави в судових процесах щодо повернення раніше незаконно відшкодованого ПДВ в розмірі близько 300 млн грн. Після першої хвилі обшуків в кінці 2020 року одна з компаній відмовилася від бюджетного відшкодування на 87 млн ​​грн”, – інформує НАБУ.
У той же час за інформацією політолога Олексія Голобуцького, мова може йти про компанії одеського бізнесмена Вадима Альперіна, якого називають “королем контрабанди” в Україні.

#stoppolitcor

Читайте також
Заступника голови Харківської облради заарештували. Він може вийти під заставу
Затриманому на хабарі заступник голови Харківської облради обрали запобіжний захід. Його взяли під варту з можливістю виходу під заставу. Про це повідомляється…
Детальніше
Зеленський ввів в дію рішення РНБО про подвійне громадянство чиновників: що воно пропонує
Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 16 липня 2021…
Детальніше
Зеленський звільнив двох генералів СБУ
Президент Володимир Зеленський звільнив генерала Служби безпеки України, начальника Управління внутрішньої безпеки Андрія Наумова, а також першого заступника голови СБУ…
Детальніше
У Львові затримали прокурора на хабарі від поліцейського
У Львові 21 липня був затриманий на хабарі у розмірі 2 тисячі доларів прокурор відділу Львівської обласної прокуратури. Як інформує…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери