Податковій міліції, яку обіцяли ліквідувати, подвоїли фінансування

Державній фіскальній службі (ДФС) в структурі якої залишилася тільки податкова міліція, подвоїли фінансування під час перегляду держбюджету на 2020 рік. Тепер бюджет органу який перебуває в стані ліквідації становить майже 1 млрд грн.

Додаткові 450 млн грн, які отримала ДФС, спочатку призначалися для створення Бюро фінансових розслідувань (БФР), яке повинно було замінити правоохоронну функцію податкової міліції, а сама міліція – ліквідована.

Створення БФР входило в передвиборчу програму президента Володимира Зеленського та його партії Слуга народу. Але відповідний законопроект Верховна Рада відхилила в січні. Перед цим фінансовий комітет парламенту рекомендував його не брати.

У коментарі джерелу глава комітету Данило Гетманцев (Слуга народу) заявив, що не може озвучити мотиви такого рішення. За словами його заступника Ярослава Залізняка (Голос), президент Зеленський хоче, щоб БФР підпорядковувалося йому, а не Мінфіну, тому голосування за законопроект провалено.

Відразу після цього голосування ДФС попросила подвоїти їй фінансування, йдеться в розслідуванні. Зокрема, в листах до Мінфіну йшлося про збільшення зарплат з 6 000 грн до 21 000 грн – в центральному апараті та до 13 500 грн – в територіальних органах.

Збільшення фінансування податкової міліції Кабмін підтримав в день призначення в.о. голови ДФС Сергія Солодченко, колишнього податкового міліціонера, який обіймав високі посади за часів Януковича, наголошується в сюжеті.

• У вересні 2019 року Кабмін тимчасово продовжив повноваження податкової міліції в ДФС. Також у вересні був створений департамент по фінансовим розслідуванням в Генпрокуратурі.

• Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в рамках підготовки до створення БФР ліквідував департамент захисту економіки Національної поліціі.

• Створення Бюро фінансових розслідувань було однією з вимог Міжнародного валютного фонду для укладення нової програми кредитування.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Арахамія «відривається» на Мальдівах в одному з найдорожчих готелів
Глава фракції  за словами туристів, Арахамія відпочиває на Мальдівах в одному з найдорожчих готелів Amary Havodes на острові Тінадхоо. Поки…
Детальніше
Депутата, який продав «Перший Незалежний» групі Медведчука, виключили з партії
Депутати Львівської районної ради проголосували за позбавлення статусу свого тепер уже ексколеги Романа Любицького. Про це йдеться у повідомленні політсили…
Детальніше
Заступник Степанова купив квартиру в Києві за 4,2 млн гривень
Заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер купив квартиру в Києві за 4,2 млн гривень. Про це стало відомо з його…
Детальніше
Стало відоме рішення суду щодо екс-заступника міністра Немилостивого
Віталія Немилостивого оштрафували та позбавили водійських прав на рік. Немилостивий визнав, що вів себе неналежним чином, порушив Правила дорожнього руху…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери