Податковій міліції, яку обіцяли ліквідувати, подвоїли фінансування

Державній фіскальній службі (ДФС) в структурі якої залишилася тільки податкова міліція, подвоїли фінансування під час перегляду держбюджету на 2020 рік. Тепер бюджет органу який перебуває в стані ліквідації становить майже 1 млрд грн.

Додаткові 450 млн грн, які отримала ДФС, спочатку призначалися для створення Бюро фінансових розслідувань (БФР), яке повинно було замінити правоохоронну функцію податкової міліції, а сама міліція – ліквідована.

Створення БФР входило в передвиборчу програму президента Володимира Зеленського та його партії Слуга народу. Але відповідний законопроект Верховна Рада відхилила в січні. Перед цим фінансовий комітет парламенту рекомендував його не брати.

У коментарі джерелу глава комітету Данило Гетманцев (Слуга народу) заявив, що не може озвучити мотиви такого рішення. За словами його заступника Ярослава Залізняка (Голос), президент Зеленський хоче, щоб БФР підпорядковувалося йому, а не Мінфіну, тому голосування за законопроект провалено.

Відразу після цього голосування ДФС попросила подвоїти їй фінансування, йдеться в розслідуванні. Зокрема, в листах до Мінфіну йшлося про збільшення зарплат з 6 000 грн до 21 000 грн – в центральному апараті та до 13 500 грн – в територіальних органах.

Збільшення фінансування податкової міліції Кабмін підтримав в день призначення в.о. голови ДФС Сергія Солодченко, колишнього податкового міліціонера, який обіймав високі посади за часів Януковича, наголошується в сюжеті.

• У вересні 2019 року Кабмін тимчасово продовжив повноваження податкової міліції в ДФС. Також у вересні був створений департамент по фінансовим розслідуванням в Генпрокуратурі.

• Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в рамках підготовки до створення БФР ліквідував департамент захисту економіки Національної поліціі.

• Створення Бюро фінансових розслідувань було однією з вимог Міжнародного валютного фонду для укладення нової програми кредитування.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Товари на десятки мільйонів гривень: ДБР ліквідувало канал контрабанди на Київській митниці
Потужний канал контрабанди товарів широкого вжитку і підакцизних товарів ліквадували на Київській митниці. Контрабанду провозили через столичні аеропорти. Про це…
Детальніше
Організатора "тітушок" Крисіна звільнили від відповідальності за трьома статтями
Дарницький районний суд Києва звільнив організатора "тітушок" на Майдані Юрія Крисіна від кримінальної відповідальності за трьома статтями. Зокрема, за звинуваченнями…
Детальніше
Зеленський провів кадрові зміни в СБУ: хто втратив крісло
Президент Володимир Зеленський провів кадрові зміни в Службі безпеки України. Глава держави змінив перших заступників голови СБУ і звільнив начальника…
Детальніше
Чотирьох поліцейських судитимуть за викрадення людини та автомобіля
Київська міська прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо злочинної групи у складі п'яти осіб, з яких четверо - працівники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери