Нардепи при заблокованій президії почали розгляд законопроекту про ринок землі

Верховна Рада України при заблокованій президії почала розгляд у другому читанні проекту закону №2178-10 про відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні, передає кореспондент УНН.

Так, розгляд у другому читанні законопроекту про відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні депутати почали на ранковому засіданні.

Проект закону №2178-10, як зазначено у пояснювальній записці, розроблений з метою формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, забезпечення конституційних прав громадян України на вільне розпорядження своєю власністю, створення прозорих умов для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами та юридичними особами України.

На думку авторів законопроекту, його ухвалення встановить об’єктивну ринкову вартість земельних ділянок сільськогосподарського призначення, збільшить інвестиційні можливості аграрного сектора та надасть можливість громадянам реалізувати повноцінне право приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Додамо, до профільного комітету з питань аграрної та земельної політики надійшло понад чотири тисячі поправок до законопроекту про ринок землі, з яких комітет врахував лише дев’ять. Поправка, яка повинна врегулювати концентрацію землі в одні руки та продаж землі іноземцям, врахована частково, і ці питання будуть обговорюватися в сесійній залі парламенту.

Наразі під стінами ВРУ зібралися кілька тисяч протестувальників, які виступають проти відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада, при заблокованій трибуні та криках “Ганьба”, ухвалила в першому читанні проект закону № 2178-10 щодо відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

Законопроект викликав гучне обговорення серед населення та дискусію серед нардепів. Одним із проблемних питань став дозвіл іноземцям на купівлю землі в Україні. Президент України Володимир Зеленський заявив, що між першим і другим читанням буде внесена поправка про проведення “всеукраїнського референдуму”, на якому українці самі вирішать, чи давати іноземцям дозвіл на купівлю земель.

Також дискусійним питанням стала концентрація землі в одні руки, адже спершу пропонували дозволити одній людині купувати 200 тисяч гектарів. Президент рекомендував продавати в одні руки до 10 тисяч гектарів землі.

В уряді заявили, що це обмеження не буде розповсюджуватися на банки.

#stoppolitcor

Читайте також
У Києві напали на співробітницю посольства США, вона померла
У Києві сьогодні в непритомному стані виявили співробітницю посольства Сполучених Штатів з травмою голови. Жінку доставили до лікарні, де вона…
Детальніше
На Закарпатті податківці за 1 коп. віддали комерсантам 735 тис. пачок сигарет
Закарпатська фірма ТОВ Нью Екосвіт, що має відношення до керівництва місцевої юстиції та митниці, виграла тендер Податкової служби в Закарпатській…
Детальніше
Депутат скупив мало не всю землю в Харківській області
Депутат від «Слуги народу» Микола Кириченко заявив про покупку 22 вересня земельної ділянки площею 130 694 м.кв. за 340 тис.…
Детальніше
Рада офіційно заявила про незаконність "виборів" в окупованому Криму
Верховна Рада України ухвалила заяву щодо невизнання легітимності так званих "місцевих виборів" в окупованій Автономній Республіці Крим та в місті Севастополі. Джерело:голосування народних депутатів за…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери