Нардепи при заблокованій президії почали розгляд законопроекту про ринок землі

Верховна Рада України при заблокованій президії почала розгляд у другому читанні проекту закону №2178-10 про відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні, передає кореспондент УНН.

Так, розгляд у другому читанні законопроекту про відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні депутати почали на ранковому засіданні.

Проект закону №2178-10, як зазначено у пояснювальній записці, розроблений з метою формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, забезпечення конституційних прав громадян України на вільне розпорядження своєю власністю, створення прозорих умов для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами та юридичними особами України.

На думку авторів законопроекту, його ухвалення встановить об’єктивну ринкову вартість земельних ділянок сільськогосподарського призначення, збільшить інвестиційні можливості аграрного сектора та надасть можливість громадянам реалізувати повноцінне право приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Додамо, до профільного комітету з питань аграрної та земельної політики надійшло понад чотири тисячі поправок до законопроекту про ринок землі, з яких комітет врахував лише дев’ять. Поправка, яка повинна врегулювати концентрацію землі в одні руки та продаж землі іноземцям, врахована частково, і ці питання будуть обговорюватися в сесійній залі парламенту.

Наразі під стінами ВРУ зібралися кілька тисяч протестувальників, які виступають проти відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада, при заблокованій трибуні та криках “Ганьба”, ухвалила в першому читанні проект закону № 2178-10 щодо відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

Законопроект викликав гучне обговорення серед населення та дискусію серед нардепів. Одним із проблемних питань став дозвіл іноземцям на купівлю землі в Україні. Президент України Володимир Зеленський заявив, що між першим і другим читанням буде внесена поправка про проведення “всеукраїнського референдуму”, на якому українці самі вирішать, чи давати іноземцям дозвіл на купівлю земель.

Також дискусійним питанням стала концентрація землі в одні руки, адже спершу пропонували дозволити одній людині купувати 200 тисяч гектарів. Президент рекомендував продавати в одні руки до 10 тисяч гектарів землі.

В уряді заявили, що це обмеження не буде розповсюджуватися на банки.

#stoppolitcor

Читайте також
На Сейшели до Богдана: кого звільнить новий глава Офісу Зеленського
Після відставки глави Офісу президента Андрія Богдана і призначення на його місце помічника Володимира Зеленського, Андрія Єрмака очікується низка кадрових змін.…
Детальніше
Літак з евакуйованими з Уханя прилетів до Харкова
Літак рейсу SPQ1117 з евакуйованими з Уханя українцями та іноземцями приземлився в міжнародному аеропорту "Харків". Про це повідомляємо з посиланням…
Детальніше
НАБУ відкриє справу проти Нефьодова
Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити справу про можливу корупцію голови Державної митної служби Максима Нефьодова. В суд…
Детальніше
Не заважай працювати: близько двох тисяч людей вимагають звільнення Ситника біля Кабміну
1,5 тис. людей вимагають звільнення директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артема Ситника біля будівлі Кабінету Міністрів. Учасники акції заблокували проїжджу…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери