Нардепи при заблокованій президії почали розгляд законопроекту про ринок землі

Верховна Рада України при заблокованій президії почала розгляд у другому читанні проекту закону №2178-10 про відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні, передає кореспондент УНН.

Так, розгляд у другому читанні законопроекту про відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні депутати почали на ранковому засіданні.

Проект закону №2178-10, як зазначено у пояснювальній записці, розроблений з метою формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення, забезпечення конституційних прав громадян України на вільне розпорядження своєю власністю, створення прозорих умов для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами та юридичними особами України.

На думку авторів законопроекту, його ухвалення встановить об’єктивну ринкову вартість земельних ділянок сільськогосподарського призначення, збільшить інвестиційні можливості аграрного сектора та надасть можливість громадянам реалізувати повноцінне право приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Додамо, до профільного комітету з питань аграрної та земельної політики надійшло понад чотири тисячі поправок до законопроекту про ринок землі, з яких комітет врахував лише дев’ять. Поправка, яка повинна врегулювати концентрацію землі в одні руки та продаж землі іноземцям, врахована частково, і ці питання будуть обговорюватися в сесійній залі парламенту.

Наразі під стінами ВРУ зібралися кілька тисяч протестувальників, які виступають проти відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

Нагадаємо, 13 листопада Верховна Рада, при заблокованій трибуні та криках “Ганьба”, ухвалила в першому читанні проект закону № 2178-10 щодо відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

Законопроект викликав гучне обговорення серед населення та дискусію серед нардепів. Одним із проблемних питань став дозвіл іноземцям на купівлю землі в Україні. Президент України Володимир Зеленський заявив, що між першим і другим читанням буде внесена поправка про проведення “всеукраїнського референдуму”, на якому українці самі вирішать, чи давати іноземцям дозвіл на купівлю земель.

Також дискусійним питанням стала концентрація землі в одні руки, адже спершу пропонували дозволити одній людині купувати 200 тисяч гектарів. Президент рекомендував продавати в одні руки до 10 тисяч гектарів землі.

В уряді заявили, що це обмеження не буде розповсюджуватися на банки.

#stoppolitcor

Читайте також
Ціни на газ в Україні можуть різко зрости: в Міненерго назвали причини
Ціну на газ в Україні можуть підвищити. Це буде, якщо Російська Федерація вирішить перервати транзит "блакитного палива" через Україну. Про це…
Детальніше
Зеленський затвердив стратегію розвитку правосуддя в Україні на три роки
Президент України Володимир Зеленський підписав указ № 231 "Про стратегію розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки". Стратегія…
Детальніше
У "Нафтогазі" проходять обшуки у справі на 2,7 млрд гривень
Державна фіскальна служба прийшла з обшуками у приміщення НАК "Нафтогаз". Обшуки проводяться у справі про ухилення посадовцями компанії від сплати…
Детальніше
Верховна Рада планує закупити автомобілів на 18 млн грн
Автопарк парламенту має поповнитися 21 машиною. АпаратВерховної Ради має намір закупити автомобілі Toyota Camry. Про це стало відомо з електронної…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери