Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала на 228,1 тис. гривень телеканал “НАШ”

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала на 228,1 тис. гривень телеканал “НАШ” за заклики до розпалювання війни й дискримінацію української армії.
Про це йдеться в повідомленнях Нацради.

Згідно з повідомленнями, Нацрада провела дві перевірки, за результатами яких було встановлено порушення Закону України “Про телебачення і радіомовлення”.

Так 15 грудня 2020 року о 17:15-18:18, а також у повторі 16 грудня о 4:30-4:34 в передачі “Марафон” гостем був колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров, який переховується від органів влади і вважається зниклим з 3 червня 2014 року.

“Азаров у своєму виступі поклав відповідальність за ведення бойових дій на території України на Збройні сили України, при цьому вдався до викривлення реальних подій, які відбуваються на сході України, з використанням провокаційних, образливих і дискредитаційних висловлювань проти ЗСУ і добровольчих формувань”, – йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що Азаров заявив, що використання Міноборони Збройних сил України – це кримінальний злочин, а добровольчі батальйони є військовими злочинцями.

При цьому Азаров заперечив участь Російської Федерації в цьому конфлікті, ігнорував присутність незаконних збройних формувань на території окремих районів Донецької та Луганської областей.

Також під час другої перевірки було встановлено, що 15 січня 2021 року гостею програми “Марафон” була колишня народна депутатка Олена Бондаренко, яка в ефірі програми проголошувала дискредитаційні висловлювання.

“15 січня 2021 року у часовому проміжку 17:20-18:00 в передачі “Марафон” на телеканалі “НАШ” взяла участь народна депутатка V-VII скликань Верховної Ради України Олена Бондаренко.

Щодо цього ефіру до Нацради надійшов лист СБУ, а також звернення двох військовослужбовців ЗСУ з вимогою відреагувати на висловлювання О. Бондаренко, яка на всю Україну називає військовослужбовців Збройних сил України злочинцями”, – йдеться в повідомленні.

Під час перевірки було встановлено, що висловлювання Бондаренко мають ознаки розпалювання національної ворожнечі, приниження групи осіб за ознакою їх приналежності до ЗСУ.

Крім того, Бондаренко назвала українських військовослужбовців злочинцями і порушниками присяги, відповідальними за ведення війни проти власного народу.
Бондаренко заперечувала участь Російської Федерації на Донбасі і не згадувала про незаконні збройні формування.

Також повідомляється, що ведучі програми А. Никифоров і О. Веремій не намагалися збалансувати інформацію.

За фактом обох перевірок Нацрада застосувала штрафну санкцію в розмірі 25% від суми ліцензійного збору телеканалу (114,068 тис. гривень).
Таким чином, телеканал має виплатити 228,135 тис. гривень штрафу.

#stoppolitcor

Читайте також
Призначено нового представника Кабінету міністрів у Раді
Кабінет міністрів України призначив нового свого представника у Верховній Раді. Ним став керівник секретаріату депутатської фракції партії "Слуга народу" в…
Детальніше
З держдач у Конча-Заспі вже вигнали 8 чиновників
Будинок відпочинку "Конча-Заспа" розірвав договори про користування державними дачами з вісьмома нинішніми та колишніми чиновниками й суддями. "Будинок відпочинку Конча-Заспа…
Детальніше
Податкова амністія: кому Рада дозволила легалізувати свої доходи
Не отримають права на податкову амністію топ-посадовці та народні депутати. Від вересня цього року стартує податкова амністія. Верховна Рада ухвалила закон,…
Детальніше
ДФС заблокувала схему завищення податкового кредиту з ПДВ на 53 млн грн
Державна фіскальна служба за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора в межах досудового розслідування кримінального провадження викрили групу осіб в махінаціях…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери