НАЗК закрило справи про недостовірне декларування на 30 млн гривень через рішення КСУ

Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) закрило кримінальні провадження за матеріалами недостовірного декларування більш ніж на 30 млн гривень через рішення Конституційного Суду (КС) про визнання неконституційними повноваження НАЗК з перевірки декларацій і моніторингу способу життя.

“Правоохоронні органи закрили кримінальні провадження у декларуванню недостовірної інформації на загальну суму понад 30 млн гривень на підставі рішення КС №13-р/2020. Ці виробництва були зареєстровані за матеріалами, які НАЗК направило до правоохоронних органів у 2020 році після встановлення ознак недостовірного декларування (ст. 366-1 Кримінального кодексу) за результатами повної перевірки декларацій”.

Зазначено, що НАЗК закрило провадження стосовно Михайла Сіренка, депутата Київської обласної ради (не задекларував майно на суму 15,9 млн гривень), Юрія Шрамка, заступника генерального директора держпідприємства “Укрінмаш” (виявлено недостовірні відомості на суму 7,5 млн гривень), Сергія Ніколайчука, колишнього заступника міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства (не вказав свої доходи і витрати на загальну суму 4,1 млн гривень), Василя Зеленчука, першого заступника голови Херсонської обласної ради (не задекларував майно на суму 711,5 тис. гривень), Вадима Нестеренка, депутата Верховної Ради VIII скликання (не задекларував корпоративні права на 769,8 тис. гривень).

Державне бюро розслідувань закрило кримінальне провадження стосовно колишнього прокурора Київської місцевої прокуратури №7 Анни Кузьменко (сума недостовірних відомостей – 1,1 млн гривень).

Підкреслено, що головне управління поліції у Волинській області не змогло почати провадження стосовно депутата Волинської обласної ради Сергія Леонтьєва, який не задекларував активи і витрата сумарно на 1,2 млн гривень.

З травня 2020 року НАПКА встановило недостовірне декларування по ст. 366-1 Кримінального кодексу в 97 деклараціях.

#stoppolitcor

Читайте також
У МВС розповіли, чому почали штрафувати "євробляхерів"
Наразі грошове покарання становить 8,5 та 17 тисяч грн. Власників автомобілів на європейській реєстрації від недавнього часу Поліція отримала доступ…
Детальніше
Щоб не платити податки: судді і прокурори роками живуть в не введених в експлуатацію житлі
Миколаївські судді і прокурори порушують законодавство, проживаючи в розкішних будинках, що не введені в експлуатацію. Це допомагає їм оминути сплати…
Детальніше
Кабмін підвищить зарплати бюджетникам: скільки будуть платити
З 1 січня оклади зростуть на 20%, а з 1 грудня - ще на 8,3% Кабінет міністрів планує підвищити зарплати…
Детальніше
У Кабміні задумали створити "контролера інтернету"
В даному напрямку українці вже працюють з Британією, Австралією і Німеччиною. У Мінціфрі заговорили про створення регулятора безпеки в мережі,…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери