Нововведення для бізнесу

За два тижні пленарних засідань Верховна Рада встигла розглянути й прийняти немало законопроєктів. Частина з них стосуються підприємництва.

Декриміналізація фіктивного підприємництва

Прийнято рішення про видалення ст. 205 “Фіктивне підприємництво” з КК. Метою закону була боротьба з тими, хто прикриває нібито веденням бізнесу зовсім іншу, незаконну діяльність. І в теорії це корисна стаття.

Але на практиці “відмивання грошей” за цією статтею майже не переслідувалось. Натомість із великим ентузіазмом під загрозою ст. 205 можна було “стригти” законослухняний бізнес. Достатньо звинуватити одного постачальника за ст. 205 — і вже під загрозою ціла низка компаній. А їм ще можна приписати ст. 212 (ухилення від податків). Хоча до суду доходило рідко — для підприємців було дешевше “вирішити питання” інакше, що вельми зручно і приємно для контролерів.

Тепер така практика має зійти нанівець.

Податки мають сплачувати всі

Згадана стаття 212 не тільки залишилася у силі, але за нею ще й збільшили штрафи — приблизно в 2,5—3 рази. Тепер за умисну несплату податків змушуватимуть віддати державі від 3000 до 7000 неоподатковуваних мінімумів (раніше було від 1000 до 3000).

Важливо, що за “відключення” ст. 205 уже набагато складніше пришити підприємцеві ст. 212. Тож за прогнозами тиску має стати менше, але при цьому за ухилення від податків буде болісніше розплачуватися.

Єдина звітність з ЄСВ та ПДФО

Рада прийняла два законопроєкти, що спростять звітність по зарплатні, – об’єднають два практично ідентичні звіти в один і подавати його потрібно буде лише раз на квартал. Але нові норми почнуть діяти лише з 2021 року. Цей час потрібний для того, аби Мінфін розробив звітні форми, що будуть зрозумілі та зручні всім — і тим, хто їх складає, і тим, хто перевіряє.

Тотальне РРО

Незабаром використання РРО (реєстратори розрахункових операцій) стане обов’язковим для всіх. Винятком стануть лише ФОП 1-ї групи.

Для підприємців це вельми неприємно, адже РРО — це дорого і складно. Але для них підготували зручне рішення — можна використовувати “програмні РРО” на смартфоні.

Штрафи за ухилення від використання РРО зростуть. А допомагати відслідковувати порушників будуть самі покупці. Кожен чек оплати можна буде перевірити на спеціальному сайті, і якщо виявиться, що його немає в базі податкової – покупець отримає кешбек. За рахунок непорядного продавця.

Висновок

Детенізація бізнесу і попередження корупції — два основних напрями, в яких працюють нові парламентські проєкти. І це два стовпи, які дозволять комфортно та ефективно співіснувати державі та підприємцям.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Хабарі та розтрата коштів на «Великому будівництві»
Уже майже рік в Україні триває «Велике будівництво». І як будь-який інфраструктурний проєкт він неминуче тягне за собою кримінальні справи…
Детальніше
Очільник ДФС анонсував участь у конкурсі на голову Бюро економічної безпеки
Вадим Мельник розповів, що не зважаючи на його участь у конкурсі, Державна фіскальна служба продовжить реорганізацію, адже нещодавно відбулася зміна…
Детальніше
Україна поверне більшу частину коштів в справі "Приватбанку", - Венедиктова
Україні вдасться повернути велику частину коштів в справі державного "Приватбанку". Про це заявила генеральний прокурор України Ірина Венедиктова. "Може, це…
Детальніше
В Україні нарахували понад 30 корупційних схем із землею
Національне агентство з попередження корупції (НАПКА) виявило понад 30 корупційних схем у земельній сфері. Про це йдеться в повідомленні відомства.…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери