Відкриття ринку землі: е-аукціони запрацюють не відразу

Електронні аукціони з продажу земельних ділянок зможуть запрацювати тільки через п’ять днів після запуску ринку землі в Україні, який відбудеться 1 липня 2021 року.

Такі норми закону №1444-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з продажу земельних ділянок і придбання права користування ними через електронні аукціони», який сьогодні, 25 червня, був опублікований в парламентській газеті «Голос України».

У документі сказано, що закон починає діяти через п’ять днів з дня набуття чинності закону про ринок землі, який запрацює з 1 липня.

Закон передбачає, що торги державною землею будуть тільки онлайн. Подача документів, реєстрація, участь передбачені з будь-якої точки; інформація про аукціон і лоти буде розміщуватися відразу в інтернеті.

На думку авторів закону, організатори торгів не зможуть зловживати правами учасників.

Передбачається, що інформація про учасників до завершення аукціону буде конфіденційною. Торгуватися зможуть не менше двох осіб.

Гарантійний внесок аукціону складе від 30% від стартової ціни. Торги проходитимуть в три раунди: один раунд – одне підвищення ставки. Мінімальний крок визначено не менше 1% від стартової ціни лота.

Нагадаємо, Верховна рада 28 квітня і 18 травня проголосувала два законопроекти, необхідні для завершення земельної реформи. Перший з них – про земельну децентралізацію – вже набув чинності, з деякими винятками.

Другий – який дозволяє продаж землі через інтернет на електронних аукціонах.

#stoppolitcor

 

Читайте також
“Слуга” Негулевський нецензурно вилаявся на трибуні Ради: “Бл@ть еб^на, шановні колеги”
Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Негулевський нецензурно вилаявся під час виступу на трибуні Верховної Ради. Ймовірно нардеп не знав,…
Детальніше
Справа “вагнерівців”: Єрмак дав свідчення ДБР
Керівника Офісу Президента Андрій Єрмак відвідав ДБР. У Державному бюро розслідувань Єрмак дав свідчення у справі "вагнерівців".  30 листопада Андрій…
Детальніше
За участь у державному перевороті платять 1 тисячу гривень, — Корнієнко
Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розказав, що має інформацію про те, що на 1 грудня плануються "підзвози" людей у…
Детальніше
Аварія та пожежа на Бурштинській ТЕС: четверо осіб постраждали
Увечері 28 листопада на Бурштинській ТЕС на Івано-Франківщині сталася аварія на одному з енергоблоків. Унаслідок розриву труби на котлі відбувся…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери