Відкриття ринку землі: е-аукціони запрацюють не відразу

Електронні аукціони з продажу земельних ділянок зможуть запрацювати тільки через п’ять днів після запуску ринку землі в Україні, який відбудеться 1 липня 2021 року.

Такі норми закону №1444-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів з продажу земельних ділянок і придбання права користування ними через електронні аукціони», який сьогодні, 25 червня, був опублікований в парламентській газеті «Голос України».

У документі сказано, що закон починає діяти через п’ять днів з дня набуття чинності закону про ринок землі, який запрацює з 1 липня.

Закон передбачає, що торги державною землею будуть тільки онлайн. Подача документів, реєстрація, участь передбачені з будь-якої точки; інформація про аукціон і лоти буде розміщуватися відразу в інтернеті.

На думку авторів закону, організатори торгів не зможуть зловживати правами учасників.

Передбачається, що інформація про учасників до завершення аукціону буде конфіденційною. Торгуватися зможуть не менше двох осіб.

Гарантійний внесок аукціону складе від 30% від стартової ціни. Торги проходитимуть в три раунди: один раунд – одне підвищення ставки. Мінімальний крок визначено не менше 1% від стартової ціни лота.

Нагадаємо, Верховна рада 28 квітня і 18 травня проголосувала два законопроекти, необхідні для завершення земельної реформи. Перший з них – про земельну децентралізацію – вже набув чинності, з деякими винятками.

Другий – який дозволяє продаж землі через інтернет на електронних аукціонах.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Товари на десятки мільйонів гривень: ДБР ліквідувало канал контрабанди на Київській митниці
Потужний канал контрабанди товарів широкого вжитку і підакцизних товарів ліквадували на Київській митниці. Контрабанду провозили через столичні аеропорти. Про це…
Детальніше
Організатора "тітушок" Крисіна звільнили від відповідальності за трьома статтями
Дарницький районний суд Києва звільнив організатора "тітушок" на Майдані Юрія Крисіна від кримінальної відповідальності за трьома статтями. Зокрема, за звинуваченнями…
Детальніше
Зеленський провів кадрові зміни в СБУ: хто втратив крісло
Президент Володимир Зеленський провів кадрові зміни в Службі безпеки України. Глава держави змінив перших заступників голови СБУ і звільнив начальника…
Детальніше
Чотирьох поліцейських судитимуть за викрадення людини та автомобіля
Київська міська прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо злочинної групи у складі п'яти осіб, з яких четверо - працівники…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери