Парубій може відповісти за Одесу

ДБР відкрило кримінальне провадження проти Андрія Парубія. Його підозрюють у “створенні та координуванні громадських озброєних угрупувань із метою вчинення масових заворушень” 2 травня 2014 року в Одесі.

Йдеться про вуличні бійки, осаду, а потім і підпал Будинку Профспілок, унаслідок чого загинуло 42 людини.

Проте сам Парубій стверджує, що того дня він “організував захист Одеси”, а також іронізує з приводу звинувачень на свою адресу. Мовляв, дивно, що ще якихось злочинів не приписали, на кшталт організації революції і держперевороту. Та до речі багато хто хотів би детальніше розпитати Андрія Парубія щодо його причетності до розстрілу на Інститутській. Але мова все ж поки не про це.

З дні трагедії, котру дехто також називає “Одеська Хатинь”, минуло понад 5 років. Але жодних підсумків немає — винуваті не названі і, відповідно, не покарані. І це при тому, що ще з 2014 року у світі вимагають від України провести розслідування.

Але замість офіційних розслідувань — лише журналістські, як вітчизняні, так і зарубіжні. Наприклад, минулого року в Ізраїлі вийшов фільм, присвячений одеським подіям другого травня. У ньому громадянин Грузії Цезарі Баджалідзе заявив, що за домовленістю з Андрієм Парубієм він увійшов до групи так званих “найманців”, які влаштували бійню та пожежу в Будинку Профспілок в Одесі. За його словами, Парубій формував групи активістів задля придушення сепаратистських заходів у різних регіонах України.

Тоді в апараті спікера ізраїльський фільм назвали “маніпулятивним”. Можливо, це так, але ж “об’єктивних” висновків чомусь так і не надано. Та й сам Парубій не бажає пояснити всі ті дивні моменти, які зафіксовані на фото- та відеоматеріалах з місця подій. А таких моментів чимало.

Хочеться вірити, що в Україні все ж відбудеться ретельне та чесне розслідування, за підсумками якого все стане на свої місця.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Звинувачена в сепаратизмі екс-мер Слов’янська пройшла у другий тур виборів
Колишній мер міста Слов’янськ Донецької області Неля Штепа, яку звинувачували у сепаратизмі, проходить у другий тур місцевих виборів. За попередніми…
Детальніше
На Кіровоградщині перемогу одержав екс-нардеп Віктор Лозинський, раніше засуджений за вбивство
Екс-нардеп Віктор Лозинський зміг здобути перемогу на місцевих виборах на пост керівника Підвисоцької ОТГ Голованівського району Кіровоградської області. Раніше політик…
Детальніше
ДТЕК Ахметова виграла суд щодо виплати за передачу електроенергії при експорті
Холдинг ДТЕК перестав платити тариф на передачу електроенергії при експорті, посилаючись на практику ЄС. Шостий апеляційний адміністративний суд відмовився задовольнити…
Детальніше
Під Києвом затримали підозрюваного в підкупі виборців
У Василькові Київської області затримали 35-річного чоловіка за підкуп виборців. Чоловікові повідомили про підозру, він знаходиться в слідчому ізоляторі. Про…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери