Парубій може відповісти за Одесу

ДБР відкрило кримінальне провадження проти Андрія Парубія. Його підозрюють у “створенні та координуванні громадських озброєних угрупувань із метою вчинення масових заворушень” 2 травня 2014 року в Одесі.

Йдеться про вуличні бійки, осаду, а потім і підпал Будинку Профспілок, унаслідок чого загинуло 42 людини.

Проте сам Парубій стверджує, що того дня він “організував захист Одеси”, а також іронізує з приводу звинувачень на свою адресу. Мовляв, дивно, що ще якихось злочинів не приписали, на кшталт організації революції і держперевороту. Та до речі багато хто хотів би детальніше розпитати Андрія Парубія щодо його причетності до розстрілу на Інститутській. Але мова все ж поки не про це.

З дні трагедії, котру дехто також називає “Одеська Хатинь”, минуло понад 5 років. Але жодних підсумків немає — винуваті не названі і, відповідно, не покарані. І це при тому, що ще з 2014 року у світі вимагають від України провести розслідування.

Але замість офіційних розслідувань — лише журналістські, як вітчизняні, так і зарубіжні. Наприклад, минулого року в Ізраїлі вийшов фільм, присвячений одеським подіям другого травня. У ньому громадянин Грузії Цезарі Баджалідзе заявив, що за домовленістю з Андрієм Парубієм він увійшов до групи так званих “найманців”, які влаштували бійню та пожежу в Будинку Профспілок в Одесі. За його словами, Парубій формував групи активістів задля придушення сепаратистських заходів у різних регіонах України.

Тоді в апараті спікера ізраїльський фільм назвали “маніпулятивним”. Можливо, це так, але ж “об’єктивних” висновків чомусь так і не надано. Та й сам Парубій не бажає пояснити всі ті дивні моменти, які зафіксовані на фото- та відеоматеріалах з місця подій. А таких моментів чимало.

Хочеться вірити, що в Україні все ж відбудеться ретельне та чесне розслідування, за підсумками якого все стане на свої місця.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Хабарі та розтрата коштів на «Великому будівництві»
Уже майже рік в Україні триває «Велике будівництво». І як будь-який інфраструктурний проєкт він неминуче тягне за собою кримінальні справи…
Детальніше
Очільник ДФС анонсував участь у конкурсі на голову Бюро економічної безпеки
Вадим Мельник розповів, що не зважаючи на його участь у конкурсі, Державна фіскальна служба продовжить реорганізацію, адже нещодавно відбулася зміна…
Детальніше
Україна поверне більшу частину коштів в справі "Приватбанку", - Венедиктова
Україні вдасться повернути велику частину коштів в справі державного "Приватбанку". Про це заявила генеральний прокурор України Ірина Венедиктова. "Може, це…
Детальніше
В Україні нарахували понад 30 корупційних схем із землею
Національне агентство з попередження корупції (НАПКА) виявило понад 30 корупційних схем у земельній сфері. Про це йдеться в повідомленні відомства.…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери