Переможця тендеру на ремонт лікарні у Кривому Розі викрили у зв’язках з чиновниками ДніпрОДА

Компанія “БК Будсистема”, яка виграла тендер на будівництво відділення екстреної медичної допомоги Інгулецької лікарні №17 у Кривому Розі, є фігурантів кількох кримінальних справ і може бути пов’язана з чиновниками Дніпропетровської ОДА.

За даними журналістів, у тендері, який вперше оголосили влітку 2020, спочатку брали участь київська фірма “Норма” і “Промспецбуд” з Кривого Рогу.

Попри те, що пропозиція криворіжців була економічно вигідною, підряд дістався компанії з Києва. В результаті юристи “Промспецбуд” звернулися в Антимонопольний комітет зі скаргою. АМКУ перевірив закупівлю, знайшов порушення і зажадав скасування та перегляду результатів торгів.

Як наслідок, тендерний комітет Департаменту капітального будівництва ДніпрОДА скасував сам тендер, провів коректування і 3 листопада оголосив новий тендер на ремонт лікарняного відділення вже на 15,9 мільйона. Однак, практично відразу скасував його через помилку під час публікації.

Одночасно з 15-мільйонним тендером, з різницею у два дні, чиновники оголошують тендер з ремонту відділення екстреної медичної допомоги Інгулецької лікарні №17 вже на 23 мільйони. Примітно, що технічна специфікація в обох закупівель, що на 15 млн, що 23 млн, повністю ідентична.

За результатами торгів, пропозиція “БК Будсистема” виявилося найбільш вигідним, а остаточна вартість ремонту лікарні склала 22 млн 565 тис. грн.

За даними системи публічних закупівель Prozorro, тільки за цей рік департаменти ЖКГ та капбудівництва Дніпро ОДА віддали фірмі “БК Будсистема” підрядів на суму майже 273,2 млн грн.

Варто відзначити, що про зарплату свого чоловіка в цій фірмі зазначила чиновниця ДніпрОДА в декларації за 2019 рік. Дохід чоловіка, Олексія Галича, однак без зазначення розміру зарплати, зазначила в даних про майно та доходи начальник кошторисно-аналітичного відділу управління капітального будівництва департаменту будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації Юлія Галич. Зарплату у фірмі чоловік чиновниці отримував і у 2018 році, у 2017 році.

Деякі чиновники Дніпропетровської області вказували у своїй декларації не тільки зарплату фірмі “БК Будсистема”, але і підзвітні гроші фірми. Так, в декларації за 2018 рік начальниця відділу житлово-комунального господарства управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради Дніпропетровської області Тетяна Яфарова крім зарплати у 8 тис. 232 грн вказала ще 10 819 тис. грн, які належали “БК Будсистема”.

Крім цього, “БК Будсистема” потрапляла у поле зору правоохоронців – вона неодноразово обвинувачувалась у змові з посадовими особами Управління капітального будівництва Луганської облдержадміністрації. До речі, компанія замішана в будівництві будинків в Рубіжному Луганської області.

Крім цього, фірма має заборгованість понад 5 мільйонів гривень перед Департаментом будівництва Луганської ОДА.

#stoppolitcor

Читайте також
Викрито корупційну схему в Держгеокадастрі Закарпаття
Керівнику обласного Держгеокадастру, колишньому в.о. начальника Головного управління, начальнику одного з відділів, а також інженеру-землевпоряднику винесли підозри. Служба безпеки України…
Детальніше
Міський голова Полтави Олександр Мамай подав декларацію доходів своєї сім'ї за 2020 рік
Міський голова Полтави Олександр Мамай подав декларацію доходів своєї сім'ї за 2020 рік. Чиновник володіє двома легковими автомобілями ГАЗ 1963 та 1967…
Детальніше
Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук сина колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони
Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук сина колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Олега Гладковського Ігоря, якого…
Детальніше
Екс-топменеджерів «Укрінмашу» викрили на розтраті 3,5 млн грн
Детективи Національного бюро за процесуального керівництва САП повідомили колишнім керівникам та посадовцям державного підприємства ДГЗІФ «Укрінмаш» (входить до складу ДК…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери