Розпочав роботу Вищий антикорупційний суд

Як і планувалось, ВАКС “відкрився” 5 вересня. Його очолила суддя першої інстанції Олена Тарасевич, яка раніше працювала суддею в Харківській області.

Створення цього суду було закладено ще в 2017 році — тоді було подано відповідний законопроєкт. У ВАСК 39 місць, на які дуже ретельно підбирались судді — з трьох з половиною сотень кандидатів.

Президент Зеленський покладає великі надії на ВАСК та обіцяє сприяння. Цитати:

  • “Я вас вітаю з відкриттям Вищого антикорупційного суду. Це дуже символічно, ви знаєте, які очікування суспільства від роботи ВАКС. Це повернення громадянам відчуття і віри в те, що в Україні є справедливість”.
  • “Я розумію, що зараз є проблема, яку ми ще не встигли вирішити, – це питання з рамками підсудності. Раніше дехто, не згадуватиму прізвища, на законодавчому рівні постарався, щоб вашу роботу можна було заблокувати, заваливши тисячами дрібних справ”.
  • “Я знаю, що ви очікуєте більше ніж 200 гучних справ щодо розкрадання, корупціонерів — топ-чиновників, і допоможемо, щоб ви вільно розглядали ці справи, і цих людей було покарано”.
  • “Я не можу ставити вам завдання, але мені, здається, є таке відчуття, що завдання Вищого антикорупційного суду дуже просте: корупціонер — покараний, держава, суспільство, інвестор — усі захищені”.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Протести проти "капітуляції" та роз'яснення дипломата
Кілька сотен мітингувальників зібрались цієї ночі в Києві на Майдані та Банковій. Причина невдоволення: формула Штанмайєра. Вимоги: відставка Зеленського. Також…
Детальніше
Конференція з приводу залишення Славоміром Новаком посади
1 жовтня — день офіційного звільнення Новака. Підсумки майже трирічного правління в "Укравтодорі", що стало рекордом для цього відомства, сьогодні…
Детальніше
Кличко подав до суду на Богдана та Гончарука
В ОАСК передано по позову на кожного. Чим завинили перед київським мером голова ОП та прем'єр? Богдан, на думку, Кличка,…
Детальніше
Гральний бізнес хочуть легалізувати, але прибрати з вулиць
Приблизно 2—2,5 млрд грн надійдуть до бюджету від легалізації грального бізнесу — такий прогноз премєр-міністра Олексія Гончарука. Формально зараз у…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери