Розпочав роботу Вищий антикорупційний суд

Як і планувалось, ВАКС “відкрився” 5 вересня. Його очолила суддя першої інстанції Олена Тарасевич, яка раніше працювала суддею в Харківській області.

Створення цього суду було закладено ще в 2017 році — тоді було подано відповідний законопроєкт. У ВАСК 39 місць, на які дуже ретельно підбирались судді — з трьох з половиною сотень кандидатів.

Президент Зеленський покладає великі надії на ВАСК та обіцяє сприяння. Цитати:

  • “Я вас вітаю з відкриттям Вищого антикорупційного суду. Це дуже символічно, ви знаєте, які очікування суспільства від роботи ВАКС. Це повернення громадянам відчуття і віри в те, що в Україні є справедливість”.
  • “Я розумію, що зараз є проблема, яку ми ще не встигли вирішити, – це питання з рамками підсудності. Раніше дехто, не згадуватиму прізвища, на законодавчому рівні постарався, щоб вашу роботу можна було заблокувати, заваливши тисячами дрібних справ”.
  • “Я знаю, що ви очікуєте більше ніж 200 гучних справ щодо розкрадання, корупціонерів — топ-чиновників, і допоможемо, щоб ви вільно розглядали ці справи, і цих людей було покарано”.
  • “Я не можу ставити вам завдання, але мені, здається, є таке відчуття, що завдання Вищого антикорупційного суду дуже просте: корупціонер — покараний, держава, суспільство, інвестор — усі захищені”.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Активи Януковича у Швейцарії будуть заморожені ще максимум три роки
Швейцарія нагадала Україні, що замороження активів колишнього президента України Віктора Януковича і його оточення триватиме ще максимум три роки. Це передбачено законодавством…
Детальніше
Ексглава правління Приватбанку Дубілет, якого шукає НАБУ, виїхав з України
Колишній голова правління Приватбанку Олександр Дубілет, який підозрюється НАБУ в зловживаннях, перебуває за межами України. Про це  повідомили джерела в…
Детальніше
НАЗК припинило фінансування СН. У звітах знайшли порушення
Національне агенство з питань запобігання корупції зупинило державне фінансування партії "Слуга народу". Відомство виявило порушення у звітах партії. Про це повідомляє…
Детальніше
Для уникнення "кнопкодавства" завтра Рада почне користуватися сенсорною кнопкою для голосування
Верховна Рада, яка вже відключила від системи голосування всі вільні місця депутатів в залі засідань, щоб уникнути неперсонального голосування парламентарями почне використання…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери