Розпочав роботу Вищий антикорупційний суд

Як і планувалось, ВАКС “відкрився” 5 вересня. Його очолила суддя першої інстанції Олена Тарасевич, яка раніше працювала суддею в Харківській області.

Створення цього суду було закладено ще в 2017 році — тоді було подано відповідний законопроєкт. У ВАСК 39 місць, на які дуже ретельно підбирались судді — з трьох з половиною сотень кандидатів.

Президент Зеленський покладає великі надії на ВАСК та обіцяє сприяння. Цитати:

  • “Я вас вітаю з відкриттям Вищого антикорупційного суду. Це дуже символічно, ви знаєте, які очікування суспільства від роботи ВАКС. Це повернення громадянам відчуття і віри в те, що в Україні є справедливість”.
  • “Я розумію, що зараз є проблема, яку ми ще не встигли вирішити, – це питання з рамками підсудності. Раніше дехто, не згадуватиму прізвища, на законодавчому рівні постарався, щоб вашу роботу можна було заблокувати, заваливши тисячами дрібних справ”.
  • “Я знаю, що ви очікуєте більше ніж 200 гучних справ щодо розкрадання, корупціонерів — топ-чиновників, і допоможемо, щоб ви вільно розглядали ці справи, і цих людей було покарано”.
  • “Я не можу ставити вам завдання, але мені, здається, є таке відчуття, що завдання Вищого антикорупційного суду дуже просте: корупціонер — покараний, держава, суспільство, інвестор — усі захищені”.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
На Кіровоградщині перемогу одержав екс-нардеп Віктор Лозинський, раніше засуджений за вбивство
Екс-нардеп Віктор Лозинський зміг здобути перемогу на місцевих виборах на пост керівника Підвисоцької ОТГ Голованівського району Кіровоградської області. Раніше політик…
Детальніше
ДТЕК Ахметова виграла суд щодо виплати за передачу електроенергії при експорті
Холдинг ДТЕК перестав платити тариф на передачу електроенергії при експорті, посилаючись на практику ЄС. Шостий апеляційний адміністративний суд відмовився задовольнити…
Детальніше
Під Києвом затримали підозрюваного в підкупі виборців
У Василькові Київської області затримали 35-річного чоловіка за підкуп виборців. Чоловікові повідомили про підозру, він знаходиться в слідчому ізоляторі. Про…
Детальніше
"Дочка" російського Сбербанку вимагає стягнути 500 млн грн з оборонного заводу Артем
Господарський суд Києва відкрив провадження за позовом "дочки" російського Сбербанку проти холдингової компанії Артем. Сбербанк вимагає погасить заборгованість по кредитній…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери