Розпочав роботу Вищий антикорупційний суд

Як і планувалось, ВАКС “відкрився” 5 вересня. Його очолила суддя першої інстанції Олена Тарасевич, яка раніше працювала суддею в Харківській області.

Створення цього суду було закладено ще в 2017 році — тоді було подано відповідний законопроєкт. У ВАСК 39 місць, на які дуже ретельно підбирались судді — з трьох з половиною сотень кандидатів.

Президент Зеленський покладає великі надії на ВАСК та обіцяє сприяння. Цитати:

  • “Я вас вітаю з відкриттям Вищого антикорупційного суду. Це дуже символічно, ви знаєте, які очікування суспільства від роботи ВАКС. Це повернення громадянам відчуття і віри в те, що в Україні є справедливість”.
  • “Я розумію, що зараз є проблема, яку ми ще не встигли вирішити, – це питання з рамками підсудності. Раніше дехто, не згадуватиму прізвища, на законодавчому рівні постарався, щоб вашу роботу можна було заблокувати, заваливши тисячами дрібних справ”.
  • “Я знаю, що ви очікуєте більше ніж 200 гучних справ щодо розкрадання, корупціонерів — топ-чиновників, і допоможемо, щоб ви вільно розглядали ці справи, і цих людей було покарано”.
  • “Я не можу ставити вам завдання, але мені, здається, є таке відчуття, що завдання Вищого антикорупційного суду дуже просте: корупціонер — покараний, держава, суспільство, інвестор — усі захищені”.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Екс-нардепу Пашинському вручили обвинувальний акт
Екс-нардепу від Народного фронту Сергію Пашинському вручили обвинувальний акт у справі в нападі із застосуванням зброї. Про це повідомив сам…
Детальніше
Як міністр Максим Степанов наживається на пандемії: всі грошові потоки йдуть через МОЗ
Кабмін змінив процедуру закупівель ліків: тепер всі грошові потоки і закупівлі проходять виключно через МОЗ. Всі закупівлі через міністра. Ніколи…
Детальніше
Шмигаль заявив, що вже сформовано шорт-лист кандидатів на голову НБУ
Президент України Володимир Зеленський проводить консультації з претендентами на посаду голови Національного банку України. У найближчі дні така кандидатура буде обрана.…
Детальніше
Рада відправила Смолія у відставку
Верховна рада України відправила у відставку главу Національного банку України Якова Смолія. Нардепи підтримали проект постанови, яку вніс до ВР президент Володимир…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери