СБУ дозволили втручатися в систему “Вибори” – спостерігачі

Спостерігачі на виборах президента України 2019 року украй стурбовані можливим втручанням представників Служби безпеки України в АІС “Вибори” в день голосування.

Як стало відомо офіційним спостерігачам, в окружних виборчих комісіях (ОВК) з розпорядження ЦВК створюються робочі групи для забезпечення безпеки функціонування інформаційної системи “Вибори”, до складу яких вводяться представники Служби безпеки України.

Цю інформацію, зокрема, вже підтвердили спостерігачі в Києві, Львові, Харкові і Краматорську. Так, 7 березня члени ОВК №48 (Краматорськ, Донецька область) проголосували за створення такої робочої групи, до складу якої включені 7 співробітників СБУ.

За даними спостерігачів, СБУ вже працює з системними адміністраторами в окружних комісіях Краматорська.

Представники комісій підтверджують, що співробітники СБУ матимуть вільний доступ в комп’ютерну ОВК в день голосування, коли результати передаватимуться в ЦВК.

За підсумками засідання ОВК 174 в Харкові, до складу робочої групи також включений співробітник СБУ “в цілях забезпечення безпеки інформації”.

У київській ОВК №223 також підтверджують інформацію про плановану присутність співробітників СБУ в сформованій робочій групі.

Про те, що представники СБУ будуть присутніми в серверній в день виборів, говорять і в окружних комісіях Львова.

6 березня у Львові під час позачергового засідання окружної виборчої комісії № 117 члени комісії висловили недовіру діючому главі, а також зобов’язали його повідомити про порушення ЦВК і відзвітувати про їх усунення в найкоротші терміни.

Голова комісії Віктор Кищак заявив, що частина отримуваної інформації носить конфіденційний характер.

Зокрема, Кищак відмітив, що отриману інформацію від СБУ про представників силового відомства, які будуть присутніми на ділянці, він також не має наміру оголошувати.

У ряді ОВК, на засіданнях яких були присутніми спостерігачі впродовж 7-11 березня, про представників СБУ не чули. У Дніпрі спостерігачі повідомляють про технічні проблеми із зв’язком з серверами ЦВК у більшій частині ОВК в місті.

На деяких ділянках це зв’язують з роботою “Укртелекому”. За словами деяких голів ОВК, які зіткнулися з цією ситуацією, ЦВК в курсі подій. Створення робочих груп, до складу яких мають бути включені співробітники Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації України, а також Служби безпеки України, передбачено в постанові ЦВК №334 від 18 лютого 2019 року.

Окремо, в ЦВК наказали ОВК забезпечити виконання цією робочою групою до 28 березня включно заходів відносно перевірки стану захищеності АІС “Вибори”, елементи якої встановлені в ОВК.

Протоколи перевірок мають бути подані в ЦВК до 29 березня включно. Ця ж робоча група у складі СБУ повинна буде забезпечити безпеку елементів АІС “Вибори” і каналів зв’язку в ОВК під час передачі даних про хід і результати голосування 31 березня.

Як відмічали правозахисники в проміжному звіті по спостереженню за виборами – 2019, у рамках виборчої кампанії простежується тенденція, коли частину правоохоронних органів (Служба безпеки України і Генеральна прокуратура України), здійснюють дії і заяви в інтересах чинного президента Петра Порошенка.

Відповідно, присутність представників СБУ у момент передачі результатів голосування в ЦВК може привести до зловживання службовим станом і втручання в результати підрахунку голосів.

Юристи  відмічають, що присутність співробітників СБУ на виборчих дільницях допускається тільки при транспортуванні виборчих документів за заявою ЦВК.

Це регламентовано ст. 81 Закону України “Про вибори Президента України”. Стаття 28, пункт 9 Закону передбачає, що на засіданні виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів, мають право бути присутнім без дозволу або запрошення відповідної комісії тільки самі члени комісії, кандидати на пост президента, їх довірені особи, офіційні спостерігачі від кандидатів, партій і громадських організацій, а також офіційні спостерігачі від іноземний держави і міжнародний організація, представник ЗМІ.

 

Джерело: vesti-ukr.com

#stoppolitcor #выбори2019 #вибори2019

Читайте також
ЦВК відмовила блогеру Шарію в реєстрації
Центральна виборча комісія України відмовила в реєстрації кандидатом в депутати на дострокових парламентських виборах скандальному блогеру Анатолію Шарію. Про це…
Детальніше
ЦВК відмовила в реєстрації Саакашвілі, Клюєву та Парасюку
За підсумками засідання 23 червня, ЦВК повідомила, що у реєстрації кандидатами у народні депутати ВР було відмовлено Андрію Клюєву, колишньому…
Детальніше
"Оппоблок" розсипається: Новинський йде мажоритарником
Об'єднання з партією «Наші» Євгена Мураєва, партією мерів «Довіряй справам» Кернеса-Труханова, мабуть, не дало бажаного аккумулятивного ефекту для решти «Опозиційного…
Детальніше
З 2014 року Ахметов придбав активів на 22 млрд гривень
Найбагатший український олігарх Ринат Ахметов, починаючи з 2014 року, придбав активів на суму близько 22 млрд гривень. Про це в…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери