СБУ оголосила Шарію підозру у держзраді

Анатолію Шарію повідомили про підозру в державній зраді. Також його підозрюють у порушенні рівноправності громадян з різними ознаками.
Про це повідомила Служба безпеки України.
СБУ викликала Шарія на допит. Блогер повинен з’явитися у слідче управління СБУ 22 лютого. Виклик на допит опублікували на сайті спецслужби.
Спецслужба вважає, що Шарій здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері.
“Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур”, – заявили в СБУ.
СБУ встановила, що в інтерв’ю та виступах Шарія присутні факти його підривної діяльності проти України.
“Починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій”, – пояснили в спецслужбі.

Шарія звинувачують в дискредитації української державної політики, умисному та цілеспрямованому поширенні маніпулятивної, викривленої інформації щодо урядових ініціатив та подій на Донбасі.
“Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів”, – наголосили в СБУ.

Діяльність Шарія, як говорять в СБУ, використовували російські телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК (“Россия 24” та “Россия 1”), телеканал Міністерства оборони Росії “Звезда” та інші російські ЗМІ.
Слідство також взяло до уваги неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно можливої антиукраїнської діяльності Шарія на підставі поширюваних ним матеріалів у мережі інтернет та виступів на російських ЗМІ.

Зараз СБУ встановлює всіх інших осіб, які сприяли або можуть бути причетними до незаконної діяльності Шарія.

#stoppolitcor

Читайте також
ЦВК відмовилася реєструвати Вірастюка народним депутатом
Центральна виборча комісія (ЦВК) встановила відсутність правових підстав для реєстрації за підсумками довиборів до Ради в окрузі №87 Івано-Франківської області кандидата від…
Детальніше
Діяльність "сірих" АЗС, де продають пальне сумнівної якості, шкодить довкіллю, а втрати держбюджету становлять мільярди гривень щороку
Діяльність "сірих" АЗС, де продають пальне сумнівної якості, шкодить довкіллю, а втрати держбюджету становлять мінімум 15 мільярдів гривень щороку. Такі…
Детальніше
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова у справі про збитки від формули «Роттердам плюс» замінила старшого групи прокурорів
«Тричі закрити справу і три рази отримати скасування постанови про закриття – це багато. Питання настільки важливе і резонансне, що…
Детальніше
З травня в Україні посилили умови надання субсидій
З травня в Україні посилили умови надання субсидій - не даватимуть, якщо є друге житло, машина або дорога покупка. Для…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери