СБУ оголосила Шарію підозру у держзраді

Анатолію Шарію повідомили про підозру в державній зраді. Також його підозрюють у порушенні рівноправності громадян з різними ознаками.
Про це повідомила Служба безпеки України.
СБУ викликала Шарія на допит. Блогер повинен з’явитися у слідче управління СБУ 22 лютого. Виклик на допит опублікували на сайті спецслужби.
Спецслужба вважає, що Шарій здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері.
“Є підстави вважати, що Анатолій Шарій діяв на замовлення іноземних структур”, – заявили в СБУ.
СБУ встановила, що в інтерв’ю та виступах Шарія присутні факти його підривної діяльності проти України.
“Починаючи з 2012 року через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій”, – пояснили в спецслужбі.

Шарія звинувачують в дискредитації української державної політики, умисному та цілеспрямованому поширенні маніпулятивної, викривленої інформації щодо урядових ініціатив та подій на Донбасі.
“Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів”, – наголосили в СБУ.

Діяльність Шарія, як говорять в СБУ, використовували російські телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК (“Россия 24” та “Россия 1”), телеканал Міністерства оборони Росії “Звезда” та інші російські ЗМІ.
Слідство також взяло до уваги неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно можливої антиукраїнської діяльності Шарія на підставі поширюваних ним матеріалів у мережі інтернет та виступів на російських ЗМІ.

Зараз СБУ встановлює всіх інших осіб, які сприяли або можуть бути причетними до незаконної діяльності Шарія.

#stoppolitcor

Читайте також
ВАКС заарештував «нафтопровід Медведчука»
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно технологічного комплексу розташованої на території України частини магістрального нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок»,…
Детальніше
Кабмін створив групу з повернення активів збанкрутілих банків
Відповідна вимога щодо активів міститься в Меморандумі з Міжнародним валютним фондом. Уряд на засіданні в середу, 24 лютого, створив міжвідомчу…
Детальніше
Екс-чиновники Укренерго підозрюються в нанесенні збитків на 380 млн грн
Під час торгів був завищений предмет закупівлі. Зайві витрати компанії викликали суттєві матеріальні збитки. Екс-чиновники Укренерго підозрюються в умисному створенні умов, які…
Детальніше
Адвокат "беркутівців" і Шарія йде на довибори у Раду: що про нього відомо
Центральна виборча комісія зареєструвала Валентина Рибіна кандидатом у нардепи. Адвокат, який захищав Анатолія Шарія та "беркутівця" Рафаеля Лусваргі, піде на…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери