Щоб не платити податки: судді і прокурори роками живуть в не введених в експлуатацію житлі

Миколаївські судді і прокурори порушують законодавство, проживаючи в розкішних будинках, що не введені в експлуатацію. Це допомагає їм оминути сплати податків на розкіш.

Суддівське подружжя Галина Подзігун і Вадим Гаврасієнко близько 10 років проживають в не введеному в експлуатацію житлі. Перша є главою Центрального районного суду Миколаєва, другий – суддею Заводського. Подружжя живуть в приватному будинку в Варварівці.

Офіційно будинок в експлуатацію не введений, хоча, за свідченням сусідів, сім’я влаштувалася тут вже близько десяти років тому.

Двоповерховий будинок на березі Південного Бугу в Матвіївці задекларувала суддя Миколаївського апеляційного суду Віолетта Коломієць. Згідно з її декларацією, власником будинку площею 350 кв. м є її чоловік. Будинок не введений в експлуатацію. У реєстрі нерухомості зазначено, що ступінь готовності будинку становить 33%.

Цілий квартал прокурорських недобудов виявили в Корабельному районі, в так званому Царському селі (мікрорайон, що знаходиться на перегоні між парком «Дружба» і вулицею Гагаріна).

Колишній слідчий з особливо важливих справ Головної військової прокуратури Валерій Гармашов, який в минулому році вийшов на пенсію з посади прокурора відділу прокуратури Запорізької області, має тут недобудований будинок площею 230 кв. м. Офіційно особняк належить його дружині Ользі Гармашовій.

Кілька років використовується за прямим призначенням і житло площею 296 кв. м, задеклароване як недобудова, колишнього прокурора Інгульського відділу Миколаївської місцевої прокуратури № 2 Ірини Савченко. Офіційно будинком володіє її чоловік, який пояснив, що оформити житло їм заважають постійна зайнятість і брак часу.

Як пояснив юрист, член громадської ради при НАПКА і виконавчий директор ГО «Антикорупційна штаб» Сергій Миткалик, в Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності» (частина 8 статті 39) існує норма, яка забороняє експлуатацію побудованих, але не прийнятих в експлуатацію об’єктів.

– За порушення цієї норми Адмінкодексу України передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 350 до 400 (5950-6800 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина 9 статті 96), – пояснив Миткалик.

За словами юриста, експлуатуючи неоформлені офіційно житло, яке має наднормативні метри, громадяни уникають оподаткування, порушуючи статтю 266 Податкового кодексу України.

#stoppolitcor

Читайте також
Заробітна плата голови Верховної Ради Дмитра Разумкова
Який за 2020 рік задекларував готівкою 28,5 млн гривень і 75 тис. доларів, за квітень склала 49,8 тис. гривень, його…
Детальніше
Гео Лерос заявив, що щомісячні доплати народним депутатам з фракції "Слуга народу" були санкціоновані Президентом України
Виключений з фракції "Слуга народу" народний депутат Гео Лерос заявив, що щомісячні доплати народним депутатам з фракції "Слуга народу" були санкціоновані Президентом України…
Детальніше
В НБУ розповіли, що почнуть готувати «ПриватБанк» на продаж
Зокрема, зазначили, що підготовка до виходу держави з капіталу банків почнеться після того, як буде досягнуто стабільне відновлення економіки ㅡ…
Детальніше
Порушено справу за фактом викрадення судді Чауса в Молдові та незаконного переправлення його через кордон
Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження за фактом викрадення українського судді Миколи Чауса у Молдові та незаконного переправлення його через…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери