Щоб не платити податки: судді і прокурори роками живуть в не введених в експлуатацію житлі

Миколаївські судді і прокурори порушують законодавство, проживаючи в розкішних будинках, що не введені в експлуатацію. Це допомагає їм оминути сплати податків на розкіш.

Суддівське подружжя Галина Подзігун і Вадим Гаврасієнко близько 10 років проживають в не введеному в експлуатацію житлі. Перша є главою Центрального районного суду Миколаєва, другий – суддею Заводського. Подружжя живуть в приватному будинку в Варварівці.

Офіційно будинок в експлуатацію не введений, хоча, за свідченням сусідів, сім’я влаштувалася тут вже близько десяти років тому.

Двоповерховий будинок на березі Південного Бугу в Матвіївці задекларувала суддя Миколаївського апеляційного суду Віолетта Коломієць. Згідно з її декларацією, власником будинку площею 350 кв. м є її чоловік. Будинок не введений в експлуатацію. У реєстрі нерухомості зазначено, що ступінь готовності будинку становить 33%.

Цілий квартал прокурорських недобудов виявили в Корабельному районі, в так званому Царському селі (мікрорайон, що знаходиться на перегоні між парком «Дружба» і вулицею Гагаріна).

Колишній слідчий з особливо важливих справ Головної військової прокуратури Валерій Гармашов, який в минулому році вийшов на пенсію з посади прокурора відділу прокуратури Запорізької області, має тут недобудований будинок площею 230 кв. м. Офіційно особняк належить його дружині Ользі Гармашовій.

Кілька років використовується за прямим призначенням і житло площею 296 кв. м, задеклароване як недобудова, колишнього прокурора Інгульського відділу Миколаївської місцевої прокуратури № 2 Ірини Савченко. Офіційно будинком володіє її чоловік, який пояснив, що оформити житло їм заважають постійна зайнятість і брак часу.

Як пояснив юрист, член громадської ради при НАПКА і виконавчий директор ГО «Антикорупційна штаб» Сергій Миткалик, в Законі України «Про регулювання містобудівної діяльності» (частина 8 статті 39) існує норма, яка забороняє експлуатацію побудованих, але не прийнятих в експлуатацію об’єктів.

– За порушення цієї норми Адмінкодексу України передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 350 до 400 (5950-6800 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (частина 9 статті 96), – пояснив Миткалик.

За словами юриста, експлуатуючи неоформлені офіційно житло, яке має наднормативні метри, громадяни уникають оподаткування, порушуючи статтю 266 Податкового кодексу України.

#stoppolitcor

Читайте також
В Україні нарахували понад 30 корупційних схем із землею
Національне агентство з попередження корупції (НАПКА) виявило понад 30 корупційних схем у земельній сфері. Про це йдеться в повідомленні відомства.…
Детальніше
Платні камери в СІЗО принесли бюджету 2,5 млн грн
Надходження до бюджету від платних камер в слідчих ізоляторах склали 2,5 млн грн. Про це в інтерв'ю розповів міністр юстиції Денис Малюська.…
Детальніше
Протести в Києві: будівлю Офісу генпрокурора закидали фаєрами
Протестувальники, які прийшли сьогодні під Офіс генерального прокурора, закидали будівлю фаєрами. Мітингувальники вимагають звільнення активіста Сергія Стерненка та фігурантів справи про…
Детальніше
Зеленський знову відсторонив Тупицького з посади
Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на місяць Олександра Тупицького з поста голови КСУ. Президент Володимир Зеленський на місяць відсторонив…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери