Шмигаль розповів, що буде з цінами на газ для українців

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ціна на газ для населення України не зміниться. Зокрема, тариф буде залишатися на рівні підписаного річного контракту – 7,96 грн за кубометр.

“Ціна газу зафіксована річним контрактом” Нафтогазу “на рівні 7,96 грн. Цей контракт діє до 1 травня наступного року”, – зазначив глава уряду. Відповідну заяву Шмигаль озвучив на прес-конференції у вівторок, 14 вересня.

За його словами, далі цей договір переглядається і пропонується новий контракт на наступний рік.

“У більшості газопостачальних компаній ціна також зафіксована на рівні менше або в районі 8 грн для побутових споживачів. І це дуже важливий момент, тому що ціна на газ б’є світові рекорди, за деякими договорами перевищує вже 700 доларів, і це більше 21 тисячі грн за тисячу кубометрів “, – підкреслив Шмигаль.

Прем’єр-міністр зазначив, що річне споживання газу і населенням, і промисловістю в Україні становить близько 22-23 млрд кубометрів. Трохи більше 13 млрд кубометрів – це власна українська видобуток.

Читайте також: Уряд пустить з молотка кілька великих об’єктів
“Фактично весь цей газ йде на споживання населенням. Воно споживає близько 14 млрд кубометрів – трошки, на 5-10%, більше, ніж власний видобуток. Відповідно, ціна 7,96 грн дає можливість забезпечити собівартість видобутку і постачання українського газу”, – додав Шмигаль.

Глава уряду повідомив, що бюджетній сфері і теплокомуненерго “Нафтогаз” запропонував ціну 7,44 грн. Це було зроблено для того, щоб дати можливість утримати на належному рівні – рівні минулого року – тарифи на теплопостачання і водопостачання.

За його словами, оскільки ціна на газ стала ціною, а не тарифом (тарифи поки регулюються і знаходяться в сфері відповідальності органів місцевого самоврядування), то уряд зі свого боку робить ряд кроків:

“Нафтогаз” дає трирічний контракт з ціною 7,44 грн – це вже певний елемент довіри до ТКЕ.

Держава теж виконує обов’язки по підписаним з главами міст меморандуму, за яким гасить всі заборгованості через різницю в тарифах. Це більше 30 млрд гривень на початку цього опалювального сезону.

“Всі ці кроки дають нам впевненість в проходженні опалювального сьогодні – це незмінність тарифів для людей … Наше завдання – захистити людей від зміни тарифів у зв’язку з одним з видів гібридної агресії Росії проти Європи, проти України. Фактично, це те, що ми бачимо – зростання цін на газ … Маніпуляції російської сторони призводять до викривлень на європейському ринку газу “, – підкреслив Шмигаль.

Прем’єр-міністр також додав, що підготовка до опалювального сезону триває за графіком. На 90% енергосистема України готова до проведення опалювального сезону.

“В газові сховища закачано понад 18 млрд кубометрів. Це становить найбільший відсоток за останні 10 років в середньому. Ми також з” Нафтогазом “очікуємо збільшення цих запасів до 19 млрд кубометрів і більше”, – резюмував Шмигаль.

#stoppolitcor

Читайте також
Смертельну стрілянину у Затоці міг спричинити ексдепутат і власник пансіонату
Напередодні, 18 вересня, у курортній Затоці, що на Одещині, сталася смертельна стрілянина. Правоохоронці назвали ймовірним підозрюваним колишнього депутата та власника…
Детальніше
РНБО запустила систему моніторингу олігархів
Рада національної безпеки і оборони (РНБО) вже запустила систему моніторингу олігархів. Її розробка була необхідна в рамках закону про олігархів,…
Детальніше
Спонсор бойовиків і скандальний забудовник Вадим Столар хоче підім'яти під себе Київ
Глава Офісу президента Андрій Єрмак хоче повернути скандальному забудовнику, нардепу від ОТЗЖ, якого підозрюють у фінансуванні тероризму, Вадиму Столар статус…
Детальніше
Збитків на понад мільйон: В Ужгороді експосадовцю оголосили підозру
Працівники поліції повідомляють, що довели причетність колишнього посадовця до правопорушення, пов’язаного з продажем земельних ділянок в Ужгороді. Фігуранту вже повідомили…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери