Справа “Мотор Січі” має політичні мотиви, – адвокати компанії-акціонера

Київський апеляційний суд відмовився знімати арешт з акцій АТ “Мотор Січ”. За словами адвокатів компанії-акціонера, держава тисне на власників акцій, а сам арешт суперечить діючому законодавству, матеріалам справи й здоровому глузду.

Про це заявили адвокати компанії-акціонера АТ “Мотор Січі”, коментуючи результати засідання Київського апеляційного суду у четвер, 27 серпня.

“На жаль, наші доводи були проігноровані судом, і попри дуже слабку позицію прокурорів та слідства суд не задовільнив нашу апеляційну скаргу”, – заявив адвокат Олександр Максименко.

Він також зазначив, що адвокати мають намір й надалі в юридичній площині наполягати на знятті арешту з акцій підприємства. Зокрема, наступне засідання в цій справі заплановано на 8 вересня у Шевченківському районному суді Києва.

“Своїми діями влада, фактично, здійснює рейдерство на державному рівні. Без будь-яких підстав держава захопила підприємство і тероризує законних власників”, – додав інший адвокат компанії-акціонера Тарас Кислий.

Він також підкреслив, що серед акціонерів компанії вже є громадянин Китаю, тому рішення щодо арешту акцій задля ймовірного запобігання використанню Китаєм передових технологій українського авіапрому, в принципі не має сенсу.

Крім того, “Укроборонпром”, який, за словам адвокатів, й спровокував подальший арешт акцій підприємства, сам давно співпрацює з Китаєм й постачає військову техніку, у тому числі в частині авіабудування, Китаю. Тому дії у справі “Мотор Січі” мають політичний та вибірковий характер.

“Немає сенсу в арешті акцій підприємства для того, щоб перешкодити подальшій передачі технологій. Це те саме, що при головній болі – відрубати голову, причому з профілактичною метою. Це абсурд. У держави є ряд інших, більш ефективних, інструментів, якщо для цього є законні підстави”, – заявив адвокат Кислий.

Юристи наголошують, три роки, поки діє арешт, в кримінальному провадженні нічого не відбувається, підозри нікому вручені так і не були, що, знову ж таки, підтверджує політичний підтекст справи.

Крім того, під час судового засідання адвокати просили суд викликати в якості свідків представників ряду державних органів, які публічно заявляли про свій інтерес у справі, зокрема – уповноважених представників АМКУ, Офісу президента, Кабінету міністрів, РНБО, “Укроборонпрому”.

За словами юристів, з моменту втручання СБУ в господарську діяльність АТ “Мотор Січ” у 2017 році і накладення першого арешту весь цей час спостерігається динаміка погіршення показників діяльності.

Зокрема, чистий фінансовий результат з близько 2,8 млрд грн у 2017 році зменшився до приблизно 0,6 млрд грн у 2020 році, також сьогодні показник реалізованої продукції знизився приблизно до 40% від значень 2017 року.

Адвокати компанії-акціонера наполягають, якщо арешт акцій на компанію не знімуть – це призведе до втрати українського промислового гіганта, замість заявленої державою спробі його зберегти.

Підприємство у 2019 році зафіксувало збиток в розмірі 525 млн грн, чого раніше не спостерігалося, а 7760 робочих АТ вже втратили робочі місця.

Суд відмовив адвокатам в клопотанні про виклик до суду представників ряду державних органів. На думку адвокатів, це теж підтверджує відсутність державної зацікавленості в цій справі.

Нагадаємо, раніше суддя Шевченківського райсуду Києва також визнала відсутність державних інтересів в справі “Мотор Січі”.

25 серпня Шевченківський районний суд відмовив у відводі судді у справі арешту акцій АТ “Мотор Січ”. В свою чергу, власник і президент DCH Олександр Ярославський раніше закликав припинити перешкоджати законним акціонерам компанії “Мотор Січ” розпоряджатися своєю власністю.

В іншому випадку, за його словами, інвестори підуть в міжнародний арбітраж, що завадить українській інвестиційній привабливості і стане причиною охолодження відносин з найбільшим торговим партнером.

#stoppolitcor

Читайте також
Конкурсний тупик. Чому в Україні не можуть обрати керівництво САП, ДБР та БЕБ
В Україні три ключові правоохоронні органи залишаються без повноцінних керівників. Конкурси на посади голів САП і ДБР "загальмували" на невизначений…
Детальніше
"Укрзалізниця" закупила неякісних матеріалів на понад 200 млн гривень
Правоохоронці викрили схему постачання несертифікованої продукції для АТ "Укрзалізниця". Компанія витратила понад 200 млн гривень на матеріали для ремонту інтер’єру…
Детальніше
Податківців столиці викрили на корупції: завдано держзбитків на 2,5 млрд гривень
Правоохоронці викрили на корупції посадовців столичного управління Державної податкової служби. Чиновники сприяли комерсантам в ухиленні від сплати податків приблизно на…
Детальніше
Податкова реформа Зеленського і Мінфіну: чому її назвали "антиахметівською"
Законопроект, який передбачає податкову реформу, можуть прийняти до кінця місяця. У документі прописаний ряд положень, які можуть нашкодити бізнесу Ріната…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери