Справа проти екс-міністра Омеляна

В Україні активно просуваються справи проти представників колишньої влади. Так, підозру і вже навіть запобіжний захід отримав колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян. Міністр – давній клієнт НАБУ. У листопаді 2018 року Бюро завершило досудове розслідування проти Омеляна за звинуваченням у незаконному збагаченні і недостовірному декларуванні, але Конституційний суд скасував покарання за незаконне збагачення, і справу закрили.

Тепер у НАБУ справа проти екс-міністра стосується здійснення незаконних дій, через які державний бюджет недоотримав 30,5 мільйона гривень.

Рішення уряду чи міністра?

За даними слідства, у грудні 2017 року Омелян видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Однак один зі зменшених зборів – адміністративний – є прибутковою частиною держбюджету. Він міг бути зменшений тільки рішенням Верховної Ради.

“Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети”, – зазначають у прес-службі НАБУ.

Таким чином, на думку НАБУ, Омелян перевищив свої повноваження, внаслідок чого у 2018 році державна казна недоотримала 30 мільйонів гривень. Як доказ Бюро наводить документи Мінфіну, яке було проти такого зниження ставки й обіцяло недоотримання в бюджет.

У НАБУ також заявили, що факт таких втрат для держбюджету підтвердила перевірка Держаудитслужби. Й одночасно – що Мінінфраструктури визнало факт, що наказ про зниження портових зборів не досяг своєї мети. Як доказ НАБУ оприлюднило лист самого Омеляна про те, що зменшення ставки збору не вплинуло позитивно на збільшення вантажопотоків.

Відповідь екс-міністра

У відповідь на підозру Омелян заявив, що рішення про зменшення портових зборів на 20% у 2018 році приймав Кабінет міністрів колегіально. За його словами, збори знизили для збільшення товаро- і вантажопотоку.

“Завдяки цьому зниженню морська галузь продемонструвала у 2018-19 роках зростання більш ніж на 20%”, – додав екс-міністр.

Підтримала його й Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації: “Якщо ініціатори змін будуть переслідуватися і каратися за їхні ініціативу та рішення, виникає питання – чи будуть інші готові брати на себе відповідальність та ініціювати якісні зміни для реалізації реальної реформи в країні”.

Американська торгова палата (АСС) також заявила, що підтримує зниження ставок портових зборів в Україні, незважаючи на те, що НАБУ порушило за це кримінальну справу проти Омеляна.

В АСС відзначають, що економічна привабливість морських портів значною мірою залежить від розміру ставок портових зборів.

Вирок суду

Вищий антикорупційний суд відпустив Омеляна під особисте зобов’язання. Суд також поклав на нього ряд процесуальних обов’язків.

Екс-міністра зобов’язали з’являтися на першу вимогу до слідчого, прокурора, суду, повідомляти про зміну свого місця проживання, утримуватися від спілкування зі свідками і здати закордонний паспорт.

Термін дії зобов’язань – до 19 серпня 2020 року.

Контекст

Опозиційні політики відразу заговорили про політичну вмотивованість провадження Омеляна. На підтримку екс-міністра інфраструктури виступили депутат Ради 8 скликання Борислав Береза ​​та колишній генпрокурор Юрій Луценко.

#stoppolitcor

Читайте також
Мінекономіки прогнозує зростання тарифів на опалення і гарячу воду: скільки доведеться платити
Також прогнозується зростання цін на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Міністерство економіки очікує, що цього року тарифи для населення…
Детальніше
СБУ проводить слідчі дії по справі Медведчука
Служба безпеки України проводить слідчі дії по справі народного депутата Віктора Медведчука. Політика підозрюють у державній зраді. Про це повідомили у…
Детальніше
Спадщина Кернеса. Хто готується до битви за посаду мера Харкова
Через чотири місяці в Харкові обиратимуть нового мера. Про своє бажання зайняти цю посаду вже заявили два кандидати, які мають…
Детальніше
Державна фіскальна служба наскочила з обшуками у "Київпастранс"
Державна фіскальна служба провела обшуки у "Київпастрансі". Обшуки проводились за фактами ухилення від сплати податків та привласнені бюджетних коштів шляхом зловживання службовим…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери