Справу про 1 млн доларів за посаду в Нацполіції передають до суду

Печерський суд Києва обмежив у строках ознайомлення зі справою підозрюваного в пропозиції 1 мільйона доларів неправомірної вигоди за посаду в Національній поліції.

За матеріалами справи,  колишній співробітник органів внутрішніх справ та Національної поліції України, який був звільнений в 2017 році, захотів обійняти посаду начальника Головного управління Національної поліції в Рівненській області.

Для призначення на таку посаду необхідно пройти конкурсний відбір, поновитись на роботу на рядову посаду в Національній поліції України, мати рекомендації, у тому числі погодженням та рекомендації Департаменту кадрового забезпечення Нацполіції в особі його керівника.

У кандидата на посаду начебто виник намір надати неправомірну вигоду начальнику Департаменту кадрового забезпечення НПУ. Для реалізації наміру він залучив свого знайомого і невстановлену особу, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження.

15 вересня 2020-го колишній правоохоронець і його спільник прибули в службовий кабінет № 434 начальника Департаменту кадрового забезпечення Нацполіції України. Відвідувачі неодноразово, усно висловили пропозицію 1 мільйона доларів за допомогу в успішному проходженні конкурсу на вакантні посади у Національній поліції України, подальшого поновлення кандидата на роботі та і внесення голові Національної поліції рекомендації щодо призначення особи на посаду начальника ГУНП в Рівненській області.

Один із чоловіків нібито написав на аркуші паперу «1 000 000 $» та передав цей аркуш посадовцю як підтвердження намірів. Окрім цього, повідомив, що у випадку згоди невстановленої слідством особи, може бути надано аванс, про що він повідомить повідомленням на мобільний телефон за допомогою месенджеру «What’s Арр». Після цього візитери покинули службовий кабінет посадовця і територію адміністративної будівлі МВС України, що в Києві Київ по вулиці Богомольця, 10.

Підозри чоловікам повідомили через понад місяць – 28 жовтня 2020. До передачі суми не дійшло. У справі арештували тільки 25 тисяч євро.

21 грудня 2020 року прокурор визнав, що доказів достатньо для складання обвинувального акту щодо двох осіб і дав доручення слідчому завершувати розслідування і відкрити сторонам матеріали справи, що складають п’ять томів та речові докази.

5 лютого 2021-го суддя Печерського суду Києва Олена Бусик скасувала повідомлення про підозру громадянину, який вважався спільником кандидата на посаду начальника ГУНП в Рівненській області. Але 31 серпня Київський апеляційний суд скасував це рішення і відновив підозру.

Підозрюваний, який був кандидатом на посаду, разом із своїм захисником ознайомились з усіма матеріалами кримінального провадження.

Інший підозрюваний, якому на певний час було скасоване повідомлення про підозру, взагалі не ознайомлювався з матеріалами та речовими доказами. Його адвокат станом на середину вересня 2021-го ознайомився із 4-ма томами справи.

Слідчий Головного слідчого управління Нацполіції звернувся з клопотанням про встановлення строку для ознайомлення з матеріалами справи. Раніше підозрюваний та його захисник під підпис ознайомлені про надання доступу до матеріалів справи, але протягом більше дев’яти місяців зволікали і не реалізували це право.

Суд встановив, що після 28 вересня буде вважатися, що сторона захисту реалізувала своє право на доступ до матеріалів.

#stoppolitcor

Читайте також
У будинок заступника керівника Офісу Президента кинули коктейль Молотова
Приблизо о 4 ранку невідомий кинув коктейль Молотова у будинок заступника керівника Офісу Президента Ігоря Жовкви. Зловмисника затримали. Стало відомо,…
Детальніше
Нардепа Киву виключили з партії "ОПЗЖ"
Народного депутата Іллю Киву виключили з партії "Опозиційна платформа - За життя". Про своє виключення з партії він повідомив на…
Детальніше
Кандидат у нардепи супроводжував Зеленського на Черкащині – «Опора» вбачає застосування адмінресурсу
Кандидат у народні депутати від «Слуги народу» Віталій Войцехівський супроводжував президента України Володимира Зеленського під час його візиту до Черкаської…
Детальніше
Труханів відмовився вносити призначені судом 30 млн гривень застави
Мер Одеси Геннадій Труханов, який підозрюється в захопленні землі в Одесі, не вніс 30,2 млн гривень застави в термін, призначений…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери