Своє ліжко на Новий рік. Малюська розповів, скільки Мін’юст заробив на платних камерах

Міністр юстиції похвалився результатами ініціативи, яку багато правозахисників вважають незаконною. Міністр юстиції України Денис Малюська повідомив, що з моменту створення платних камер в слідчих ізоляторах загальна сума надходжень перевищила 2 млн грн.

Про це він написав у Facebook. “Під Новий рік сума надходжень від платних камер вже перевищила 2 мільйони гривень”, – написав Малюська.

За рахунок цих коштів в одній з камер Київського слідчого ізолятора зробили ремонт. Малюська опублікував фото платній камери на 22 людини в Київському слідчому ізоляторі, зроблені до і після ремонту.

“Нова камера в новому році! Приміщення без цвілі від Діда Мороза! Окреме спальне місце на Різдво!”, – написав Малюська.

“Собівартість 67 450 гривень. Ну і традиційно нагадую, за це ремонт сплачено 0 (нуль) гривень платників податків”, – додав міністр.

Перші платні камери з’явилися в травні минулого року в СІЗО Києва. Вартість розміщення в такій камері залежить від часу знаходження в ній: за добу 2000 грн, за тиждень – 8 тис. грн, за місяць – 12 тис. грн. Згодом вони з’явилися і в інших містах, зокрема Вінниці та Житомирі, Запоріжжі та Дніпрі, Миколаєві та Одесі.

На думку деяких експертів, впровадження платних камер в СІЗО – незаконно. Зокрема, Михайло Чаплига вважає, що “держава зобов’язана забезпечити належні умови для всіх громадян в місцях несвободи і особливо в СІЗО, де знаходяться ще невинні громадяни”.

Відзначимо, раніше Малюська заявив про те, що в 2021 році “тюремна реформа” в державі продовжиться. Очікується приватизація мінімум чотирьох пенітенціарних установ, поява рейтингу в’язниць, розширення тюремної інфраструктури за рахунок відкриття нових об’єктів, будівництво СІЗО, а також прийняття законів, які повністю змінять систему кримінальних покарань.

Нагадаємо, Денис Малюська заявив, що найближчим часом в Україні може з’явитися новий вид покарання для злочинців – пробаціонний нагляд. Міністерство юстиції вже підготувало відповідний законопроект. Він також повідомив, що вже розроблений великий проект по перенесенню СІЗО з центрів міст на околиці або за межі міста.

#stoppolitcor

Читайте також
Маркарова задекларувала 30 млн гривень від продажу акцій заводу залізобетонних виробів
Ексміністрів фінансів, новопризначений посол в США Оксана Маркарова задекларувала дохід 30 млн гривень від відчуження цінних паперів і корпоративних прав заводу залізобетонних…
Детальніше
Нові махінації Медведчука. З кожним днем нам все більше відкривають завісу таємного життя його подружжя.
От цікаво, чому стільки років замовчуються махінації певних політиканів, які займаються розкраданням ресурсів, котрі належать народові України. А потім, в…
Детальніше
На державному оборонному заводі списали авіазапчастин на 100 млн грн
Справні авіаційні запчастини списували як непридатні, нібито "ремонтували" на підконтрольних фірмах, перебивали у них серійні номери і купували для заводу…
Детальніше
Нардеп від ОПЗЖ заснував фірму за 20 млн гривень
Олександр Пузанов став єдиним бенефіціаром із правом прямого остаточного впливу в компанії ВП РІЕЛТ, стверджують журналісти. Член правового комітету Верховної…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери