Тарифи на комуналку: як зміняться ціни восени 2021 року

Подорожчання енергоносіїв у світі і зростання витрат в Україні робить підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги неминучим. В уряді готуються підняти ціни.

Про нові тарифи в матеріалі .

Тарифи на тепло зростуть на третину

У прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки, схваленому Кабміном 31 травня йдеться про те, що тарифи для населення на гарячу воду та опалення у 2021 році зростуть 33%. Надалі ціни зростатимуть меншими темпами.

У Національному банку України також прогнозують неминуче підвищення. За даними НБУ, тарифи на опалення і гаряче водопостачання підвищаться, оскільки вони не коригувалися у 2020 році. Інші житлово-комунальні послуги подорожчають під впливом збільшення заробітних плат працівникам та інших виробничих витрат.

За даними Держстату, середні ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в липні 2021 року порівняно з липнем минулого року зросли на 35,5%. Ціни на природний газ піднялися на 164,5%, на електроенергію – на 36,6%, на опалення і гарячу воду – на 13,9%.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль останнім часом неодноразово заявляв про те, що уряд не має відношення до комунальних тарифів, які встановлює місцева влада і регулятор – НКРЕКП. Тим не менш, вирішення ключових питань щодо тарифів залежить від Кабміну. Зокрема, це питання вартості газу та електроенергії.

Електроенергія подорожчає на чверть

Уряд підняв середню ціну на електроенергію для населення на 36,6% з 1 січня 2021 року. Після цього ціни були заморожені до 1 вересня. Кабмін готується підняти тариф, при цьому розробляються різні варіанти ціноутворення.

НБУ очікує, що в III кварталі 2021 року зростуть ціни на електроенергію для населення з диференційованими тарифами в залежності від обсягів споживання. Центробанк прогнозує середнє зростання тарифів на 23%.

Тарифи на газ

За підсумками 2021 року середньозважена ціна газу буде близька до поточної завдяки впровадженню річних тарифних планів для населення. Ціни на газ для населення не змінюватиметься до кінця квітня 2021 року. Зокрема, “Нафтогаз” визначив річний тариф на рівні 7,96 грн/куб. м. Інші великі постачальники продають газ приблизно за цією ж ціною.

#stoppolitcor

Читайте також
Суд відправив за грати двох екс-поліцейських з Дніпропетровщини, які вкрали у злодія 42 млн грн
В Україні засудили до 10-11 років ув'язнення двох колишніх правоохоронців з Дніпропетровської області. Вони під час слідчих дій викрали у…
Детальніше
Смертельну стрілянину у Затоці міг спричинити ексдепутат і власник пансіонату
Напередодні, 18 вересня, у курортній Затоці, що на Одещині, сталася смертельна стрілянина. Правоохоронці назвали ймовірним підозрюваним колишнього депутата та власника…
Детальніше
РНБО запустила систему моніторингу олігархів
Рада національної безпеки і оборони (РНБО) вже запустила систему моніторингу олігархів. Її розробка була необхідна в рамках закону про олігархів,…
Детальніше
Спонсор бойовиків і скандальний забудовник Вадим Столар хоче підім'яти під себе Київ
Глава Офісу президента Андрій Єрмак хоче повернути скандальному забудовнику, нардепу від ОТЗЖ, якого підозрюють у фінансуванні тероризму, Вадиму Столар статус…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери