Тарифи на електроенергію можуть злетіти вдвічі: скільки доведеться платити українцям в 2021

В Україні тариф на світло в 2021 році може збільшиться з 90 копійок (при споживанні до 100 кВт*год) до 2,4 грн у той час, як  Кабмін планує скасувати пільговий тариф на електроенергію.

Повідомляється, що зараз уряд розглядає варіант повного скасування спеціальних зобов’язань на ринку електроенергії, що призведе до зростання цін для населення в 2 рази.

Йдеться про два-три етапи підвищення. Завдання ввести ринкове регулювання цін, як це є на ринку газу. Кандидат на посаду міністра енергетики Юрій Вітренко, який відстоював ринкові тарифи на газ, може стати реформатором у цьому контексті. Після його призначення одне з найважливіших завдань стане нормалізація ситуації на ринку електроенергії, скорочення заборгованості підприємства і вихід на ринкові механізми.

Є і більш м’які варіанти: в першу чергу скасувати пільговий тариф на перші 100 кВт*год. Тобто замість 90 копійок доведеться платити 1,68 грн. Також можуть скасувати знижку в 50% при споживанні “струму” вночі (т.зв. “нічний тариф”).

В Україні востаннє тарифи на електроенергію підвищували ще в 2017-му, відтоді її ринкова вартість злетіла удвічі, проте тариф не переглядали. І чим довше з цим зволікають, тим більше проблем виникає.

“Поки немає конкурентних тарифів, компаніям невигідно продавати електроенергію безпосередньо населенню. “Ціна повинна бути набагато вищою. Є два тарифи, і той, який до 90 копійок, навіть транспортування не покриває, не те щоб компенсувати витрати на виробництво”, – впевнена експертка “Опори” Тетяна Бойко.

#stoppolitcor

Читайте також
Поліцейський начальник на Харківщині "кришував" вирубку лісу
Начальник територіального відділу поліції Харківської області був затриманий співробітниками Державного бюро розслідувань (ДБР) під час отримання ним хабаря в розмірі…
Детальніше
Мінсоцполітики просить Мінфін збільшити на 9 млрд гривень бюджетні витрати на програму субсидій
Міністерство соціальної політики просить Міністерство фінансів збільшити на 9 млрд гривень бюджетні витрати на програму субсидій, тоді як раніше повідомлялося,…
Детальніше
Держпідприємству "Північна пуща" знадобився елітний автомобіль за 1,7 млн гривень для патрулювання лісу
Державне спеціалізоване підприємство "Північна пуща" оголосило тендер на купівлю автомобіля Toyota Land Cruiser Prado в комплектації "Prestige +" з очікуваною…
Детальніше
Із зарплати Резнікова відняли 15,5 тис. податків: скільки заробив віцепрем'єр-міністр у грудні
Віцепрем'єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков у грудні отримав 79,2 тис. гривень заробітної плати. Його посадовий оклад склав…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери