Тиха революція в КСУ та його новий голова

Учора судді раптово змінили склад правління Конституційного суду – тепер його очолить Олександр Тупицький. До закінчення строку повноважень діючого голови Наталії Шаптали ще є тиждень, але судді вирішили поквапитися.

Закрити шлях Шевчукові

Причина змін — Станіслав Шевчук. ОАСК розглядає питання про відновлення колишнього керівника КСУ, якого було усунено суддями в травні 2019 року. Шевчук цілком може поновитися через суд, і якщо на той момент строк повноважень Шаптали вже скінчиться, то він автоматично повернеться на колишнє місце. Щоб не допустити повернення старого голови, КСУ поспішили призначити нового. Це не гарантія того, що Шевчук не вернеться, але це суттєво ускладнить йому задачу.

Професійний шлях Тупицького

Олександр Тупицький вельми посприяв відстороненню Шевчука. Вважається, що це було зроблено на користь Порошенку. Так само, як і скасування статті КК про незаконне збагачення — Тупицький зібрав голоси та фактично владнав скасування цієї статті. Що, звісно, украй вигідно політикам епохи Порошенка.

Але відомим Тупицький став набагато раніше — у 2000 році, через “касетний скандал”. Він був суддею у Донецькій області, і навіть почав приймати “незручні” рішення, але нібито за вказівкою Януковича швидко виправився. Після цього його кар’єрі відкрилися нові перспективи — став головою райсуду, потім отримав посаду в Донецьку, а далі головою судів у інших великих містах.

З 2013 року — суддя КСУ, за призначенням Януковича.

Майно родини Тупицького

Окрім зарплатні у судді доходів немає. Але в нього є будинок у 220 кв.м. у Ялті, придбаний у 2012 році. Останні 5 років орендує невеликий будинок (60 кв.м.) у Кончі-Заспі. А також користується квартирою у “Новопечерських Липках” площею 216 кв.м., яка належить його матері з 2013 року.

Дружині Тупицького належить пів квартири та ділянок 10 соток у Донецьку, автомобіль BMW X6 2012 року випуску та частка (67%) у якомусь американському партнерстві з обмеженою відповідальністю — імовірно, воно знаходиться в Лас-Вегасі й надає фінансові послуги.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Власник "Велюру" Тищенко не зміг пояснити, чому його ресторан ігнорує карантин
Ресторан "Велюр", що належить народному депутату від "Слуги народу" Миколі Тищенку, запросив відвідувачів розважитися в нічний час, попри введені Кабінетом Міністрів…
Детальніше
Рада легалізувала гральний бізнес
Верховна рада легалізувала гральний бізнес. Парламент схвалив у другому читанні відповідний законопроект №2285-д. За проект проголосували 248 парламентаріїв. Закон вводить кримінальну відповідальність…
Детальніше
Рада перенаправила майже 1,3 млрд гривень на вибори
Верховна рада України перенаправила майже 1,3 млрд гривень на проведення виборів. Кошти перенаправили з Фонду по боротьбі з коронавірусом. За…
Детальніше
Зеленський підтримав законопроєкт про ДТП, скоєні у стані алкогольного сп'яніння
Президент України Володимир Зеленський під час наради 13 липня підтримав законопроєкт №2695 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери