У Мін’юсті відсторонили експертів, які визначили МГЗ 9,21 млрд грн компенсації за шкоду екології

Дисциплінарна палата Центральної експертно-кваліфікаційної комісії при Міністерстві юстиції України призупинила дію свідоцтв експертів Київського науково-дослідного інституту, які встановили розмір моральної шкоди членам громадської організації “Стоп шлам” у позові проти Миколаївського глиноземного заводу.

Про це йдеться на сторінці активістів у Facebook.

Активісти відзначають, що рішення було прийнято за заявою Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) і є “явною попередньою змовою” представників заводу і членів Дисциплінарної палати.

Активісти називають це рішення “розправою” і вимагають його скасування.

Нагадаємо, в листопаді 2020 року громадська організація “Стоп шлам” подала позов до суду проти Миколаївського глиноземного, вимагаючи відшкодувати понад 9,21 млрд гривень моральної шкоди за шкоду екології.

Експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України виявила ряд небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, які чинять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров’я людини.

У червоному шламі були виявлені миш’як, кадмій, ртуть, свинець, а також елементи алюмінію, бор, кальцій, хром, ферум, манган, магній, сірка, стибіум, станум, ванадій, стронцій і силіцій, які можуть становити найбільшу небезпеку для людей.

У травні 2021 року суд першої інстанції визнав позов правомірним і присудив жителям Миколаєва 9,21 млрд гривень компенсації.

Тепер належить розгляд апеляції, яку збирається подавати МГЗ.

#stoppolitcor

 

Читайте також
“Слуга” Негулевський нецензурно вилаявся на трибуні Ради: “Бл@ть еб^на, шановні колеги”
Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Негулевський нецензурно вилаявся під час виступу на трибуні Верховної Ради. Ймовірно нардеп не знав,…
Детальніше
Справа “вагнерівців”: Єрмак дав свідчення ДБР
Керівника Офісу Президента Андрій Єрмак відвідав ДБР. У Державному бюро розслідувань Єрмак дав свідчення у справі "вагнерівців".  30 листопада Андрій…
Детальніше
За участь у державному перевороті платять 1 тисячу гривень, — Корнієнко
Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розказав, що має інформацію про те, що на 1 грудня плануються "підзвози" людей у…
Детальніше
Аварія та пожежа на Бурштинській ТЕС: четверо осіб постраждали
Увечері 28 листопада на Бурштинській ТЕС на Івано-Франківщині сталася аварія на одному з енергоблоків. Унаслідок розриву труби на котлі відбувся…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери