У СБУ пояснили, чому Шарія не позбавляють громадянства

Експерт з питань держбезпеки, генерал-майор СБУ Василь Вовк пояснив, чому не можна позбавити громадянства проросійського блогера Анатолія Шарія, якому було вручено підозру в державній зраді, і які проблеми можуть виникнути при доказі його вини.
“У нас з цими паспортами, подвійними-потрійними, вже давно йде якась незрозуміла боротьба, або не боротьба, а просто очі закривають. У нас купа чиновників, відомих людей, в тому числі журналістів, на жаль, мають інше громадянство, і необов’язково однієї країни. Згідно із законом, за Конституцією, громадянин не може бути насильно позбавлений громадянства України, але якщо він отримав інше громадянство, згідно із законом України він автоматично позбавляється українського громадянства, цю процедуру потрібно запускати за кожним таким випадком”, – сказав генерал.

Також Вовк розповів, що оголосити Шарія в міжнародний розшук теж не вийде.

“Що стосується міжнародного розшуку: в Криму, наприклад, близько 500 справ щодо зради батьківщині, нікого навіть не подають в Інтерпол, тому що Інтерпол відмовляє, бо вважає це військово-політичною сферою”, – сказав Вовк.

Експерт зазначив, що державну зраду можна довести лише в разі, якщо буде доведено зв’язки Шарія з Росією та отримання відповідних завдань.

“Щодо державної зради яка може бути ситуація? Є пропаганда, перекручування, але питання: якщо не будуть встановлені зв’язки Шарія з іноземною державою, представниками іноземної держави, організаціями, і не будуть вони доведені, забудьте про зраду батьківщині. Складу злочину немає. Що він каже – це одне, як він пре на Україну, захищає російські інтереси, це друге, потрібно, щоб він отримував завдання іноземної держави, і ці завдання потрібно встановити, довести та показати в суді”, – сказав генерал-майор.

Вовк вважає, що і розпалювання національної ворожнечі буде довести складно.

“Відносно розпалювання національної ворожнечі у мене виникають аналогії зі справою Олександра Єфремова, може, вже забули… І там перші звинувачення йому були якраз про розпалювання національної ворожнечі, вони розсипалися в суді найперші. Знаєте чому? Тому, що грунтувалися на єдиних доказах – лінгвістичних експертизах. Експерти прийшли до суду, коли на них насіли судді і адвокати, і відразу поміняли свою думку і відмовилися від попереднього висновку. Я б хотів, щоб справи були показові, щоб були збережені звинувачення, які сьогодні так красиво оголошуються. Але дуже багато питань”, – сказав Вовк.

#stoppolitcor

Читайте також
Заробітна плата голови Верховної Ради Дмитра Разумкова
Який за 2020 рік задекларував готівкою 28,5 млн гривень і 75 тис. доларів, за квітень склала 49,8 тис. гривень, його…
Детальніше
Гео Лерос заявив, що щомісячні доплати народним депутатам з фракції "Слуга народу" були санкціоновані Президентом України
Виключений з фракції "Слуга народу" народний депутат Гео Лерос заявив, що щомісячні доплати народним депутатам з фракції "Слуга народу" були санкціоновані Президентом України…
Детальніше
В НБУ розповіли, що почнуть готувати «ПриватБанк» на продаж
Зокрема, зазначили, що підготовка до виходу держави з капіталу банків почнеться після того, як буде досягнуто стабільне відновлення економіки ㅡ…
Детальніше
Порушено справу за фактом викрадення судді Чауса в Молдові та незаконного переправлення його через кордон
Служба безпеки України розслідує кримінальне провадження за фактом викрадення українського судді Миколи Чауса у Молдові та незаконного переправлення його через…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери