У Зеленського готують кадрові зміни в Кабміні восени

Монобольшість у Верховній Раді невдоволена “економічними” міністрами і планує відставки.

Восени Верховна Рада “точно може” звільнити кількох міністрів з економічного блоку чинного уряду Дениса Шмигаль.

Про це заявив глава правлячої фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія.

“Я не виключаю, я думаю, що до осені точно можуть бути якісь ротації по окремим міністерствам. Можу навіть спрогнозувати – два, три міністерства”, – сказав він.

На уточнююче питання, чи йде мова про економічний блок уряду, депутат відповів ствердно.

Міняти весь Кабмін Шмигаль монобольшість поки не планує, але допускає такий варіант.

“Точно не виключено (відставка уряду), але поки у нас ніяких таких планів немає”, – підсумував Арахамія.

Як відомо, за президентства Володимира Зеленського свій перший уряд молодих реформаторів на чолі з Олексієм Гончаруком глава держави (руками депутатів) відправив у відставку вже через 6 місяців після призначення, воно стало менш тривалим Кабміном в історії країни.

Однак після призначення прем’єром Дениса Шмигаль кадровий безлад не припинився – деякі міністри просто відмовилися йти в новий Кабмін. Зі “старих” міністрів не пішли в новий Кабмін Володимир Бородянський (міністр культури), Анна Новосад (міністр освіти) і Тимофій Милованов.

Милованов очолював Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Це відомство планували розділити на Мінекономіки і Мінагрополітики, останнім і пропонували очолити Милованову. Мінекономіки мав очолити Роман Жуковський, але в підсумку обидва відмовилися. Після кадрових метань це відомство залишили таким як є.

В цілому вийшло так, що уряд Гончарука звільнили за економічні проблеми, а після призначення Шмигаля міністрів з економічного блоку просто не стало. З міністрами фінансів також все було не гладко: спочатку призначили Ігоря Уманського, але він не пропрацював і місяця. Замість нього призначили Сергія Марченка (а той звільнив глав митниці і податкової).

Міністра енергетики в країні фактично так і немає, тому що депутати навіть з правлячої більшості не готові підтримати кандидатуру Ольги Буславец, яку пов’язують з олігархом Рінатом Ахметовим (вона ці зв’язки заперечує). Тому вона працює як тимчасова виконуюча обов’язки.

Весь цей час діюча влада заявляла про бажання “підсилити” економічний блок. Так, в кінці квітня Зеленський запропонував призначити віце-прем’єром з питань реформ екс-президента Грузії Міхаіла Саакашвілі, однак голосів на його підтримку в Раді не знайшлося.

Тому Саакашвілі зробили секретарем виконкому Національної ради реформ. Допомогу саме для Кабміну знайшли в особі Олега Уруського – його зробили віце-прем’єром – міністром з питань стратегічних галузей промисловості.

Судячи зі слів Арахамія, необхідного результату нова комбінація міністрів не дає або дає недостатньо, тому її мінятимуть.

У той же час деяким “острівцем стабільності” в уряді Зеленського, так і екс-президента Петра Порошенка, залишається глава МВС Арсен Аваков.

#stoppolitcor

Читайте також
Рада передбачила купівлю-продаж держземель виключно через електронні аукціони
Раніше Верховна Рада дозволила місцевому самоврядуванню вибирати цільове призначення земельних ділянок, а сьогодні передбачила здійснення процедури купівлі-продажу земельних ділянок державної або…
Детальніше
Слідчі ДБР завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні у справі щодо відстороненого голови КСУ Олександра Тупицького
Слідчі ДБР завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні у справі щодо відстороненого голови КСУ Олександра Тупицького. Справа стосується незаконної приватизації…
Детальніше
На одному з кораблів прикордонники виявили близько 13 тонн споживчих товарів
На одному з кораблів прикордонники виявили близько 13 тонн споживчих товарів, які намагалися ввезти в країну під виглядом цементу. Тонни…
Детальніше
Ярослава Гадзала повторно відсторонили від займаної посади
Суд повторно відсторонив керівника Національної академії аграрних наук Ярослава Гадзала від займаної посади. Рішення діятиме до 8 липня. Про це повідомили у прес-службі…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери