У Зеленського готують кадрові зміни в Кабміні восени

Монобольшість у Верховній Раді невдоволена “економічними” міністрами і планує відставки.

Восени Верховна Рада “точно може” звільнити кількох міністрів з економічного блоку чинного уряду Дениса Шмигаль.

Про це заявив глава правлячої фракції “Слуга Народу” Давид Арахамія.

“Я не виключаю, я думаю, що до осені точно можуть бути якісь ротації по окремим міністерствам. Можу навіть спрогнозувати – два, три міністерства”, – сказав він.

На уточнююче питання, чи йде мова про економічний блок уряду, депутат відповів ствердно.

Міняти весь Кабмін Шмигаль монобольшість поки не планує, але допускає такий варіант.

“Точно не виключено (відставка уряду), але поки у нас ніяких таких планів немає”, – підсумував Арахамія.

Як відомо, за президентства Володимира Зеленського свій перший уряд молодих реформаторів на чолі з Олексієм Гончаруком глава держави (руками депутатів) відправив у відставку вже через 6 місяців після призначення, воно стало менш тривалим Кабміном в історії країни.

Однак після призначення прем’єром Дениса Шмигаль кадровий безлад не припинився – деякі міністри просто відмовилися йти в новий Кабмін. Зі “старих” міністрів не пішли в новий Кабмін Володимир Бородянський (міністр культури), Анна Новосад (міністр освіти) і Тимофій Милованов.

Милованов очолював Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Це відомство планували розділити на Мінекономіки і Мінагрополітики, останнім і пропонували очолити Милованову. Мінекономіки мав очолити Роман Жуковський, але в підсумку обидва відмовилися. Після кадрових метань це відомство залишили таким як є.

В цілому вийшло так, що уряд Гончарука звільнили за економічні проблеми, а після призначення Шмигаля міністрів з економічного блоку просто не стало. З міністрами фінансів також все було не гладко: спочатку призначили Ігоря Уманського, але він не пропрацював і місяця. Замість нього призначили Сергія Марченка (а той звільнив глав митниці і податкової).

Міністра енергетики в країні фактично так і немає, тому що депутати навіть з правлячої більшості не готові підтримати кандидатуру Ольги Буславец, яку пов’язують з олігархом Рінатом Ахметовим (вона ці зв’язки заперечує). Тому вона працює як тимчасова виконуюча обов’язки.

Весь цей час діюча влада заявляла про бажання “підсилити” економічний блок. Так, в кінці квітня Зеленський запропонував призначити віце-прем’єром з питань реформ екс-президента Грузії Міхаіла Саакашвілі, однак голосів на його підтримку в Раді не знайшлося.

Тому Саакашвілі зробили секретарем виконкому Національної ради реформ. Допомогу саме для Кабміну знайшли в особі Олега Уруського – його зробили віце-прем’єром – міністром з питань стратегічних галузей промисловості.

Судячи зі слів Арахамія, необхідного результату нова комбінація міністрів не дає або дає недостатньо, тому її мінятимуть.

У той же час деяким “острівцем стабільності” в уряді Зеленського, так і екс-президента Петра Порошенка, залишається глава МВС Арсен Аваков.

#stoppolitcor

Читайте також
Ірина Венедіктова переїхала з родиною в резиденцію президента в Пуща-Водицю
Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова ще у червні 2020 року переїхала з сім’єю жити в резиденцію президента України в Пущі-Водиці.…
Детальніше
Призначений суддею ОАСК Кирил Гарник, який забороняв акції протесту та виступав на «Фабриці зірок»
Президент України Володимир Зеленський призначив Кирила Гарника суддею Окружного адмінсуду Києва. Раніше Гарник з'являвся у "Фабриці зірок" та ухвалював сумнівні…
Детальніше
Харківська область отримала 114 мільйонів гривень субвенції на вибори: як розподілять гроші
Найбільше грошей з цієї суми — 32,65 мільйона гривень отримає Харків. У Харківській області затвердили розподіл 114 мільйонів 343 тисяч…
Детальніше
Правоохоронні органи з початку року відкрили 47 проваджень щодо корупції на митниці
З початку року вилучили контрабанди та виявили порушенння митних правил на 204 мільйона гривень. За цей час відкрили 47 проваджень,…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери