“Укренерго” не змогло стягнути з компанії Ахметова борг на 651 мільйон

Північний апеляційний госпсуд 9 лютого відмовився задовольнити апеляційну скаргу “Укренерго” і залишив без змін рішення Господарського суду Києва, яким компанії знову ж було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ “Д.Трейдінг” про стягнення 651 млн грн за договором надання послуг з передачі електричної енергії .

Суди першої та апеляційної інстанцій констатували, що обов’язок по сплаті тарифу за передачу, зокрема, обсягів експортованої електроенергії був введений з прийняттям постанови НКРЕКУ від 07.02.2020 №360, тоді як “Укренерго” подало позов про вартість послуг за липень 2019-січень 2020 , тобто за період, що передує прийняттю постанови, а оскільки відповідно до статті 58 Конституції, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, то “правові підстави для стягнення з відповідача відповідної частини заборгованості відсутні”.

Крім того, суди вказали, що “нарахування плати за послуги з передачі товарів, що експортуються обсягів електроенергії порушує міжнародні зобов’язання України”, а тому, на їхню думку, є неправомірними дії “Укренерго” про нарахування плати за передачу електроенергії при її експорті.

Відзначимо, що 22 вересня 2020 року Госпсуд міста Києва відмовився задовольнити позов “Укренерго” до ТОВ “Д.Трейдінг” (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) у справі про стягнення 651 млн грн заборгованості за договором про надання послуг з передачі електроенергії.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ “Д.Трейдінг” відзначало, що при експорті не повинно оплачувати послугу з передачі електроенергії, так як це, на його думку, “суперечить умовам договору та вимогам чинного законодавства”.

Крім того, 17 листопада 2020 року Госпсуд міста Києва задовольнив позов ТОВ “Д.Тейдінг” і зобов’язав “Укренерго” припинити виставляти рахунки за послуги при експорті електроенергії і включати відповідні послуги в первинні документи, яким оформлюються послуги з передачі електроенергії.

#stoppolitcor

Читайте також
Зеленський позбавив громадянства трьох українців, двоє – у санкційному списку "топ-контрабандистів"
Президент Володимир Зеленський підписав указ про позбавлення громадянства України трьох людей, двоє з яких – під санкціями РНБО за причетність…
Детальніше
Журналісти розкрили багатомільйонну схему податкових «скруток» в Галнафтогазі і групі компаній ОККО
Група компаній ОККО при ймовірному сприянні податкової інспекції ухиляється від сплати податків в особливо великих розмірах і завдає бюджету багатомільйонні…
Детальніше
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР
Правоохоронець хотів уникнути відповідальності за хабарництво, запропонувавши за це гроші слідчому ДБР. Поліцейський запропонував хабар слідчому ДБР у спробі уникнути…
Детальніше
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка
Вищий антикорупційний суд наклав арешт на майно брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, адвоката Юрія Зонтова, якого…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери