“Укренерго” не змогло стягнути з компанії Ахметова борг на 651 мільйон

Північний апеляційний госпсуд 9 лютого відмовився задовольнити апеляційну скаргу “Укренерго” і залишив без змін рішення Господарського суду Києва, яким компанії знову ж було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ “Д.Трейдінг” про стягнення 651 млн грн за договором надання послуг з передачі електричної енергії .

Суди першої та апеляційної інстанцій констатували, що обов’язок по сплаті тарифу за передачу, зокрема, обсягів експортованої електроенергії був введений з прийняттям постанови НКРЕКУ від 07.02.2020 №360, тоді як “Укренерго” подало позов про вартість послуг за липень 2019-січень 2020 , тобто за період, що передує прийняттю постанови, а оскільки відповідно до статті 58 Конституції, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, то “правові підстави для стягнення з відповідача відповідної частини заборгованості відсутні”.

Крім того, суди вказали, що “нарахування плати за послуги з передачі товарів, що експортуються обсягів електроенергії порушує міжнародні зобов’язання України”, а тому, на їхню думку, є неправомірними дії “Укренерго” про нарахування плати за передачу електроенергії при її експорті.

Відзначимо, що 22 вересня 2020 року Госпсуд міста Києва відмовився задовольнити позов “Укренерго” до ТОВ “Д.Трейдінг” (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) у справі про стягнення 651 млн грн заборгованості за договором про надання послуг з передачі електроенергії.

Згідно з судовими матеріалами, ТОВ “Д.Трейдінг” відзначало, що при експорті не повинно оплачувати послугу з передачі електроенергії, так як це, на його думку, “суперечить умовам договору та вимогам чинного законодавства”.

Крім того, 17 листопада 2020 року Госпсуд міста Києва задовольнив позов ТОВ “Д.Тейдінг” і зобов’язав “Укренерго” припинити виставляти рахунки за послуги при експорті електроенергії і включати відповідні послуги в первинні документи, яким оформлюються послуги з передачі електроенергії.

#stoppolitcor

Читайте також
На одному з кораблів прикордонники виявили близько 13 тонн споживчих товарів
На одному з кораблів прикордонники виявили близько 13 тонн споживчих товарів, які намагалися ввезти в країну під виглядом цементу. Тонни…
Детальніше
Ярослава Гадзала повторно відсторонили від займаної посади
Суд повторно відсторонив керівника Національної академії аграрних наук Ярослава Гадзала від займаної посади. Рішення діятиме до 8 липня. Про це повідомили у прес-службі…
Детальніше
Заробітна плата генерального прокурора Ірини Венедіктової за квітень становила
Оклад генпрокурора склав 70 720 гривень. Зарплата вказана з урахуванням надбавок і премії, не вказано, яку суму Венедиктова отримала після…
Детальніше
Чиновник управління доброустрою в Київській області потрапив під підозру правоохоронців
Чиновник управління доброустрою в Київській області потрапив під підозру правоохоронців, які розслідують факти розтрати на суму понад 1,2 мільйона гривень.…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери