У Києві відбулася зустріч Зеленського з Нетаньяху

Одним Нетаньяхом сімох побивахом не вийде, але за низкою питань уже прийняті рішення.

Завдання

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху прибув до України вперше за 20 років. Дехто стверджує, що це лише політична піар-акція, адже в Ізраїлі незабаром вибори, а певну частину електорату складають вихідці з України. Але в будь-якому разі, Зеленському та Нетаньяху є, що обговорити:

  • визнання Голодомору геноцидом;
  • проблеми з корупцією та інфраструктурою в Умані;
  • економічне та соціально-культурне співробітництво країн;
  • наукове та технологічне співробітництво.

Президент України та прем’єр Ізраїлю разом відвідали меморіальний комплекс Бабин Яр. Зеленський запевнив, що зробить усе, аби перешкоджати проявам антисемітизму та національної нетерпимості.

Завтра має відбутися зустріч Нетаньяху із Гройсманом.

Успіхи

Підписані чотири важливих документи, спрямованих на розвиток співпраці:

  1. Меморандум про взаєморозуміння і співпраці між Мінагрополітики України та Мінсільгоспом Ізраїлю.
  2. Угода про вивчення івриту в українських учбових закладах та української мови — в ізраїльських.
  3. Програма співпраці у сферах освіти, культури, молоді та спорту на 2019-2022 роки.
  4. Меморандум про взаєморозуміння між Мінекономрозвитку України та Ізраїльським патентним відомством Мін’юсту.

Також у планах відкриття центрів високотехнологічного розвитку, які допоможуть ділитися інноваціями та досвідом. Уже зараз Ізраїль співпрацює приблизно з 50 000 українських учених, інженерів, математиків.

Висока оцінка Зеленському

Нетаньяху високо оцінив роботу новообраного українського президента і вважає, що навіть за такий короткий період Зеленському багато чого вдалося:

“Я побачив, що з часу, коли вас обрали, практично удвічі швидше стала розвиватися країна. Я не думає, що це просто збіг, я думаю, що це відображає те, яким чином буди натхненні люди до цього візиту та вашим баченням мирної та процвітаючої України”.

За словами Нетаньяху, він бачить як зміни, що відбулися в Україні за останні 20 років, так і бажання Зеленського їх прискорити.

“Отже, користуючись нагодою, хочу запросити вас до Єрусалиму. Ми вже домовились, що це буде наступного тижня, а якщо не наступного, то принаймні дуже скоро”.

“Безвідмовні” кордони

Арсен Аваков також мав можливість поспілкуватися з Нетаньяху та обговорити успіхи в усуненні проблем перетину кордонів для громадян обох країн. Досягти цього вдалося завдяки підписанню 11 липня Декларації про інтенсифікацію співпраці. У результаті, починаючи вже з 24 липня не було жодної відмови з українського боку у в’їзді для ізраїльських громадян. Для порівняння, за перше півріччя цього року відмову на в’їзд отримали 716 громадян Ізраїлю.

“На сьогодні нам вдалося забезпечити належне ставлення до українських та ізраїльських громадян під час проходження прикордонного та митного контролів, скоротити час очікування зворотних рейсів, у випадку відмови перетину кордону надавати громадянам офіційний документ із причиною відмови” — наголосив Арсен Аваков.

Нетаньяху підтвердив, що така тісна двостороння співпраця між МВС України та Ізраїлю дозволила урегулювати проблему.

Окрім того, силові відомства обох країн активно співпрацюють у сфері безпеки туристів, протидії незаконного найму та працевлаштування громадян.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
Більше пів тони бурштину вилучила поліція на Рівенщині
Сировина та вже оброблений бурштин — 30 мішків загальною вагою майже на 600 кг — вилучені у зловмисників у селищі…
Детальніше
Держслужба за контрактом
Що собою являє перезавантаження влади, за яке сьогодні проголосували у другому читанні 228 нардепів. Проєкт підтримали тільки члени фракції "Слуга…
Детальніше
Боти на славу Вакарчука та Гриценка
Журналісти опублікували матеріал — результат розслідування та "роботи під прикриттям". Перед парламентськими виборами були задіяні "боти" — у мережі з…
Детальніше
Парламентські плани на 19 вересня
Київські вибори, обшуки нардепів, реформа ГПУ. На сьогоднішньому пленарному засіданні Верховна Рада має розглянути 18 законопроєктів. Частина з них —…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери