У Мін’юсті розповіли про другий етап тюремної реформи

У Міністерстві юстиції України в рамках другого етапу тюремної реформи хочуть впроваджувати пробаційний нагляд і зробити заставу доступним не тільки для багатіїв. Про це повідомляє джерело з посиланням на повідомлення в Facebook глави Міністерства юстиції Дениса Малюськи.

За його словами, більшість засуджених не хочуть працювати і саме це хочуть змінити у відомстві.

“Для засуджених в’язниця – це по суті школа злочинів, і під час їх перебування в такій школі ми їх забезпечуємо за бюджетні кошти житлом, харчуванням, охороною. Більшість засуджених не хочуть працювати і ми це змінимо”, – заявив міністр.

І перший крок до цього – впровадження пробаційного нагляду. Під час пробаційного періоду засуджений повинен буде влаштуватися на роботу, пройти лікування, або ж відучитися. Іноді за його переміщеннями буде стежити електронний моніторинг.

“Люди, які проходять пробацію вже зараз, практично не здійснюють нових злочинів. 98% людей абсолютно нормально ресоціалізуються”, – додав Малюська.

Також у планах Мін’юсту зробити загальнодоступним заставу, як альтернативу СІЗО.

“Зараз заставу можуть дозволити собі тільки заможні люди, у яких є багато готівки. Ми пропонуємо приймати не тільки гроші, а й, наприклад, нерухомість. Або ж платити заставу в розстрочку”, – повідомив він.

З інших нововведень – встановлення граничних термінів перебування в СІЗО, більш активне застосування громадських робіт, скасування такого виду покарання як “обмеження волі” та введення рейтингової системи пенітенціарних установ.

Нагадаємо, Міністерство юстиції в рамках тюремної реформи планує ввести платні камери підвищеного комфорту у слідчих ізоляторах. За словами Малюски, отримані кошти за такі камери будуть направлятися на ремонт безкоштовних камер.

Крім того, Міністерство юстиції України планує скоротити до третини українських в’язниць. Зараз в Україні понад сто в’язниць.

#stoppolitcor

 

Читайте також
Колишнього депутата Богуславського міськради Артошеса Татояна запідозрили в організації масштабної схеми розкрадання бюджетних коштів
За даними слідства, Татоян офіційно володіє ПП «Татоян» і контролює через третіх осіб ТОВ «Арт Білд Груп» і ТОВ «БПФ«…
Детальніше
Відповідь Правого Сектору закарпатським депутатам на Мадярській гімн
Наступного року Україна святкуватиме 30-ту річницю незалежності, але такий собі привід для радощів у святкуванні ювілею. Адже, чи можемо ми…
Детальніше
СБУ затримала інспектора Галицької митниці за систематичні хабарі
Співробітники Служби безпеки України затримали інспектора митного посту «Яворів» Галицької митниці за систематичне отримання неправомірної вигоди від водіїв. Як встановило…
Детальніше
НАБУ і САП повідомили Микитасю про ще одну нову підозру
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про нову підозру колишньому народному депутату Максиму Микитасю у наданні хабара експерту…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери