В НАБУ забрали справу рекордного хабара $5 млн Злочевського

У відомстві заявляють про чергове “викрадення” у НАБУ справи про топ-корупцію

Печерський районний суд Києва зобов’язав генпрокурора Ірину Венедіктову змінити підслідність справи про рекордний хабар 5 млн доларів від колишнього міністра екології Миколи Злочевського керівництву антикорупційних органів.

Таким чином, як зазначають в антикорупційному бюро, у НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заберуть цю справу.

Печерський райсуд столиці задовільнив скаргу сторони захисту та зобов’язав Генпрокурора визначити нову підслідність у провадженні щодо спроби підкупу за 5 млн дол. США керівництва НАБУ та САП, аби ті закрили справу за підозрою ексміністра екології”, – йдеться в повідомленні.

В НАБУ нагадали, що розслідування цієї справи було завершено ще на початку грудня, після ознайомлення з матеріалами, її мали скерувати до антикорупційного суду.

Судове рішення Печерський райсуд ухвалив із порушенням підсудності, без участі прокурора САП, текст вказаної ухвали до САП не надходив, його не має також і в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Разом із тим, відомо, що матеріали справи вже скеровані до Київського апеляційного суду, а запитувану ухвалу всупереч закону видано представнику Офісу Генерального прокурора, який не може брати участь у процесуальних діях”, – додали в НАБУ.

У відомстві наголошують, що прокурори САП оскаржили рішення в апеляційній палаті ВАКС, який має право розглядати справи щодо топкорупції, і справу вже було призначено до апеляційного розгляду.

В Антикорупційному бюро наголошують, що такі рішення суду, як і виконання їх керівництвом Генпрокуратури, є незаконними, оскільки закон прямо забороняє передавати справи НАБУ до інших органів досудового розслідування.

#stoppolitcor

Читайте також
Януковича і сина хочуть заочно заарештувати у справі про Межигір'я
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована прокуратура просять Вищий антикорупційний суд заочно заарештувати колишнього президента Віктора Януковича та його…
Детальніше
Тарифи на електроенергію винесуть на засідання РНБО
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Рада національної безпеки і оборони (РНБО) розгляне питання тарифів на електроенергію для населення. На…
Детальніше
Зеленський провів кадрові зміни в РНБО: хто отримав крісло
Президент України Володимир Зеленський вивів звільненого з посади голови Служби зовнішньої розвідки України (СЗРУ) Валерія Кондратюка. Одночасно глава держави ввів…
Детальніше
Товари на десятки мільйонів гривень: ДБР ліквідувало канал контрабанди на Київській митниці
Потужний канал контрабанди товарів широкого вжитку і підакцизних товарів ліквадували на Київській митниці. Контрабанду провозили через столичні аеропорти. Про це…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери