В НАБУ забрали справу рекордного хабара $5 млн Злочевського

У відомстві заявляють про чергове “викрадення” у НАБУ справи про топ-корупцію

Печерський районний суд Києва зобов’язав генпрокурора Ірину Венедіктову змінити підслідність справи про рекордний хабар 5 млн доларів від колишнього міністра екології Миколи Злочевського керівництву антикорупційних органів.

Таким чином, як зазначають в антикорупційному бюро, у НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури заберуть цю справу.

Печерський райсуд столиці задовільнив скаргу сторони захисту та зобов’язав Генпрокурора визначити нову підслідність у провадженні щодо спроби підкупу за 5 млн дол. США керівництва НАБУ та САП, аби ті закрили справу за підозрою ексміністра екології”, – йдеться в повідомленні.

В НАБУ нагадали, що розслідування цієї справи було завершено ще на початку грудня, після ознайомлення з матеріалами, її мали скерувати до антикорупційного суду.

Судове рішення Печерський райсуд ухвалив із порушенням підсудності, без участі прокурора САП, текст вказаної ухвали до САП не надходив, його не має також і в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Разом із тим, відомо, що матеріали справи вже скеровані до Київського апеляційного суду, а запитувану ухвалу всупереч закону видано представнику Офісу Генерального прокурора, який не може брати участь у процесуальних діях”, – додали в НАБУ.

У відомстві наголошують, що прокурори САП оскаржили рішення в апеляційній палаті ВАКС, який має право розглядати справи щодо топкорупції, і справу вже було призначено до апеляційного розгляду.

В Антикорупційному бюро наголошують, що такі рішення суду, як і виконання їх керівництвом Генпрокуратури, є незаконними, оскільки закон прямо забороняє передавати справи НАБУ до інших органів досудового розслідування.

#stoppolitcor

Читайте також
Кузьмін: Суд зобов'язав ДБР порушити кримінальну справу проти міністра Криклія і посла Врублевського
Печерський суд зобов'язав Державне бюро розслідувань порушити кримінальну справу і провести слідчі дії проти міністра інфраструктури Владислава Криклія і посла…
Детальніше
Голова «Укрзалізниці » зізнався скільки отримує в місяць заробітної платні
На сьогоднішній день однією з найпроблемніших галузей транспортної інфраструктури України є залізнична дорога.  Але! Це зовсім не заважає  керівникові українських…
Детальніше
Мовна пастка для українців
Від сьогодні у нашій демократичній державі всі сфери обслуговування повинні перейти на спілкування суто українською мовою. А як же конституційні…
Детальніше
Голова Антикорупційного суду визнала, що була на одній вечірці з підозрюваним суддею Вовком
Голова Вищого антикорупційного суду України (ВАКС) Олена Танасевич визнала, що була на одному «неформальному заході» із підозрюваним головою Окружного адмінсуду…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери