В Одесі мітинг через Ройтбурда. Знову

Загадка: Ройтбурд для культури та Одеси — “бро” чи “не бро”?

Ро наш бро

Близько 1000 чоловік зібралися біля адміністрації в Одесі — підтримати Ройтбурда та виразити свій протест щодо його звільнення.

4 вересня Одеська облрада звільнила художника Олександра Ройтбурда з посади директора художнього музею. Це, до речі, була десята, ювілейна спроба позбутися Ройтбурда, і тільки вона вдалася. Проте викликала великий резонанс.

Юристи міністерства культури, молоді та спорту обіцяли проаналізувати рішення області, а сам міністр узяв ситуацію під особистий контроль.

Ройтбурд уже заявив, що оскаржить своє звільнення через суд.

Організатори мітингу збирають підпису під трьома зверненнями:

 1. До облради про скасування рішення.
 2. До голови облради, щоб не виконував це рішення та не проводив новий конкурс.
 3. До облради для отримання роз’яснень — чому звільнено художника.

У великому натовпі мітингувальників були помічені:

 • сам Олександр Ройтбурд;
 • колишній грузинський президент Міхеїл Саакашвілі;
 • львівський мер Андрій Садовий;
 • колишній нардеп і журналіст Сергій Лещенко;
 • колишній одеський депутат Георгій Селянин;
 • піаніст Олексій Ботвінов”
 • ресторатор Савелій Либкін;
 • журналісти та діячі культури.

Деякі кореспонденти, що вже побували на мітингу та мали можливість поспілкуватися з активістами, роблять висновок, що далеко не всі присутні знають, хто такий Ройтбурд і в чому загалі справа. Також помітно, що групи людей тримають однотипні плакати, що свідчить про підготовленість мітингу, а ніяк не стихійність.

Особа художника настільки неоднозначна, що цілком можливо, що сотні громадян вийшли на його підтримку. Так само, як інша частина громадян не так давно виходила, вимагаючи “врятувати Одесу від Ройтбурда”.

Ро не бро

Комісія визначила Олександра Ройтбурда переможцем у конкурсі на посаду директора художнього музею наприкінці 2017 року. Він змагався з колишнім керівником Віталієм Абрамовим та краєзнавцем Сергієм Сєдих. Однак обійняти посаду зміг тільки повз три місяці.

Проти Ройтбурда виступили депутати від “Опозиційного блоку” з Одеської облради, які заблокували його призначення. Аргументація:

Негативно висловлювався щодо подій 2 травня в Одесі, називав цей день святом, писав картини лайном, є автором порнографічних робіт і має погану репутацію.

Про те, що Ройтбурд писав картини фекаліями, заявив ексдиректор одеського музею Західного та Східного мистецтва Володимир Островський. Ройтбурд назвав його “мудаком і менеджером-невдахою”.

У 2009 році картину художника “Прощавай, Караваджо!” продали за 97 тисяч доларів на аукціоні в Лондоні. Його роботи експонувались у МоМА, Третьяковській галереї, продавалися на аукціонах Sotheby’s та Phillips de Pury. Ройтбурд має світову відомість, що може сприяти міжнародному культурному обміну.

Тим не менш, проти його призначення виступали депутати, представники культури, а також пересічні громадяни, які влаштовували протестні акції у зв’язку з перемогою Ройтбурда у конкурсі на посаду директора музею.

#stoppolitcor #вибори2019 #выборы2019

Читайте також
У Мінфіні пояснили різке збільшення фінансування Офісу президента
Зростання на 40% фінансування діяльності Офісу глави держави пояснюється диспропорцією зарплат у 500 співробітників. Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що…
Детальніше
Чоловік за 13,2 тис. грн хабаря пропонував прикордоннику на Чернігівщині пропустити громадян України в Росію
На Чернігівщині громадянин України намагався організувати схему пропуску громадян України в Росію. Про це повідомляє пресслужба Держприкордонслужби. Громадянин України в…
Детальніше
У Києві чиновник Мін'юсту продавав бізнесменові держпосаду за дуже велику суму
У Києві затримано заступника керівника одного з відділів Мін'юсту, який продавав бізнесменові посаду в держорганах. Просив за свої послуги він…
Детальніше
Міст на дорозі міжнародного значення залатали ганчірками після ремонту за 13 мільйонів
У Рівненській області міст залатали ганчір'ям. На важливій трасі міжнародного значення в Рівненській області нещодавно відремонтований міст доводиться латати ганчірками…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери