Відносно Ситника відкриті кримінальні провадження, які загрожують йому позбавленням волі до 10 років

Ситнику інкримінують порушення відразу декількох статей Кримінального кодексу України.

Проти директора НАБУ подав заяву нардеп Олександр Дубинський.

У Державному бюро розслідувань відкрито кримінальне провадження стосовно директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника.

Відповідну заяву подав народний депутат від фракції “Слуга народу” Олександр Дубинський 1 вересня 2020 року.

Ситнику інкримінують порушення відразу декількох статей Кримінального кодексу України:

ст. 109 – дії, спрямовані на насильницьку зміну влади або повалення конституційного ладу або захоплення влади;

ч. 2. ст. 353 – самовільне присвоєння владних повноважень або звання посадової особи, пов’язане з використанням форменого одягу або службового посвідчення працівникам правоохоронного органу;

ч. 4 ст. 382 – умисне невиконання посадовою особою рішення Європейського суду з прав людини, рішення Конституційного Суду України та умисне невиконання висновку КСУ;

ст. 364 – зловживання владою або службовим становищем.

Нагадаємо, 28 серпня Конституційний суд рішенням визнав неконституційним Указ Президента Петра Порошенка «Про призначення А. Ситника директором Національного антикорупційного бюро» від 16 квітня 2015 року (№218/2015). Після цього Артем Ситник був зобов’язаний покинути займану посаду, але не зробив цього. Більш того, за допомогою офіційного сайту повідомив, що не має наміру виконувати постанову Конституційного Суду, що по суті можна прирівняти до конституційного перевороту і захоплення влади, а також присвоєнням посадових повноважень.

У вересні Головне слідче управління Державного бюро розслідувань, на підставі заяви Олександра Дубинського, внесло відомості про кримінальні порушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань:

за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 382 КК України – «умисне невиконання посадовою особою рішення Конституційного Суду України та умисне невиконання висновку Конституційного Суду України». Передбачено позбавлення волі на термін від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на термін до трьох років;

за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 353 КК України – «самовільне присвоєння владних повноважень або звання посадової особи, пов’язане з використанням форменого одягу або службового посвідчення працівника правоохоронного органу (самовільно присвоїв владні повноваження з використанням посвідчення правоохоронних органів)». Передбачено обмеженням волі на термін до чотирьох років або позбавленням волі на термін до трьох років.

Згідно з цими статтями, Ситнику загрожує позбавлення волі на термін до 10 років.

#stoppolitcor

Читайте також
НАЗК: Медведчук не задекларував майна на 73 млн
Нардеп від фракції "ОПЗЖ" Віктор Медведчук не задекларував низку нерухомості та автівок на загальну суму понад 73 млн грн, що…
Детальніше
“Слуга” Негулевський нецензурно вилаявся на трибуні Ради: “Бл@ть еб^на, шановні колеги”
Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Негулевський нецензурно вилаявся під час виступу на трибуні Верховної Ради. Ймовірно нардеп не знав,…
Детальніше
Справа “вагнерівців”: Єрмак дав свідчення ДБР
Керівника Офісу Президента Андрій Єрмак відвідав ДБР. У Державному бюро розслідувань Єрмак дав свідчення у справі "вагнерівців".  30 листопада Андрій…
Детальніше
За участь у державному перевороті платять 1 тисячу гривень, — Корнієнко
Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розказав, що має інформацію про те, що на 1 грудня плануються "підзвози" людей у…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери