В Україні нарахували понад 30 корупційних схем із землею

Національне агентство з попередження корупції (НАПКА) виявило понад 30 корупційних схем у земельній сфері.
Про це йдеться в повідомленні відомства.
«Згідно з аналізом НАПКА, тільки одне положення Земельного кодексу про безкоштовну приватизацію земель державної та комунальної власності дає можливість реалізувати з десяток корупційних схем. За попередніми результатами аудиту Госгеокадастра, через механізм безкоштовної приватизації з 2013-го по 2020 рік з державної у приватну власність вивели понад 700 тис. Га землі. В даний час на балансі держави відсутні понад 5 млн га земельного банку, а власники земельних ділянок стануть відомі після оцифровки паперових даних », – йдеться в повідомленні.
Крім того, серед корупційних схем, виявлених НАПКА; безкоштовна передача земельних ділянок фіктивним житлово-будівельним кооперативам; корупційне зміна цільового призначення земельної ділянки; передача прав на земельну ділянку в обхід процедури аукціонів; використання земельних пільг учасників бойових дій в корупційних схемах.
Найбільш поширеними джерелами корупційних ризиків у відомстві назвали: недосконалість нормативного регулювання, відсутність ефективних механізмів реагування, дискреційні повноваження органів влади, протиріччя законодавчих норм, відсутність належного обліку земель.
Для подолання корупційних схем у земельній сфері НАПКА пропонує, зокрема, трансформувати процедуру безоплатної приватизації в інші форми державної підтримки незахищених верств населення; перевести проведення земельних торгів в електронну торгову систему, яка виключить контакти між учасниками та організаторами під час аукціону, і замінить суб’єктивні рішення людини на автоматичні дії електронного майданчика; ввести електронну процедуру реєстрації земельних ділянок.
Також пропонується створити єдиний відкритий реєстр орендованого комунального майна; встановити ставки орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на базі їх ринкової вартості; заборонити укладати договори про спільну діяльність на землях державних та комунальних установ і підприємств, яким надали землі на праві постійного користування; повноцінно запустити інтернет-ресурс для моніторингу обороту земель, на якому будуть підлягати відкритого оприлюдненню все просторові дані, наявні в розпорядженні органів державної влади та місцевого самоврядування.
Крім того, НАПКА пропонує передати контрольні функції в сфері землеустрою від Госгеокадастра в органи місцевого самоврядування.

#stoppolitcor

Читайте також
НАЗК: Медведчук не задекларував майна на 73 млн
Нардеп від фракції "ОПЗЖ" Віктор Медведчук не задекларував низку нерухомості та автівок на загальну суму понад 73 млн грн, що…
Детальніше
“Слуга” Негулевський нецензурно вилаявся на трибуні Ради: “Бл@ть еб^на, шановні колеги”
Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Негулевський нецензурно вилаявся під час виступу на трибуні Верховної Ради. Ймовірно нардеп не знав,…
Детальніше
Справа “вагнерівців”: Єрмак дав свідчення ДБР
Керівника Офісу Президента Андрій Єрмак відвідав ДБР. У Державному бюро розслідувань Єрмак дав свідчення у справі "вагнерівців".  30 листопада Андрій…
Детальніше
За участь у державному перевороті платять 1 тисячу гривень, — Корнієнко
Перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко розказав, що має інформацію про те, що на 1 грудня плануються "підзвози" людей у…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери