В Україні нарахували понад 30 корупційних схем із землею

Національне агентство з попередження корупції (НАПКА) виявило понад 30 корупційних схем у земельній сфері.
Про це йдеться в повідомленні відомства.
«Згідно з аналізом НАПКА, тільки одне положення Земельного кодексу про безкоштовну приватизацію земель державної та комунальної власності дає можливість реалізувати з десяток корупційних схем. За попередніми результатами аудиту Госгеокадастра, через механізм безкоштовної приватизації з 2013-го по 2020 рік з державної у приватну власність вивели понад 700 тис. Га землі. В даний час на балансі держави відсутні понад 5 млн га земельного банку, а власники земельних ділянок стануть відомі після оцифровки паперових даних », – йдеться в повідомленні.
Крім того, серед корупційних схем, виявлених НАПКА; безкоштовна передача земельних ділянок фіктивним житлово-будівельним кооперативам; корупційне зміна цільового призначення земельної ділянки; передача прав на земельну ділянку в обхід процедури аукціонів; використання земельних пільг учасників бойових дій в корупційних схемах.
Найбільш поширеними джерелами корупційних ризиків у відомстві назвали: недосконалість нормативного регулювання, відсутність ефективних механізмів реагування, дискреційні повноваження органів влади, протиріччя законодавчих норм, відсутність належного обліку земель.
Для подолання корупційних схем у земельній сфері НАПКА пропонує, зокрема, трансформувати процедуру безоплатної приватизації в інші форми державної підтримки незахищених верств населення; перевести проведення земельних торгів в електронну торгову систему, яка виключить контакти між учасниками та організаторами під час аукціону, і замінить суб’єктивні рішення людини на автоматичні дії електронного майданчика; ввести електронну процедуру реєстрації земельних ділянок.
Також пропонується створити єдиний відкритий реєстр орендованого комунального майна; встановити ставки орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності на базі їх ринкової вартості; заборонити укладати договори про спільну діяльність на землях державних та комунальних установ і підприємств, яким надали землі на праві постійного користування; повноцінно запустити інтернет-ресурс для моніторингу обороту земель, на якому будуть підлягати відкритого оприлюдненню все просторові дані, наявні в розпорядженні органів державної влади та місцевого самоврядування.
Крім того, НАПКА пропонує передати контрольні функції в сфері землеустрою від Госгеокадастра в органи місцевого самоврядування.

#stoppolitcor

Читайте також
АРМА обрала управителя для трубопроводу Медведчука
Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), обрав переможцем конкурсу на…
Детальніше
Громадянина України Гладиря засудили до 10 років в'язниці в США за кібератаки на компанії
Суд у Вашингтоні засудив громадянина України Федора Гладиря до 10 років позбавлення волі за низку кібератак на американські компанії, які…
Детальніше
Підсанкційний депутат Держдуми РФ Бабаков підсилює готельну імперію в Києві для відкриття гральних закладів
Підсанкційний депутат Держдуми РФ, який голосував за анексію Криму, Олександр Бабаков підсилює свою готельну імперію в Києві. Робить це з…
Детальніше
Лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко позичила майже 112 мільйонів гривень своїй доньці Тимошенко Євгенії
Лідерка фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко позичила майже 112 мільйонів гривень своїй доньці Тимошенко Євгенії. У ньому йдеться, що кошти позичені…
Детальніше
Додати коментар

Наші партнери